ОДЕССА, 29 АПРЕЛЯ 2020 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Обзор ситуации с распространением коронавируса и болезни COVID-19 на Одесчине от председателя облгосадминистрации Максима Куцого за апрель.
Как передает корреспондент ИА «Контекст-Причерноморье», об этом говорится на Фейсбук-странице Максима Куцого https://www.facebook.com/maksymkutsyi/.
В посте Главы Одесской ОГА сказано:
Щомісячний звіт про поточну епідемічну ситуацію та заходи Одеська обласна державна адміністрація з протидії поширенню коронавірусу в регіоні:
➖Станом на 30 квітня ДУ «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України» підтвердив коронавірус у 277 мешканців Одещини. За місяць кількість пацієнтів збільшилася на 263 особи.
➖Найбільші спалахи спостерігаються в місті Одеса — 67 випадків, Подільську — 98 та Біляївському районі — 36 випадків.
Протягом квітня від коронавірусу одужало 16 пацієнтів.
➖Сьогодні медична система Одеської області справляється з наявною кількістю пацієнтів.
Як ви знаєте, через критичну ситуацію в Подільську я екстрено зібрав обласну комісію з надзвичайних ситуацій. Через недостатні санітарні заходи та недотримання карантинних обмежень у місті захворіло 43 медика — майже половина від загальної кількості в місті.
Я відрядив у місто групу експертів медицини катастроф — ми стабілізували ситуацію в місті та розірвали ланцюг нових заражень.
Завдяки чітким діям усіх служб нам вдалося запобігти вибуховому зростанню кількості інфікованих.
➖Протягом квітня ми організували обов’язкову обсервацію для майже 250 громадян України. На базі Санаторий Куяльник забезпечили харчування, медичний догляд та обов’язкове ПЛР-тестування для всіх прибулих. Група громадян, яка цього тижня повернулася з Туреччини, вже скористалася додатком «Дій вдома» та відбула обов’язкову обсервацію вдома. Понад 50 осіб уже поїхали додому.
➖Тестування ПЛР-методом триває безперервно в двох лабораторіях регіону. Усього здійснено близько 4 тисяч тестів.
У наших планах робити ще більше тестів за ІФА-технологією, яка дозволяє виявляти тих, хто вже перехворів або є безсимптомним носієм вірусу.
➖За даними, отриманими від міст, районів та ОТГ області, станом на сьогодні з місцевих бюджетів на запобігання поширенню та протидії коронавірусній хворобі спрямовується 415 мільйонів гривень.
Уже профінансовано:
▪️медикаменти – на 23 мільйони гривень;
▪️засоби індивідуального захисту – 48 мільйонів гривень;
▪️дезінфекція – 13 мільйонів гривень;
▪️медичне обладнання – 53 мільйони гривень.
➖Крім цього, ми отримали тисячі костюмів, респіраторів та окулярів від Офіс Президента України й Міністерство охорони здоров'я України.
➖Також хочу подякувати всім нашим міжнародним партнерам за сприяння й допомогу.
➖Я особисто перевірив роботу медичних закладів регіону – від опорних лікарень до станцій «швидкої допомоги». Медпрацівників, які протистоять коронавірусу, ми забезпечили засобами індивідуального захисту – всіх без винятку. Також я зустрівся з головними лікарями, керівниками міст та районів і дав зрозуміти: медики повинні мати цілодобовий доступ до ЗІЗ.
➖Держава та Одеська ОДА роблять реальні кроки для підтримки медпрацівників. Я ініціював перерозподіл обласного бюджету для додаткової фінансової підтримки медичних працівників, які безпосередньо протистоять коронавірусу. Одеська обласна рада підтримала наше подання щодо виділення коштів.
▪️Доплати з обласного бюджету здійснені 28-го квітня
▪️З державного бюджету — 29-го квітня.
Надбавки отримали понад 1700 працівників. Поступово збільшимо до трьох тисяч кількість медиків, які отримають допомогу.
➖Цього місяця ми передали 45 нових машин швидкої допомоги, які оснащені портативними апаратами штучної вентиляції легень та мають надсучасне реанімаційне обладнання. Автомобілі класу С із дотриманням усіх процедур комплектування та оформлення вже виконують медичну службу в Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф
Наступна партія в ще 85 машин уже надходить на автобазу швидкої допомоги, де триває її оформлення.
➖Щодо соціальної допомоги. В області працюють 334 мобільні бригади. Продуктами харчування забезпечено понад 60 тисяч мешканців області. Доставка продуктів здійснюється щоденно.
➖Комунальні служби регіону зробили повну дезінфекцію у понад 7 тисячах багатоквартирних будинків. Це більше 85% від їх загальної кількості. Також оброблено санітарними розчинами та водою майже 1,5 тисячі кілометрів доріг і тротуарів. Ця робота відбувається безперервно і буде продовжена надалі.
За короткий строк нам вдалося втілити дуже масштабну роботу, аби ефективно й системно протидіяти новій загрозі та не допустити стихійного поширення коронавірусної інфекції.
Я дуже вдячний кожному з вас, хто свідомо дотримувався правил карантину та святкував Великдень вдома.
Завдяки вашій відповідальності ми вже розпочали планування заходів щодо виходу з карантину.
Відкриваються ринки. А після пом'якшення обмежень запрацюють підприємства малого та середнього бізнесу.
Для цього нам усім необхідно продовжувати дотримуватися санітарних правил протягом найближчих тижнів.
Впевнений, спільними зусиллями ми здолаємо цей виклик.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.020Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |