ОДЕССА, 03 ИЮЛЯ 2020 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Обзор ситуации с распространением коронавируса и болезни COVID-19 на Одесчине от председателя облгосадминистрации Максима Куцого за июнь.
Как передает корреспондент ИА «Контекст-Причерноморье», об этом говорится на Фейсбук-странице Максима Куцого.
В посте главы облгосадминистрации сказано:
Звіт про заходи Одеська обласна державна адміністрація за червень 2020 року:
Епідемічна ситуація
➖Станом на сьогодні в Одеській області підтверджено загалом 1 789 випадків захворювання на коронавірус.
➖За минулу добу COVID-19 діагностовано у 55 мешканців регіону.
➖Всього одужало 870 пацієнтів – це 49% від загальної кількості хворих.
➖«Активних» випадків станом на сьогодні – 895.
➖За весь період проведено майже 34 тисячі тестувань ПЛР-методом.
➖На жаль, епідемічна ситуація залишається вкрай нестійкою. Станом на 1 червня кількість підтверджених випадків становила 906 осіб. На 1 липня кількість хворих становить 1734. Це означає збільшення кількості майже у два рази. Тобто за минулий місяць лабораторії зафіксували більше випадків, аніж за весь час спостережень до червня.
➖262 особи підтвердили діагноз за минулий тиждень.
➖Найбільший приріст нових хворих – у містах Одеса та Чорноморськ, а також в Ізмаїльському, Болградському та Балтському районах.
➖Основною причиною зростання захворюваності, в умовах послаблення карантину є недотримання населенням карантинних заходів. Всі працівники магазинів, ринків, транспорту та пляжів зобов'язані носити маски.
➖У випадку порушення працівниками санітарних норм кожен громадянин може звернутися зо номером 102. Спеціальний відділ Поліція Одеської області опрацьовує такі звернення.
➖Наразі вже було перевірено майже 2,5 тисячі закладів, складено близько 3 сотень протоколів. Оштрафовані були три найпопулярніші клуби Одеси та 5 міських продуктових ринків.
Вкотре закликаю дотримуйтеся рекомендацій Міністерство охорони здоров'я України та не нехтуйте засобами індивідуального захисту.
Ситуація щодо танкера Delfi
➖Цього тижня ми мали чергове засідання комісії щодо танкера Delfi. Граничним терміном підняття судна залишається 20 липня. Судновласник вже звертався щодо продовження термінів до 1-го серпня.
➖Щоденно поблизу танкера працюють водолази. Вони встановлюють спеціальні понтони, які дозволять підняти судно та почати процес транспортування об'єкту.
➖Продовжується перепомпування води із затоплених частин судна. Представники власника заявили, що підготовку до вирівнювання судна можуть завершити вже 5 липня.
➖Держекоінспекція щоденно бере аналізи води поблизу танкера. Наразі всі показники відповідають нормі.
➖Однак купатися поблизу танкеру – не можна. Це може бути небезпечно. Окрім цього, такий екстрим перешкоджає роботі водолазів та руйнує бонові загородження, через що залишки паливо-мастильних матеріалів можуть потрапити у воду.
Зовнішнє незалежне оцінювання
➖В Одеській області триває ЗНО. Цього тижня відбулося найбільш масове тестування з української мови.
➖Всі 98 пунктів тестування були забезпечені засобами індивідуального захисту для абітурієнтів та наглядачів.
➖На Одещині тест з української мови склали майже 18 тисяч випускників.
➖Також цього тижня абітурієнти склали іспит з фізики. Хочу відзначити свідомість абітурієнтів – медики не виявили жодного учасника із підвищеною температурою чи явними симптомами хвороби
➖6 липня випускники пройдуть тестування з іноземних мов (окрім англійської). На всіх пунктах триває підготовка.
Повінь
➖Наприкінці минулого тижня Головне управління ДСНС України в Одеській області попереджало про можливість повеней на Одещині.
➖Через пропуск дощового паводка з Дністровського водосховища рівень води міг сягнути критичних показників – висоти 180 см.
➖На щастя, масштабної повені на території області не сталося.
➖Впродовж усього тижня тривала робота з укріпленням захисної дамби поблизу сіл Яськи та Троїцьке.
➖У неділю я особисто перевірив готовність Одещини до можливої повені. На власні очі побачив, як рятувальники укріплювали дамбу джутовими мішками з піском та розчищали цю споруду.
➖Наразі можна сказати, що Одещина пройшла пік паводкової хвилі. Разом з цим скидання води із Дністровського та Дубоссарського водосховищ залишаються значними – близько 900 кубічних метрів на секунду, а басейн Нижнього Дністра максимально заповнений водою.
➖Будь-які значні опади або збільшення скидів з верхньої течії можуть ускладнити ситуації для мешканців Біляївського району.
➖Тому варто бути максимально обережними та утриматися від відпочинку на Дністрі цими вихідними.
Закликаю всіх до відповідальної поведінки. Бережіть себе.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.015Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |