ОДЕССА, 22 ИЮЛЯ 2020 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Глава Министерства здравоохранения рассказал на брифинге о ситуации с распространением COVID-19 в Украине и мерах по борьбе с ним.
Как передает корреспондент ИА «Контекст-Причерноморье», об этом говорится на Фейсбук-странице Министерства здравоохранения Украины.
В сообщении ведомства сказано:
▪️ В Україні за минулу добу зафіксовано 829 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію, з них 75 – у дітей та 83 – у медичних працівників. Госпіталізовано в заклади охорони здоров’я 197 осіб.
▪️ Одужали за добу 973 особи, померли 16 осіб.
▪️ За останню добу проведено 31 973 тестування, з яких 13 574 методом ПЛР, 18 399 – методом ІФА.
▪️ За добу найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстровано в місті Києві (132), а також у Львівській (124), Івано-Франківській (78), Закарпатській (60) та Харківській (57) областях.
▪️ МОЗ наголошує, що завдяки дотриманню простих епідеміологічних правил можна суттєво знизити ризик інфікування COVID-19: потрібно вдягати маски в публічних місцях і транспорті, користуватися антисептиками та дотримуватися соціальної дистанції.
▪️ 21 липня науково-педагогічним працівникам закладів вищої освіти та лікарям-інтернам нарешті повернена можливість надання медичної допомоги в закладах охорони здоров’я. Відповідний закон підписав президент Володимир Зеленський.
▪️ За ініціативою МОЗ уряд виділив на оплату праці лікарів-інтернів 103,655 млн грн. МОЗ наголошує на важливості цього рішення щодо успішного зарахування випускників 2020 року до інтернатури, а також продовження проходження інтернатури лікарями-інтернами другого та третього років навчання.
▪️ МОЗ України відстежує всю інформацію щодо розробок вакцин проти коронавірусу у світі та стежить за проведенням клінічних випробувань, щоб Україна була однією з перших країн, яка отримає таку вакцину. На сьогодні клінічні дослідження вакцин оксфордських вчених не пройшли всі етапи (фази). Після завершення випробувань будуть зроблені відповідні висновки щодо ефективності цих вакцин при лікуванні COVID-19.
▪️ Специфічного лікування від COVID-19 у світі поки немає, тому саме на клінічні випробування весь світ, і Україна в тому числі, покладає великі надії. В Україні МОЗ схвалило клінічні випробування чотирьох вітчизняних препаратів, але про їхню ефективність у лікуванні від COVID-19 можна буде говорити тільки після завершення клінічних випробувань.
▪️ Одним із перших заходів з комплексу послаблень карантину було рішення щодо пацієнтів, яким має надаватися медична допомога в зв’язку з проведенням планових заходів з госпіталізації або планових операцій. Таким пацієнтам проводиться обов’язкове тестування на наявність коронавірусу SARS-CoV-2. Планова госпіталізація можлива лише у випадку негативного результату тестування.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.012Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |