ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Новини  >  Охорона здоров'я
Глава МОЗ: в Украине за сутки выявлено 972 новых случая COVID-19, умерло от этой болезни 20 человек
11:40 / 24.07.2020
Здравоохранение

ОДЕССА, 24 ИЮЛЯ 2020 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Глава Министерства здравоохранения рассказал на брифинге о ситуации с распространением COVID-19 в Украине и мерах по борьбе с ним.

Как передает корреспондент ИА «Контекст-Причерноморье», об этом говорится на Фейсбук-странице Министерства здравоохранения Украины.

В сообщении ведомства сказано:

▪️ В Україні за минулу добу зафіксовано 972 нові випадки захворювання на коронавірусну інфекцію, з них 65 у дітей та 43 у медичних працівників. Госпіталізовано у заклади охорони здоров’я 255 осіб. Померли 20 осіб.

▪️ Одужали за добу 886 осіб.

▪️ За останню добу проведено 31 984 тестування, з яких 16 323 методом ПЛР, 15 661 методом ІФА.

▪️ За добу найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстровано в місті Київ (118), а також у Львівській (126), Івано-Франківській (87) та Харківській (74) областях.

▪️ МОЗ вважає тривожним сигналом зростання в Україні кількості хворих, які потребують госпіталізації. Так, за минулу добу країна поставила своєрідний антирекорд числа хворих на коронавірусну інфекцію, які потрапили у медичні заклади. Госпіталізації підлягають хворі з важким та середнім перебігом хвороби. Особливо тяжко переносять COVID-19 люди похилого віку та особи із супутніми захворюваннями. Міністр наголосив, що для зменшення ризику інфікування необхідно дотримуватись маскового режиму, соціальної дистанції та користуватись антисептиками.

▪️ 23 липня МОЗ провело зустріч з провідними фармацевтичними підприємствами України для обговорення плану дій міністерства на фармринку України. За даними ВООЗ, на ринку України до 10 відсотків лікарських засобів фальсифіковані. Міністерство розробило план боротьби з фальсифікатом. Зокрема, планується запровадження 2Д-кодування на упаковці ліків як вітчизняного, так і імпортного виробництва. Така світова практика дозволить простежити шлях лікарського засобу від виробництва до реалізації в аптеках і практично повністю виключити можливість продажу фальсифікату в аптечній мережі. Запровадження такого маркування буде поступовим, оскільки воно вимагає переобладнання виробничих ліній. МОЗ розраховує здійснити повний перехід до 2Д-кодуванняза 2 – 2,5 роки.

▪️ МОЗ планує суттєво розширити програму “Доступні ліки”, яка передбачає зокрема і використання електронних рецептів. Перехід від паперових до електронних рецептів дозволяє не лише посилити контроль за реалізацією ліків, а й знизити їхню вартість. Отримати лікарські засоби за нижчою ціною можливо за рахунок того, що в електронний рецепт вноситься лише діюча речовина, що дозволяє обирати між препаратами з такою діючою речовиною з урахуванням вартості.

▪️ Питання надання соціальної допомоги самотнім особам, які перебувають на самоізоляції, громадянам похилого віку та особам з інвалідністю — у компетенції місцевих органів влади. У разі потреба слід звертатися до відповідних соціальних служб державних адміністрацій на місцях.

▪️ Безкоштовно тестування методом ПЛР проводиться особам з клінічними симптомами коронавірусної хвороби або тим, хто був у близькому контакті з підтвердженими хворими, медпрацівникам, Нацполіції. Проведення ПЛР-тестувань при здійсненні внутрішніх авіаперельотів не передбачене.


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.017
Перейти на повну версію сайту