ОДЕССА, 04 АВГУСТА 2020 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Глава Министерства здравоохранения рассказал на брифинге о ситуации с распространением COVID-19 в Украине и мерах по борьбе с ним.
Как передает корреспондент ИА «Контекст-Причерноморье», об этом говорится на Фейсбук-странице Министерства здравоохранения Украины.
В сообщении ведомства сказано:
▪️За минулу добу захворіла 1061 особа, з них 73 дитини та 66 медпрацівників. Госпіталізовано 250 людей. За останню добу в Україні зафіксовано 26 летальних випадків, при цьому одужали 737 пацієнтів.
▪️За попередню добу загалом здійснено 29 542 тести, з них 14 140 досліджень методом ПЛР і 15 402 методом ІФА.
▪️В розрізі регіонів за останню добу найбільшу кількість випадків зареєстровано у Львівській (146), Харківській (143) та Івано-Франківській (127) областях і в місті Києві (108).
▪️Нині фіксується велика кількість нових захворювань — більше тисячі щодня. Тому МОЗ закликає дотримуватися всіх протиепідемічних рекомендацій.
▪️Цього тижня МОЗ особливу увагу приділяє темі трансплантації. Вчора міністр провів зустріч з родинами та людьми, яким здійснили операції за кордоном. Ці пацієнти потребують медичної допомоги у посттрансплантаційний період, а також мають приймати дорогі ліки протягом усього життя.
▪️Держава допомагає таким громадянам. У 2017-2018 рр. було закуплено новий лікарський засіб, який пацієнти відмовилися приймати, адже будь-які зміни в лікуванні можуть підвищити загрозу відторгнення органа. Наразі МОЗ виправляє цю ситуацію і закуповує саме ті лікарські засоби, які є ефективними й необхідними пацієнтам.
▪️МОЗ вважає, що операції з пересадки органів необхідно проводити саме в Україні. По-перше, неприпустимо, що наші громадяни мусять шукати можливість урятувати своє життя за кордоном. По-друге, трансплантація серця в Україні коштує близько 610 тисяч гривень, а за кордоном її вартість складає близько 3 млн. Тобто за ці гроші в Україні, силами українських фахівців, можна провести 4-5 таких операцій.
▪️Щороку потреба у трансплантації виникає приблизно у 5 тисяч людей. Це трансплантації серця, нирок, легень, і всі ці операції можливо проводити в Україні. МОЗ поставило перед собою конкретну мету: до 2023 року здобути трансплантаційну незалежність та робити українцям пересадки органів у нашій країні. Саме тому трансплантація є надпріорітетом для Міністерства охорони здоров'я.
▪️В Україні зареєстровано 4 лікарські засоби, з якими ведуться клінічні випробування щодо ефективності лікування COVID-19. Це, зокрема, “Корвітин” та “Аміксин”, які вже використовуються в Україні при інших захворюваннях. Механізм проведення клінічних випробувань є практично однаковим майже в усіх країнах світу. Такі дослідження тривають, але поки що рано говорити про конкретні висновки. МОЗ одразу повідомить про результати досліджень після їх закінчення.
▪️Якщо громадянин іншої країни, яка віднесена до “червоної зони”, прибуває в Україну, то він має дотримуватися самоізоляції/обсервації або може зробити ПЛР-тест. ПЛР-тест може бути зроблений як за 48 годин до прибуття в Україну, так і безпосередньо в Україні.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.018Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |