ОДЕССА, 03 СЕНТЯБРЯ 2020 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Глава Министерства здравоохранения рассказал на брифинге о ситуации с распространением COVID-19 в Украине и мерах по борьбе с ним.
Как передает корреспондент ИА «Контекст-Причерноморье», об этом говорится на Фейсбук-странице Министерства здравоохранения Украины.
В сообщении ведомства сказано:
▪️ За минулу добу:
захворіло 2430 осіб, з них 149 дітей та 137 медпрацівників;
госпіталізовано 416 осіб;
54 летальні випадки;
одужали 859 осіб.
▪️ Загалом за добу здійснено 46 151 тестування, з них 23 990 досліджень методом ПЛР і 22 161 — методом ІФА.
▪️ Найбільшу кількість випадків зареєстровано у Харківській області (301), місті Києві (280), Тернопільській (242), Львівській (209), Івано-Франківській (163), Чернівецькій (137) та Одеській (116) областях.
▪️ Очільник МОЗ звернеться до контролюючих органів через учорашнє святкування Дня Одеси, де було грубо порушено впроваджені у країні протиепідемічні правила. Масове скупчення людей без дотримання заходів безпеки призведе до стрімкого зростання кількості хворих на COVID-19. При цьому ситуація в Одесі з поширенням коронавірусної інфекції уже досить напружена. Наприклад, станом на 1 вересня із 203 зареєстрованих нових випадків COVID-19 в Одеській області – 131 мешканець Одеси. В Одеській області заповненість ліжок, відведених для лікування хворих на COVID-19, складає 66%.
▪️ Заповненість лікарняних ліжок у середньому по Україні складає 44% від майже 36 тисяч ліжко-місць, відведених для лікування хворих на COVID-19.
▪️ У лікуванні хворих на COVID-19 в Україні наразі задіяні 29,7 тисячі лікарів, а також 46 тисяч середнього та молодшого медичного персоналу. МОЗ постійно нарощує потужності медичної системи.
▪️ Вчора уряд ухвалив постанову про виділення коштів на закупівлю препарату “Ремдесивір”. Цей лікарський засіб включений у національний протокол лікування хворих на COVID-19 і демонструє хороші результати при терапії пацієнтів з важким перебігом хвороби. Очікується, що препарат буде закуплено і завезено в Україну найближчим часом.
▪️ Станом на 1 вересня вітчизняні медичні заклади повністю забезпечені ЗІЗ. Зокрема, наявні 1,5 млн костюмів біологічного захисту, а запасів масок та респіраторів у лікарнях вистачить на 1,5-3 місяці. При цьому запаси ЗІЗ постійно поповнюються, в тому числі через централізовані закупівлі.
▪️ Лікарні повною мірою забезпечені апаратами ШВЛ: наразі їх близько 4 тисяч, з яких використовуються 227.
▪️ Близько 33-34% лікарняних ліжок мають підведений кисень. Перед головами ОДА поставлено завдання довести цей показник до 80 відсотків. Для пришвидшення цієї роботи МОЗ підготувало і направило на погодження проєкт постанови про спрощення механізму закупівлі послуг з централізованого підведення кисню до ліжок. Очікується, що документ буде прийнято на наступному засіданні уряду.
▪️ Контроль за дотриманням карантинних вимог у гуртожитках лежить на їхніх адміністраціях. Алгоритм дій після виявлення у гуртожитку студента з симптомами COVID-19 чітко прописаний у відповідній постанові МОЗ. З цим документом та іншими рекомендаціями й правилами організації безпечного освітнього процесу можна ознайомитися на сайті міністерства.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.013Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |