ОДЕССА, 22 ДЕКАБРЯ 2020 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Руководство Министерства здравоохранения рассказало о ситуации с распространением COVID-19 в Украине и мерах по борьбе с ним.
Как передает корреспондент ИА «Контекст-Причерноморье», об этом говорится на Фейсбук-странице Министерства здравоохранения Украины.
В сообщениях ведомства сказано:
8 513 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 22 грудня 2020 року. Зокрема, захворіли 415 дітей та 368 медпрацівників.
Також за минулу добу
▪️госпіталізовано – 1 318 осіб;
▪️летальних випадків – 232;
▪️одужало – 14 020 осіб;
▪️здійснено тестувань за добу – 46 696 (зокрема методом ПЛР – 26 341, методом ІФА – 20 355).
За весь час пандемії в Україні
захворіло – 979 506 осіб;
одужало – 600 288 осіб;
летальних випадків – 16 897;
проведено ПЛР-тестувань – 5 307 601.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у м. Київ (1 159), Дніпропетровській (992), Одеській (914), Запорізькій (665) та Київській (559) областях.
▪️ За даними Центру екстреної меддопомоги та медицини катастроф Києва, ввечері 20 грудня у столиці було скоєно напад на бригаду екстреної допомоги. Пацієнт із підозрою на алкогольне сп’яніння у стані агресії побив двох жінок-медиків, яких було госпіталізовано до травматологічного відділення.
▪️ За інформацією Нацполіції, зловмисника було затримано. Ним виявився 23-річний уродженець міста Олександрія Кіровоградської області. Порушено кримінальну справу за статтею “Умисне легке тілесне ушкодження”, яка передбачає відповідальність у вигляді штрафу або громадських робіт.
▪️ На переконання Максима Степанова, відповідальність за скоєння злочинів проти медпрацівників має бути суттєво посилена. На законодавчому рівні необхідно надати медикам спеціальний правовий статус, аналогічний тому, який мають, наприклад, журналісти. Наразі в парламенті зареєстровано відповідний проєкт закону.
▪️ МОЗ також розробило законопроєкт, який передбачає внесення змін до чинного законодавства в частині забезпечення супроводу Нацполіцією медичних працівників за їх зверненням.
▪️ Вчора уряд ухвалив постанову, якою продовжено дію цьогорічної Програми медичних гарантій до 31 березня 2021 року. Отже, до 1 квітня діятимуть усі тарифні пакети, які були запроваджені цьогоріч. Раніше Національна служба здоров’я ініціювала відміну на перший квартал 2021 року COVID-пакету для екстреної медичної допомоги, доплат медпрацівникам, які були запроваджені з 1 вересня, а також пропонувала зменшити фінансування стаціонарів, де надають допомогу пацієнтам з COVID-19. МОЗ не підтримало цю ініціативу. Тому НСЗУ продовжить чинні договори, зокрема за програмою “Доступні ліки”, до вступу в силу нової ПМГ.
▪️ Наразі до електронної системи здоров’я приєдналися 30,6 млн пацієнтів та понад 4,5 тис. закладів охорони здоров’я. Основне завдання системи — забезпечення максимальної зручності внесення інформації лікарями. МОЗ має намір за декілька років повністю позбутися паперового документообігу в медичній сфері.
▪️ З 1 жовтня в Україні почали діяти електронні медичні висновки про народження. Проєкт був розроблений МОЗ спільно з Міністерством цифрової трансформації, НСЗУ, Фондом Східної Європи, програмою EGAP. Наразі в Україні вже видано понад 26 тис. електронних висновків про народження дитини.
▪️ МОЗ планує запровадити систему видачі електронних рецептів з 1 квітня 2021 року. Спочатку електронний рецепт буде видаватись на інсулін, імуносупресивні лікарські засоби та наркотичні засоби. Очільник МОЗ вважає, що антибіотики також мають відпускатися лише за електронним рецептом.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.014Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |