ОДЕСА, 20 ЛИПНЯ 2022 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Офіційні дані Одеської міської ради про захворюваність інфекційними хворобам в Одесі за минулий тиждень.
Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в департаменті інформації Одеської міськради.
У повідомленні міськради сказано:
За інформацією ГУ «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», минулого тижня в Одесі зареєстровано тенденцію до збільшення кількості випадків гострих кишкових інфекцій. За тиждень на гострі кишкові інфекції захворіла 91 особа, з яких 42% склали діти до 17 років, 58% – доросле населення.
Минулого тижня в Одесі зареєстровано спалах сальмонельозу, захворіли 32 особи, у тому числі семеро дітей. Всі вони вживали кондитерський виріб, придбаний в одній із мереж супермаркетів міста та виготовлений кондитерським цехом, розташованим в Одеському районі.
Фахівцями проведено бактеріологічні обстеження співробітників кондитерського цеху, обстежено контактних осіб у сім'ях пацієнтів, відібрано проби харчових продуктів, питної води, змив з об'єктів довкілля. Протиепідемічні заходи продовжуються.
З метою запобігання виникненню та поширенню холери продовжувався моніторинг серед пацієнтів з розладами шлунково-кишкового тракту та об'єктів довкілля (морська вода в зонах рекреації, стічні води інфекційних стаціонарів та станцій біологічного очищення). За звітний тиждень обстежено 121 пацієнта та досліджено 14 проб з довкілля. Холерний вібріон не виділено.
Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвалися поодинокими випадками. Випадки дифтерії, кору, краснухи, епідемічного паротиту не зареєстровані.
Минулого тижня на COVID-19 захворіли 25 одеситів – 20 дорослих та п'ять дітей. З початку епідемії в Одесі зареєстровано 158 710 лабораторно підтверджених випадків COVID-19.
Для проведення моніторингу питної води в Одесі досліджено 24 проби на санітарно-мікробіологічні показники та 22 проби – на санітарно-хімічні показники. Усі проби відповідали нормам.
*****
Сальмонельоз — це гостра кишкова інфекція, що викликається бактерією Salmonella. Для неї характерні різке підвищення температури, біль у ділянці живота, діарея, нудота та іноді блювання. Симптоми з'являються через 6-72 години (зазвичай через 12-36 годин) і хвороба триває від 2 до 7 днів.
Люди заражаються сальмонельозом, як правило, внаслідок вживання заражених харчових продуктів тваринного походження – яєць, м'яса, свійської птиці та молока. Може мати місце і передача інфекції від людини людині фекально-оральним шляхом.
Профілактика сальмонельозу:
- належна термічна обробка харчових продуктів;
- уникати вживання сирого молока та приготовлених з нього продуктів, пити лише пастеризоване або кип'ячене молоко;
- уникати вживання льоду, якщо він не виготовлений із безпечної води;
- при сумніві безпеки води – прокип'ятити її або, якщо це неможливо, використовувати спеціальний засіб для знезараження води;
- ретельно та часто мити руки з милом, особливо після контактів з тваринами, а також після відвідин санвузла.
- ретельно мити фрукти та овочі, особливо при їх вживанні у сирому вигляді, по можливості знімати шкірку.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |