ИА «Контекст Причерноморье»
Одесса  >  Новости  >  Международные отношения
Председатель Одесской ОГА встретился с Генконсулом Болгарии
17:03 / 27.01.2021
Международные отношения

ОДЕССА, 27 ЯНВАРЯ 2021 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Председатель Одесской областной государственной администрации Сергей Гриневецкий встретился с Генеральным консулом Республики Болгария в Одессе Светослав Ивановым.

Об этом ИА «Контекст-Причерноморье» сообщили в пресс-службе Одесской ОГА.

В сообщении облгосадминистрации сказано:

Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький зустрівся з Генеральним консулом Республіки Болгарія в Одесі паном Свєтославом Івановим. Сторони обговорили ряд важливих стратегічних питань.

Голова ОДА підкреслив, що Одеський регіон історично пов’язаний з болгарською спільнотою через своє географічне положення, етнічну, мовну, релігійну близькість та культурно-історичні зв’язки.

«Одещина – багатонаціональний регіон, у якому мешкає понад ста тридцять національностей, і болгарська діаспора є однією з найбільших. Наші народи дуже схожі між собою – це люди з надзвичайно глибоким світобаченням, шаною до національної історії. Багаті історичні та культурні традиції роблять наш регіон привабливим як для туристів, так і для представників бізнесу, адже область є торговим перехрестям світового масштабу, науково-технічною базою і потужним діловим центром України. Саме на Одещині було створено центр культури вина «Шабо», завдяки чому область стала членом асамблеї виноробства та виноградарства. До речі, наш регіон є дійсним членом шести європейських структур, зокрема Асамблеї європейських регіонів; Асоціації європейських прикордонних регіонів; Конференції Приморських регіонів Європи тощо. Ми зацікавлені у поглибленні взаємовигідних зв’язків та залученні інвестицій в усіх сферах і напрямках», — зазначив голова ОДА Сергій Гриневецький.

Також голова ОДА повідомив про хід адміністративно-територіальної та інших реформ в області, зокрема окреслив ситуацію у містах компактного проживання болгарської діаспори.

Зі свого боку Пан Генеральний консул зазначив, що проживання такої великої болгарської діаспори на території Одещини є надійним мостом між Україною та Болгарією. Він висловив свою подяку та шану Сергію Гриневецькому за його багаторічну політичну і громадську діяльність, яка сприяє розвитку україно-болгарських відносин (С.Гриневецький є кавалером Ордену Республіки Болгарія «Мадарски конник», що був вручений йому за особливі заслуги у встановленні, зміцненні та розвитку двосторонніх відносин з Республікою Болгарія).

Також Пан Свєтослав Іванов наголосив на проблемних питаннях, що потребують втручання та допомоги з боку обласної адміністрації:

-Поновлення авіасполучення між Україною та Республікою Болгарія, а саме за маршрутом Одеса – Софія чи Одеса – Варна. Актуальність цього питання спричинено не тільки туристичними інтересами, а, перш за все, тим, що на цей час у вищих навчальних закладах Болгарії навчається понад дві тисячі студентів з Одеської області. До то ж корисним буде обмін досвідом між навчальними закладами Болгарії та Одещини (зокрема йдеться про відкриття факультету із болгарською мовою навчання в Одеському Аграрному університеті).

– Упорядкування та приведення у належний стан дорожніх під’їздів та прилеглих територій закладів культури, які займаються популяризацією та розвитком болгарської культури в Одеській області, зокрема обласного центру болгарської культур в м. Болград та меморіального музею ім. Христо Ботєва в. Задунаївці Арцизького району та інші.Сергій Гриневецький взяв інформацію до уваги та повідомив про те, що на цей час відповідно до стратегії розвитку регіону та в контексті розбудови інфраструктурних об’єктів, одним з важливих проєктів стало будівництво нової злітної смуги в Одеському аеропорті, що має вплинути на розширення наших економічних та ділових зв’язків, зокрема в освітній сфері та туризмі.

Також він доповів про підготовку до святкування 200-річчя з дня утворення міста Болград, яке планується провести у серпні за умови нормалізації епідеміологічної ситуації.

Ми маємо намір зробити місту до ювілею, так званий інфраструктурний «подарунок», те що дійсно стане корисним та затребуваним для покращення рівня життя мешканців Болграду.

«Нам необхідно і надалі розвивати те, що вже напрацьовано. Зараз першочергове завдання — раціональна організація роботи в регіоні та підвищення показників якості життя населення. І в цьому напрямку нам дуже важливий досвід Болгарії як країни, яка нещодавно пройшла відповідні етапи вступу до Євросоюзу. Ми й надалі працюватимемо над створенням комфортних умов для побудови ефективного діалогу з країнами-партнерами», — резюмував Сергій Гриневецький.


© 2005—2021 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2021 S&A design team / 0.063
Перейти на полную версию сайта