ИА «Контекст Причерноморье»
Одесса  >  Новости  >  Международные отношения
Глава Одесской ОГА встретился с Послом Молдовы
09:44 / 10.02.2021
Международные отношения

ОДЕССА, 10 ФЕВРАЛЯ 2021 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Председатель Одесской областной государственной администрации Сергей Гриневецкий провел встречу с Чрезвычайным и Полномочным Послом Республики Молдова в Украине Русланом Болбочаном.

Об этом ИА «Контекст-Причерноморье» сообщили в пресс-службе Одесской ОГА.

В сообщении облгосадминистрации сказано:

Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький прийняв з офіційним візитом Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Молдова в Україні Руслана Болбочана та висловив вдячність за результативну співпрацю обох країн у напрямку розширення двостороннього співробітництва на міжрегіональному рівні.

Сергій Гриневецький повідомив, що відносини між Україною та Республікою Молдова завжди були спрямовані на поглиблення торговельно-економічних відносин та партнерство, а також розповів як в умовах реформи Одещина створює умови для розвитку громад.

«Одеський регіон як один з найбільших в Україні межує з Республікою Молдова та має великий потенціал для поглиблення взаємовигідних відносин і створення комфортних умов для всіх спільнот, які проживають у регіоні. Як наслідок адміністративно-територіальної реформи в регіоні відбулося укрупнення та утворення семи нових районів. Завдяки великим територіям, багатим на чорноземи; транспортно-логістичному потенціалу; курортно-оздоровчому комплексу, ми маємо потужні можливості для спільного розвитку і співпраці та зацікавлені у подальшому сприянню міжнаціонального миру та взаєморозумінню», — зазначив голова Одеської ОДА.

Сторони обговорили можливість консолідації зусиль у сфері протидії та боротьби з COVID-19 та шляхи обміну досвідом.

Голова ОДА зауважив, що пріоритетом в регіоні є формування сприятливого інвестиційного клімату та залучення якомога більше інвесторів як внутрішніх, так і зовнішніх. Цьому сприятиме нова злітно-посадкова смуга, яка буде введена в дію в кінці березня поточного року. Це дасть змогу розвинути туристичну галузь та поглибити транскордонні зв’язки між країнами.

Також Сергій Гриневецький підкреслив, що одним із важливих напрямків є розвиток цифровізації. Наразі програма ОДА щодо цифровізації регіону, яка затверджена Міністерством цифрової трансформації України, отримала статус пілотного проєкту, згідно з яким процес діджиталізації в Одеській області розпочнеться з міст обласного значення. Майданчиком для реалізації пілота обрано — Авангардівську територіальну громаду.

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні Руслан Болбочан підкреслив, що Молдова готова й надалі підтримувати добросусідські відносини та поглиблювати транскордонну співпрацю. Наразі для Молдови вкрай важливим є спільна робота та координація зусиль в екологічному напрямі, а саме, збереження басейну річки Дністер для майбутніх поколінь.

Окрім того, пан Посол запропонував поновити культурні зв’язки між країнами, запровадити практику обміну культурним та історичним досвідом, зокрема провести дні Одещини в Республіці Молдова.

Окремо сторони приділили увагу захисту прав національних меншин, питанню відновлення залізничного полотна Березине – Басарабяска, врегулювання прав власності на об’єкти нерухомості Республіки Молдова тощо.

Голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький запевнив Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Молдова в Україні Руслана Болбочана у подальшій консолідації зусиль та розширенні партнерства між країнами.


© 2005—2021 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2021 S&A design team / 0.064
Перейти на полную версию сайта