ИА «Контекст Причерноморье»
Одесса  >  Новости  >  Международные отношения
Глава Одесской ОГА встретился с Послом Узбекистана в Украине
10:37 / 17.02.2021
Международные отношения

ОДЕССА, 17 ФЕВРАЛЯ 2021 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Председатель Одесской областной государственной администрации Сергей Гриневецкий встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Республики Узбекистан в Украине господином Алишером Курмановым.

Об этом ИА «Контекст-Причерноморье» сообщили в пресс-службе Одесской ОГА.

В сообщении облгосадминистрации сказано:

Голова ОДА висловив пану Надзвичайному і Повноважному Послу свою шану й подяку за візит і розповів про Одеський регіон, його специфiку та проблеми, наголосивши на геополітичних, соціально-економічних та етнічних особливостях області, ресурсних можливостях і традиціях, відповідно до яких відбувається розвиток Одещини.

Сергій Гриневецький особливо зауважив на таких проблемах:

– проблеми та ризики, викликані впровадженням адміністративно-територіальної реформи, особливо у місцях компактного проживання національних спільнот;

– впровадження з червня місяця «ринку землі»;

– визначення загально-національних інтересів для всіх регіонів та територій України, а такими об’єднуючими факторами можуть стати соціальна політика та економіка;

– актуальність впровадження процесів цифровізації та діджиталізації, що має простимулювати та адаптувати суспільство до нових умов життя й діяльності, при цьому Одеський регіон – майданчик пілотного проєкту щодо цифровизації;

– екологічні питання, зокрема смiттєпереробка;

– питання та проблеми прикордонного співробітництва, зокрема, координація та взаємодія з Місією EUBAM у напрямку управління кордонами, облаштування пунктів пропуску, спільного контролю тощо;

– нові досягнення, включаючи введення в експлуатацію унікального, сучасного поромного комплексу Орлівка (Україна) – Ісакча (Румунія), підготовку до здачі у березні місяці нової злітно-посадковоï смуги у міжнародному аеропорті «Одеса» тощо.

Зi свого боку Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Узбекистан в Україні пан Алішер Курманов подякував за теплу зустріч, цікавий та змістовний екскурс в історію й сьогодення Одещини та особливо відзначив державницьку позицію i підхід до справ голови ОДА.

Пан Алішер Курманов зауважив, що Україна та Узбекистан йдуть схожим шляхом, долаючи однакові етапи, процеси становлення та ризики. Він розповів, що сьогодні Узбекистан стоїть на шляху нових підходів, політики розумних компромісів та інтеграції.

«У нас є прагнення зміцнювати та поглиблювати взаємовигідні зв’язки у різних сферах і напрямах, зокрема, у сфері зовнішньої торгівлі, агропромисловому комплексі, текстильному виробництві, туризмі та налагоджувати побратимські відносини. Сподіваюся, що в ході зустрічі ми зможемо визначити точки спільних інтересів та дій, адже Одеський регіон має потужній потенціал»,– підкреслив пан Надзвичайний і Повноважний Посол.

Сергій Гриневецький, зi свого боку, запропонував найближчим часом укласти між Одеською областю та однією з областей (вілоятів) Узбекистану угоду про співробітництво в економічній та культурній галузях і розпочинати робити конкретні рухи у цьому напрямку.

«Ми зацікавлені у налагодженні взаємовигідних зв’язків, маємо відповідний досвід у цьому напрямку та завжди готові до співробітництва в усіх сферах і напрямках», – підсумував голова ОДА та запевнив, що усі питання, які були оговорені під час зустрічі, будуть ретельно та оперативно опрацьовані.

У дипломатичній зустрічі також взяли участь: з боку Республіки Узбекистан – Перший секретар Посольства Республіки Узбекистан в Україні Абдурахмон Махмудов та експерт з інвестицій В’ячеслав Шаякубов; від Одеської області – перший заступник голови ОДА Борис Волошенков, Президент Одеської регіональної торгово-промислової палати Сергій Шувалов та начальник управління міжнародних зв’язків ОДА Роман Григоришин.


© 2005—2021 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2021 S&A design team / 0.060
Перейти на полную версию сайта