ИА «Контекст Причерноморье»
Одесса  >  Новости  >  Международные отношения
В праздновании 200-летия Болграда принял участие глава МИД Болгарии
09:36 / 26.08.2021
Международные отношения

ОДЕССА, 26 АВГУСТА 2021 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Председатель Одесской областной государственной администрации Сергей Гриневецкий вместе с Министром иностранных дел Болгарии Светланом Стоевым принял участие в мероприятиях, посвященных 200-летию города Болград.

Об этом ИА «Контекст-Причерноморье» сообщили в пресс-службе Одесской ОГА.

В сообщениях облгосадминистрации сказано:

Участь у святкових урочистостях з нагоди ювілею міста, разом з Міністром закордонних справ Болгарії Свєтланом Стоєвим, який перебував з візитом в Одеській області, взяв і голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.

Разом вони поклали квіти до пам’ятника засновнику міста Болград – Івану Інзову.

“В історії нашої славетної Одещини зберігається чимало видатних імен, які вдячні нащадки вимовляють з глибокою повагою. Одне з таких – ім’я Івана Микитовича Інзова, генерал-лейтенанта, намісника Бессарабії, головного попечителя бессарабських болгар і голови Комітету закордонних переселенців Південного краю тодішньої царської імперії. Іван Інзов дав болгарським поселенцям нове життя на їх новій батьківщині. І приємно бачити, як вдячні нащадки болгарських колоністів, нинішні мешканці міста Болград і Болградського району, шанують і бережуть пам’ять про нього. Бо в цілому південь нинішньої Одеської області, який ми йменуємо Придунайською Бессарабією, і був заселений саме завдяки старанням Івана Інзова, який до того ж був і відомим меценатом і благодійником” – сказав після церемонії покладання квітів голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький.

***

Разом з головою Одеської облдержадміністрації Сергієм Гриневецьким, в рамках свого візиту до Одеської області, Міністр закордонних справ Болгарії Свєтлан Стоєв оглянув видатну пам’ятку архітектури півдня України – Спасо-Преображенський собор в Болграді.

“Бути в Болграді і не побувати в Соборі — було б не правильно! Адже для болгар Болградський собор Святого Преображення Господнього має таке ж значення, яке має храм Святого Олександра Невського в Софії. Це – храм-пам’ятник, символ відродження народу Болгарії після звільнення від турецького ярма і вираз подяки новій землі, де знайшли притулок наші пращури. Сьогодні Спасо-Преображенський собор є не лише культовою спорудою. Храм – перлина архітектурного мистецтва і духовний центр православ’я Бессарабського краю”- сказав Свєтлан Стоєв.


© 2005—2021 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2021 S&A design team / 0.066
Перейти на полную версию сайта