ИА «Контекст Причерноморье»
Одесса  >  Новости  >  Международные отношения
Глава Одесской ОГА встретился с Послом Латвии
09:14 / 06.09.2021
Международные отношения

ОДЕССА, 06 СЕНТЯБРЯ 2021 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Председатель Одесской областной государственной администрации Сергей Гриневецкий провел встречу с Чрезвычайным и Полномочным Послом Латвийской Республики в Украине Юрисом Пойкансом.

Об этом ИА «Контекст-Причерноморье» сообщили в пресс-службе Одесской ОГА.

В сообщении облгосадминистрации сказано:

Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький провів робочу зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Латвійської Республіки Юрісом Пойкансом.

Юріс Пойканс подякував Сергію Гриневецькому за тісну і злагоджену співпрацю та повідомив, що на разі його каденція, як Посла Латвії в Україні завершується, але подальше співробітництво між нашими країнами буде тільки розвиватись.

“Попри відсутність спільних фізичних кордонів, наші країни пов‘язує нематеріальний кордон історії. Латвійський підхід до України позбавлений патерналізму: Латвія готова поділитися досвідом державного будівництва та євроатлантичної інтеграції з Україною, але також бажає вивчати досвід України. Латвія відповідно до рекомендації ЄС визнала COVID-сертифікати, які отримали громадяни України у мобільному додатку “Дія”, та QR-код для їх перевірки є сумісними з діючою системою визнання сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 у Латвійській Республіці. То ж, певен, що це значно посилить туристичний потік між нашими країнами” — сказав Надзвичайний і Повноважний Посол Латвії.

Окрім цього пан Посол передав запрошення голові Одеської ОДА, від Міністра довколишнього середовища та регіонального розвитку Латвійської Республіки Томса Плеша, відвідати Латвію.

“Одеська область має дружні зв’язки з Відземським регіоном планування Латвійської Республіки. Дуже важливо і в подальшому підтримувати добросусідські партнерські відносини та діалог між нашими країнами. Бо Одещина, як один з найбільших регіонів України має величезний потенціал для торговельно-економічного співробітництва та зацікавлена у поглибленні взаємовигідних зв’язків у всіх сферах та напрямках. Розуміючи важливість міжрегіонального співробітництва, ми спільно з латвійськими колегами, ведемо роботу щодо організації робочого візиту до Відземського регіону з метою обговорення можливостей обміну досвіду в сфері енергоефективності та поводження з відходами. Дуже цікавий нам досвід Латвії в контексті проведення адміністративно-територіальної реформи, хочемо вивчити яка у вас форма стосунків між центром і регіонами. Плюс – досвід пострадянських країн у вирішенні питань щодо зміни клімату, забезпечення якісною питною водою, сміттєпереробка” – зазначив голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький.

Керівник області поінформував Надзвичайного і Повноважного Посла Латвійської Республіки Юріса Пойканса про хід реалізації в регіоні програм Президента України “Велике Будівництво” та “Велика Реставрація”, які направлені на масштабну розбудову якісної інфраструктури Одещини: це дороги та школи, дитячі садки, центри екстреної медичної допомоги та стадіони.

“Будівництво та реконструкція об’єктів засноване на принципах енергоефективності, високої якості та інклюзивності” – додав Сергій Гриневецький.

Загалом, зважаючи на те, що з моменту встановлення дипломатичних відносин між Україною та Латвією, пройшло вже більше ста років, обидві країни враховуючи сучасні особливості двосторонніх відносин, вшановуючи уроки минулого, будуть відкривати нові шляхи партнерства.

“Одесу знають в кожному куточку світу. Це і наша гордість, і — відповідальність! То ж ми відкриті для співпраці у всіх сферах та готові до обговорення всіх можливих форм двостороннього співробітництва, що сприятимуть розширенню взаємовигідного партнерства між Одеською областю та Латвійською Республікою” – відзначив голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький.


© 2005—2021 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2021 S&A design team / 0.060
Перейти на полную версию сайта