ИА «Контекст Причерноморье»
Одесса  >  Новости  >  Международные отношения
Глава Одесской ОГА встретился с Послом Таиланда
09:20 / 13.09.2021
Международные отношения

ОДЕССА,13 СЕНТЯБРЯ 2021 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Председатель Одесской областной государственной администрации Сергей Гриневецкий провел встречу с Чрезвычайным и Полномочным Послом Королевства Таиланд в Республике Польша (по совместительству в Украине) Четтапханом Максампханом.

Об этом ИА «Контекст-Причерноморье» сообщили в пресс-службе Одесской ОГА.

В сообщении облгосадминистрации сказано:

Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Таїланд в Республіці Польща (за сумісництвом в Україні) Четтапханом Максампханом.

В першу чергу голова Одеської ОДА поінформував пана Четтапхана Максампхана про хід реформ, зокрема реформу децентралізації і земельну. Керівник області презентував як на Одещині відбувається потужна реалізація програми Президента “Велике Будівництво”.

Окрім цього, Сергій Гриневецький відзначив, що впродовж останніх років Таїланд є одним з головних торговельних партнерів України у регіоні Південно-Східної Азії. Головними товарними позиціями українського експорту впродовж багатьох років є зернові культури, продукти переробки харчової промисловості, а цьому Одеська область з впевненістю займає лідируючі позиції.

Так в Одеській області працюють підприємства, які експортують до Таїладну соняшниковий шрот, просо, плоди коріандру. Та й в взагалі, до пандемії Україна, у 2019 році, стала найбільшим імпортером зернових до Таїланду. Зокрема, за підсумками 2019 року Таїланд посів 9-те місце серед 15-ти країн, до яких найбільше зріс експорт товарів з України. Також Таїланд займав 32-у позицію серед країн за обсягом українського експорту у 2019 році, випередивши низку країн Азії та ЄС.

«Відтак, робота Одеської облдержадміністрації, на економічному напрямку зосереджена на зусиллях із промоції українських і безпосередньо одеських товарів та послуг серед урядових та ділових кіл Таїланду, наданні сприяння в налагодженні співробітництва і партнерства між українським та тайським бізнесом» – відзначив Сергій Гриневецький.

Голова Одеської облдержадміністрації поінформував Надзвичайного і Повноважного Посла Королівства Таїланд в Республіці Польща (за сумісництвом в Україні) Четтапхана Максампхана про те, що нині пріоритетними напрямками розвитку Одещини є будівництво зрошувальних систем, розвиток транспортно-логістичної інфраструктури, покращення медичної, освітної та спортивної інфраструктури, ліквідація стихійних сміттєзвалищ та будівництво мережі сміттєпереробних заводів. До того ж, за словами Сергія Гриневецького, триває діджиталізація області, підвищується енергоефективність та енергонезалежність Одещини, відбувається реалізація проєктів у сфері туризму та екології.

«Я впевнений, що Україна та Королівство Таїланд мають значний потенціал для двосторонньої співпраці у сферах торгівлі, туризму, будівництва, сільського господарства і високотехнологічного виробництва, а також в інших галузях, що можуть становити для нас взаємний інтерес. Запевняю Вас, що Одеська облдержадміністрація, яку я очолюю, готова до розширеного діалогу та обговорення будь яких ініціатив, що сприятимуть розширенню партнерства між Одеською областю та Королівством Таїланд» – сказав Сергій Гриневецький.


© 2005—2021 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2021 S&A design team / 0.066
Перейти на полную версию сайта