ОДЕСА, 13 СІЧНЯ 2022 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я — В Одесі пройшла початкова конференція з планування цьогорічного українсько-американського навчання «Сі-Бриз», в якій взяли представники силових структур країн-учасниць, в тому числі офіцери Державної прикордонної служби України.
Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в прес-службі Держприкордонслужби України.
Співробітники ДПСУ під час навчань Sea Breeze-2022 будуть тренуватися діяти і взаємодіяти з представниками інших складових сил безпеки України, країн НАТО та партнерів Північноатлантичного Альянсу у морській, авіаційній та сухопутній компонентах. Зокрема бійці зі складу сил швидкого реагування Південного регіонального управління та мобільного підрозділу «Дозор» будуть задіяні у антисаботажних та протидесантних заходах під час навчань. Морська охорона Держприкордонслужби на Sea Breeze-2022 буде представлена 9-ма одиницями корабельно-катерного складу та відділами спеціальних дій всіх своїх загонів.
Кораблі та катери Морської охорони у складі інтернаціональних та міжвідомчих тактичних груп мають здійснювати контроль цивільного судноплавства, проводити артилерійські стрільби, відпрацьовувати дії в нападі та обороні, в тому числі протидиверсійну оборону корабля, заходи протиповітряної оборони. Учасники Sea Breeze-2022 також братимуть участь у навчальних тренувальних операціях із рятування людей, пошуку судна-порушника та спільних з іноземними партнерами оглядів в рамках протидії незаконній міграції і ще до багатьох інших складових.
До тренувань на річковій ділянці, а на Sea Breeze-2022 це буде не Дунай, а Дніпро – планується залучити сили Ізмаїльського загону Морської охорони.
Спецпризначенці Морохорони традиційно братимуть участь у водолазному та протидиверсійному компонентах, де під час Sea Breeze-2022 відпрацьовуватимуть весь спектр підготовки, від висадки з гелікоптера до виявлення небезпечних підводних об’єктів, їх підняття та знешкодження.
Минулорічні навчання Sea Breeze-2021 були наймасштабнішими за понад 20 років. У них брали участь 32 бойові кораблі, 40 літаків і п’ять тисяч особового складу з 17 країн-членів НАТО, а також партнерів Альянсу. До участі у Sea Breeze-2022 запрошення отримали більш ніж 60 країн та міжнародних організацій.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.022Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |