ОДЕСА, 23 ЛИСТОПАДА 2022 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Поліцейські Одещини застерігають громадян від шахрайської схеми з орендою житла.
Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили у відділі комунікації поліції Одеської області.
В повідомленні поліції сказано:
Тема досить актуальна, враховуючи, що зараз через збройну агресію російської федерації в Україні досить багато внутрішньо переміщених осіб, які переїжджають із місця на місце і шукають собі прихисток.
Поліцейські наголошують, що найчастіше на аферистів можна натрапити в мережі Інтернет, на різних платформах для розміщення оголошень про товари та послуги. Під приводом здачі в оренду житла шахраї просять скинути перший платіж або певну частину від вартості оренди. Проте після перерахування коштів потерпілі приїздять на місце і, як правило, виявляють, що в оселі або хтось проживає, або оголошення давно зняте і не актуальне.
Щоб не стати жертвою такого шахрайства поліцейські радять, ні в якому разі не пересилати гроші наперед.
«Необхідно самому приїхати в той населений пункт, в якому ви плануєте зняти житло, і особисто зустрітися з орендодавцем та розрахуватися за оренду або попросити друзів, знайомих чи близьких перевірити наявність житла наживо», — розказує начальник відділу розслідування тяжких та особливо тяжких злочинів Слідчого управління ГУНП в Одеській області Вадим Зелінський.
поліцейські одещини застерігають громадян від шахрайської схеми з орендою житла
У разі, якщо ви стали жертвою шахрайства та перерахували гроші на банківські, телефонні чи інші рахунки, майор поліції радить діяти за таким алгоритмом.
Найперше, треба звернутися до банківської установи і попросити відмінити банківську операцію та заблокувати вашу картку. Якщо переказ грошей відбувся між рахунками одного й того ж банку, практично кожен з них має можливість відмінити операцію, проведену вами, якщо це зробити вчасно. Таким чином гроші будуть повернуті вам на рахунок у дистанційному режимі.
Далі необхідно закумулювати всю інформацію і надати її поліції за номером 102. Повідомити ваш номер телефону, номер телефону, з якого вам дзвонили, номери банківських рахунків, на які ви перераховували гроші. Після цього вам потрібно в телефонному режимі дізнатися у працівників поліції номер реєстрації вашої заяви, щоб надалі ви могли звернутися до того територіального підрозділу поліції, який прийняв заяву. Аналогічну інформацію варто сповістити й на «гарячу лінію» управління боротьби з кіберзлочинністю.
поліцейські одещини застерігають громадян від шахрайської схеми з орендою житла
«Враховуючи те, що рух грошей та банківські операції є банківською таємницею і доступ до них можливий лише за рішенням суду, а також володільцеві рахунків, буде добре, якщо потерпілий перед приходом до слідчого для надання показів звернеться в банк та отримає рух коштів на своєму рахунку. Тобто частину інформації, яку слідчий буде запитувати через органи суду та банківську установу. У такий спосіб потерпілий допоможе поліцейським оперативніше зібрати докази і не гаяти час у розслідуванні справи», — наголосив поліцейський.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |