ОДЕСА, 12 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Правоохоронці блокували спробу вивезення з України ювілейного видання творів Тараса Шевченка та великої нумізматичної колекції.
Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в прес-службі Одеської митниці.
В повідомленні відомства сказано:
Культурні цінності без відповідних дозвільних документів громадяни України, які автобусами прямували до Молдови, переміщували серед особистих речей.
У громадянина, що перетинав митний кордон у пункті пропуска «Старокозаче-Тудора», було виявлено 92 зовні схожі на срібні монети, срібну медаль «За хоробрість 4 ступеню», карбовану у період 1900-1917 років, а також кілька монет 1727 року, зовні схожих на мідні, та монети, метал, датування та походження яких визначити візуально не є можливим.
У колекції іспанські песо, карбовані у період з 1870 по 1893 роки, німецькі марки та талери, випущені в обіг з 1876 по 1909 роки, французькі франки часів Луї Філіппа І, карбовані протягом 30-их – 40-их років ХІХ століття, британські крони, карбовані з 1821 по 1900 рік, копійки та рублі часів Російської імперії, датовані протягом ХVІІІ-ХХ століть, починаючи з 1723 року, латвійські лати 1929 року випуску та бельгійські франки, випущені в обіг протягом 50-их – 70-их років ХІХ століття.
За інформацією з відкритих джерел, схожі на виявлені монети були обігові та карбувалися зі срібла.
Однак тільки відповідна експертиза визначить їх автентичність, вартість та цінність.
Рідкісне колекційне видання творів Т. Шевченка громадянка України намагалася вивезти через пункт пропуску «Серпневе1-Басарабʼяска» також без дозвільних документів, декларування та пред’явлення до митного контролю.
За інформацією з відкритих джерел, з нагоди 125-річчя від дня народження Тараса Шевченка Урядовий ювілейний комітет ухвалив видати в 1939 році у Державному літературному видавництві України повну збірку поезій. Форзац до видання виготовив відомий український художник, архітектор та графік, засновник української професійної університетської архітектурної та художньої освіти Василь Кричевський. Збірка ілюстрована 31 малюнком майбутнього Народного художника України Івана Іжакевича.
Наклад у 20 тис екземплярів дуже швидко розійшовся серед читачів та бібліотечних фондів країни, і вже у 50-их роках минулого століття книга мала великий попит серед букіністів.
Нумізматичну колекцію та «Кобзар» 1939 року видання тимчасово вилучено за протоколами про порушення митних правил, складеними за ознаками частини 3 статті 471 Митного кодексу України.
Заходи проводилися одеськими митниками спільно з представниками Білгород-Дністровського прикордонного загону.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |