ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Новини  >  Правоохоронні органи
Прокуратура: на Одещині викрито масштабну корупційну схему
19:35 / 02.04.2024

ОДЕСА, 02 КВІТНЯ 2024 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Співробітники органів Держпродспоживслужби Одеської та Запорізької областей підозрюються в організації системної корупції під час експорту сільськогосподарської продукції за кордон.

Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в прес-службі Одеської обласної прокуратури.

В повідомленні прокуратури сказано:

Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Одеської обласної прокуратури спільно зі слідчими ТУ ДБР у Миколаєві викрили на корупції посадовців ГУ Держпродспоживслужби в Одеській та Запорізькій областях та їх спільників.

За даними слідства, інспектор Держпродспоживслужби в Запорізькій області з двома спільниками вимагали у директора підприємства 22500 доларів США хабара за організацію внесення відомостей щодо суб’єкта господарювання у Загальнодержавний реєстр осіб, які планують експорт кукурудзи до Китайської Народної Республіки.

Учасників злочинної групи затримано в порядку ст. 208 КПК України. Наразі їм повідомлено про підозру за фактом вимагання та одержання неправомірної вигоди (ч. 4 ст. 368 КК України). Вирішуються питання про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

Крім того, затримано двох інспекторів ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області, які налагодили корупційний механізм по видачі фітосанітарних сертифікатів для експорту сільськогосподарської продукції за кордон без реального відбору проб з партії сільськогосподарської продукції.

Держслужбовців затримали після одержання 32000 тис грн від суб’єкта господарювання за оформлення 33 сертифікатів.

Їм також інкриміновано вимагання та одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України). Вирішуються питання про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

На даний час встановлюються інші причетні до оборудок посадовці Держпродспоживслужби.

Досудове розслідування триває.


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту