ОДЕСА, 19 ВЕРЕСНЯ 2024 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я — Екологічні прокурори довели у Верховному Суді незаконність використання водного об’єкту для розведення риби за договором біомеліорації.
Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в прес-службі Офісу Генерального прокурора.
В повідомленні ОГП сказано:
Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генпрокурора домоглися у Верховному Суді визнання недійсним договору біологічного очищення (біомеліорації) водного каналу на Одещині. Наразі суд зобов’язав відповідача припинити договірні відносини та звільнити водний об’єкт.
Встановлено, що договір, який укладений між держустановою і приватним товариством строком на 20 років, є удаваним правочином. Фактично під ним приховується використання штучної водойми площею 6 га з земельною ділянкою державної власності для розведення та вилову риби. При цьому жодних коштів до бюджету товариство не сплачувало.
Судова палата для розгляду справ щодо земельних відносин та права власності Касаційного господарського суду погодилася з доводами прокурора і ухвалила остаточне рішення у справі.
Це судове рішення має важливе значення для формування правозастосовної практики, адже наразі на розгляді судів різних інстанцій перебуває ще сім аналогічних справ про протиправне використання для риборозведення понад 100 га водних об’єктів.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |