![]() |
|
ОДЕСА, 10 КВІТНЯ 2026 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – НАБУ і САП завершили досудове розслідування щодо ймовірного незаконного відчуження бази технічного обслуговування флоту в порту Чорноморськ та відкрили матеріали стороні захисту. Про підозру повідомлено кільком фігурантам, водночас їхня вина має бути доведена в суді.
Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в прес-службі Національного антикорупційного бюро України.
В повідомленні правоохоронців сказано:
НАБУ і САП завершили слідство у кримінальному провадженні щодо заволодіння базою морського флоту в порту Чорноморськ. Матеріали справи відкрили стороні захисту для ознайомлення.
Слідство встановило, що в січні 2020 року в. о. начальника ДП «Чоразморшлях» ініціював продаж головної бази технічного обслуговування флоту в порту Чорноморськ — об’єкта площею 4,3 га з виходом до моря. Попри дію мораторію на відчуження такого майна, до реалізації схеми залучили оцінювача. Він штучно занизив його вартість із щонайменше 59 млн грн до 6,5 млн грн. У результаті базу через незаконні торги продали за 13,5 млн грн підконтрольним особам.
Надалі об’єкт внесли до статутного капіталу компанії співорганізатора схеми, фактично легалізувавши майно.
Кошти в сумі 11,5 млн грн, отримані від продажу, надійшли на рахунок ДП і були перераховані підконтрольному товариству нібито за обслуговування суден «Геническ» і «Херсонес». Водночас ці судна перебували в Індії, а зазначене товариство не мало жодного стосунку до їх обслуговування.
Оборудку викрили в листопаді минулого року. Про підозру повідомили чотирьом особам, оцінювачу та співорганізатору — заочно.
Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2026 S&A design team / 0.016Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |