ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Новини  >  Влада
Глава Одесской ОГА провел ряд важных совещаний
08:39 / 17.03.2021
Власти

ОДЕССА, 17 МАРТА 2021 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Председатель Одесской областной государственной администрации Сергей Гриневецкий провел совещания, в которых приняли участие председатель облсовета, руководители местной власти и подразделений облгосадминистрации.

Об этом ИА «Контекст-Причерноморье» сообщили в пресс-службе Одесской ОГА.

В сообщении облгосадминистрации сказано:

Голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький провів чергові робочі наради – апаратну та селекторну, в режимі онлайн, з головами райдержадміністрацій, територіальних громад та міст обласного значення. В нарадах також взяли участь голова Одеської обласної ради Григорій Діденко, заступники та радники голови ОДА, керівники структурних підрозділів ОДА, голова Одеської райдержадміністрації Юрій Крук.

На нарадах було заслухано доповіді керівників профільних структурних підрозділів ОДА щодо поточних робочих питань з їх подальшим обговоренням. Зокрема, виконання розпорядження голови ОДА від № 13/од-2021 в частині погодження очікувальної вартості перед оголошенням процедури закупівлі та проведення у 2020 – 2021 р.р. першочергових протипожежних заходів у ряді установ й організацій Одеської області.

Також до уваги учасників зазначених нарад представник Національного центру управління та випробувань космічних засобів (установа, підпорядкована Державному космічному агентству України) Сергій Янчевський, надав змістовну доповідь-презентацію щодо перспектив запровадження сучасних космічних технологій для соціально-економічного розвитку регіону. У своїй діяльності НЦУВКЗ створює високоякісний інформаційний продукт на основі високоточних супутникових зйомок та навігації (з застосуванням мережевого протоколу синхронізації) для надання інформаційних послуг широкого спектру у сферах землеустрою розробляють високоточні ортофотоплани місцевості (масштаб 1:10000 та 1:5000) для уточнення меж земельних ділянок та коригування публікацій кадастрових карт; в сільському господарстві проводять моніторинг стану полів (1 раз в 2 тижня з подальшою публікацією) щодо наявності процесів замокання/висихання, оцінюють стан забезпечення полів добривами, обсяги та якості врожаю (по культурах, включаючи сферу виноградарства) та організовують менеджмент водних ресурсів; в секторі екологічної безпеки – моніторинг кліматичних змін на регіональному рівні; стан та площа лісів, напрямки вивезення деревини (при незаконній вирубці); розташування та характеристики сміттєзвалищ (стихійних й легальних); моніторинг забруднення атмосферного повітря; моніторинг забруднення моря викидами.

Для компаній, в яких є об’єкти стратегічної інфраструктури, проводять моніторинг стану будівництва та експлуатації (включаючи витоки з трубопроводів та резервуарів); для транспортної сфери – моніторинг контейнерних перевезень; в морегосподарській сфері – виявлення незаконного рибальства; моніторинг штатних та позаштатних перевезень (виявлення контрабанди); виявлення замерзлих ділянок водних шляхів (з вживанням належних заходів). Для подолання надзвичайних ситуацій – виявлення пожеж та повенів для забезпечення оперативного сповіщення; моніторинг змін рельєфу ландшафтів та берегів; виявлення вертикальних просадок об’єктів громадської та промислової забудови; моніторинг сейсмічних даних. Окрім цього запроваджують сучасні космічні технології в системі забезпечення державної безпеки та діяльності Збройних сил.

Доступ до відкритих даних геоінформаційного порталу дистанційного зондування Землі – за посиланням: portal.dzz.gov.ua.

Представник Громадської спілки «Міждержавна Гільдія інженерів-консультантів» (МГІК) В’ячеслав Шандрик, надав доповідь-презентацію щодо відносно нового явища у сфері будівництва – інженера-консультанта (спеціалізована інжинірингова організація або спеціаліст, які забезпечують організаційне та консультаційне супроводження проектування й будівництва об’єктів), що є результатом процесу трансформації професійної служби замовника будівництва на усіх етапах – від розробки проєктно-кошторисної документації до введення об’єкта в експлуатацію.

За результатами проведення нарад Сергій Гриневецький наголосив на обов’язковості дотримання (з персональною відповідальністю) принципу ефективного використання бюджетних коштів керівниками профільних структурних підрозділів ОДА, комунальних установ, закладів та підприємств, і зазначив про важливість й необхідність відпрацювання постійної комунікації, координації та узгодженості діяльності між даними структурами.

Звертаючись до голів територіальних громад, Сергій Гриневецький закликав всіх до державницького підходу у своїй діяльності, сумлінного виконанням функціональних обов’язків, дотриманням службової дисципліни і працювати на упередження. Окрім цього, голова Одеської ОДА наголосив на практичній важливості та широких перспективах кожної територіальної громади в контексті реалізації проєктів НЦУВКЗ, особливо в умовах відкриття ринку землі з 01.07.2021 р., в зв’язку з чим надав доручення розглянути питання зведення спеціалізованої приймальної станції в Одеській області.

На думку Сергія Гриневецького пріоритетним у забезпеченні екологічної безпеки регіону є ліквідація наявних та недопущення створення нових несанкціонованих сміттєзвалищ: «Чиста Одещина – це наше обличчя, відображення нашого здоров’я та морального стану».


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.015
Перейти на повну версію сайту