ОДЕССА, 02 2021 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Председатель Одесской областной государственной администрации Сергей Гриневецкий принял участие в проведенном под руководством премьер-министра Украины Дениса Шмыгаля совещании по ликвидации задолженности по зарплатам.
Об этом ИА «Контекст-Причерноморье» сообщили в пресс-службе Одесской ОГА.
В сообщениях облгосадминистрации сказано:
Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький взяв участь у селекторній робочій нараді, яку з головами облдержадміністрацій та представниками Міжвідомчої робочої групи з питань погашення заборгованості заробітної плати в режимі онлайн провели Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та І-й віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Олексій Любченко, за участю керівників й представників профільних структурних підрозділів Кабінету Міністрів України.
Як зазначив Прем’єр-міністр України, проблемна ситуація, що склалася у сфері трудових відносин через заборгованість із зарплатні – ганебне та неприпустиме явище, що загрожує нормальному соціально-економічному розвитку та потребує негайного принципового вирішення.
Денис Шмигаль надав всебічну характеристику поточного стану проблеми по державі в цілому, зокрема згідно з оперативними даними, загальний обсяг заборгованості складає 3,263 млрд грн; за офіційними відомостями Державної служби статистики України, ці показники складають нині понад 3,56 млрд; на державний сектор припадає 1,752 млрд грн (майже 54%) боргу, решта – на приватний та комунальний сектори; 78% зазначеної суми припадає на підприємства промисловості.
За словами Прем’єр-міністра найбільш неблагополучною ситуація є на підприємствах/організаціях, що належать до таких державних структур: ДК «Укроборонпром», Міністерство енергетики України, Фонд державного майна України, Державне космічне агентство України, Державне агентство автомобільних доріг України. Найгірша ситуація із заборгованістю спостерігається у 5-ти регіонах (Київ, Дніпропетровська, Донецька, Сумська та Харківська області), на які припадає 68% загального обсягу заборгованості.
В ході робочої наради очільники облдержадміністрацій з вищезазначених регіонів та представники керівництва згаданих 5-ти державних структур доповіли щодо причин проблемних ситуацій з заборгованістю, що склалася у відповідних регіонах та профільних підприємствах / організаціях, а також надали своє бачення перспектив їх усунення.
При цьому неодноразово було зазначено, що основними засобами є проведення приватизації економічно неефективних підприємств, реалізація непрофільних активів та реструктуризація діючих підприємств з проведенням технічної модернізації. Невід’ємними інструментами є також законодавче врегулювання (із внесенням відповідних змін у чинну нормативну базу) та фінансові допомога й гарантії з боку держави.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль закцентував увагу на тому, що у більшості випадків заборгованість є кількарічною, а на даний момент переважає тенденція її щомісячного зростання.
Причини ситуації, що склалася, на думку керівника уряду, є багатофакторними, зокрема, це неефективність та безвідповідальність діяльності керівництва (без належних законодавчо передбачених наслідків); невпорядкованість чинного законодавства щодо порядку звільнення, з виплатою вихідної допомоги, робітників економічно неефективних підприємств, що не функціонують або знаходяться у стані припинення / банкрутства; формування фіктивних боргів, зокрема, внаслідок кадрового шахрайства (наявність «мертвих душ»); використання застарілих технологій та обладнання, що заважає підвищенню економічної ефективності підприємств, що функціонують, тощо.
Також Денис Шмигаль наголосив, що для подолання поточної проблемної ситуації та недопущення її у перспективі необхідно забезпечити постійну діяльність (до повного усунення у кожному випадку) місцевих тимчасових комісій з погашення заборгованості заробітної плати, персональну відповідальність уповноважених осіб та сталий оперативний обмін достовірною інформацією.
Окремо в ході робочої наради було приділено увагу обговоренню ситуації з заборгованістю із заробітної плати у сфері освіти, охорони здоров’я, культури та спорту.
За результатами наради голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький проаналізував поточну ситуацію щодо заборгованості із заробітної плати в регіоні та перспективи її подолання.
Отже на сьогодні, загальна сума заборгованості складає майже 95,7 млн грн. Загальна кількість підприємств-боржників – 54 (усі з них активні, за винятком 1-го підприємства-банкрута), з них державної форми власності – 11, комунальної – 9. Загальна кількість співробітників, яким заборговано заробітну плату – 4110 осіб. Найбільшими боржниками, з сумою боргу понад 5 млн. грн., в Одеській області є: ДП «Білгород-Дністровський МТП», ДП «Ренійський МТП», ДП «Дослідне господарство ім. М. Кутузова», ПАТ «Гемопласт», ДП «Одеський авіаційний завод».
Протягом І-го півріччя 2021 року відносно керівників підприємств-боржників вжито серію відповідних заходів, що регламентовані чинним законодавством: попередження про персональну відповідальність за порушення строків виплати зарплатні – 28 осіб, розірвання контракту через допущення / нарощування заборгованості – 1 особа, відкриття кримінальних проваджень відповідно до статті 175 КК України (невиплата заробітної плати) – 34 особи.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.015Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |