ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Новини  >  Влада
Глава Одесской ОГА провел совещание по вопросам санитарно-эпидемиологической и экологической безопасности
09:23 / 11.08.2021
Власти

ОДЕССА, 11 АВГУСТА 2021 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Председатель Одесской областной государственной администрации Сергей Гриневецкий провел аппаратное совещание по вопросам санитарно-эпидемиологической и экологической безопасности.

Об этом ИА «Контекст-Причерноморье» сообщили в пресс-службе Одесской ОГА.

В сообщении облгосадминистрации сказано:

Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький провів чергову селекторну робочу нараду в режимі онлайн з головами райдержадміністрацій, районних рад, територіальних громад та міст обласного значення.

Нараду було присвячено розгляду та обговоренню проблемних питань у сфері екологічної безпеки та благоустрою територій на рівні місцевих територіальних громад, що є особливо актуальними у літній період, беручи до уваги туристично-курортний сезон та нинішній температурний режим.

Директор Департаменту екології та природних ресурсів Одеської ОДА Павло Буланович закцентував увагу учасників селекторної наради на проведених заходах з ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ на території Одеської області, інформацію про яку голови територіальних громад мають регулярно надавати до зазначеного Департаменту, та надав узагальнюючі результати.

На даний час відповідна інформація надійшла тільки від 4-х міських, 5-ти селищних та 6-ти сільських територіальних громад Одещини (16,5% всіх ТГ області). Згідно із звітною інформацією, у межах зазначених територій було виявлено та ліквідовано 68 незаконних (стихійних) сміттєзвалищ в Одеському (48), Подільському та Роздільнянському (по 7 у кожному), Березівському (4) та Б.-Дністровському (2) новостворених адміністративних районах.

Окремо Павло Буланович приділив увагу результатам моніторингового комісійного виїзду, до найбільш крупних приморських курортних зон області за межами Одеси – с. Кароліно-Бугаз, смт Затока та Сергіївка. В ході зазначеного заходу, зафіксовано 5 значних несанкціонованих сміттєзвалищ у межах Затоки. До найбільш масового та характерного типу порушень, як зазначив Павло Буланович, також належить відсутність сортування сміття, що призводить до змішування побутових, промислових, ремонтних, рідких та великогабаритних відходів. Окремою причиною неконтрольованого накопичення сміття є недостатню кількість спеціалізованої техніки та низька активність мешканців садових кооперативів в укладанні відповідних договорів на вивіз твердих побутових відходів.

Тематику екологічної безпеки у розвитку місцевих територіальних громад продовжив у своїй доповіді директор Департаменту систем життєзабезпечення та енергоефективності ОДА Антон Шалигайло.

«Чинним законодавством України (законами та підзаконним актами, з якими можливо ознайомитись на офіційному сайті Департаменту за посиланням https://oblgkh.odessa.gov.ua) передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування забезпечують утримання в належному стані території – тобто забезпечують використання її за призначенням відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, правил благоустрою території населеного пункту, а також її санітарне очищення, озеленення, збереження та відновлення об’єктів благоустрою. Санітарне очищення територій населених пунктів включає комплекс планувальних, організаційних, санітарно-технічних та господарських заходів щодо збирання, зберігання, перевезення, оброблення (перероблення), утилізації, видалення, знешкодження і захоронення побутових відходів, включаючи небезпечні відходи у їх складі, що утворилися в населених місцях, а також прибирання об’єктів благоустрою з метою запобігання шкідливому впливу факторів середовища життєдіяльності на життя і здоров’я людини та майбутніх поколінь» – сказав Антон Шалигайло.

Узагальнюючи інформацію щодо стану розробки зазначеної документації у територіальних громадах Одещини, Антон Шалигайло закцентував увагу на тому, що на даний момент правила з благоустрою територій розроблено у 49-ти ТГ (53,8%), схеми санітарної очистки території – у 14-ти ТГ (15,3%), інспекції з благоустрою утворено у 56-ти ТГ (61,5%). При цьому не надано інформацію щодо розробки правил з благоустрою територій – від 30-ти ТГ, щодо розробки схем санітарної очистки території – від 40-а ТГ, щодо створення інспекцій з благоустрою – від 31-ї ТГ. Зазначене безпосередньо свідчить про низьку активність (та навіть бездіяльність) керівників органів місцевого самоврядування у забезпеченні й здійсненні контролю за порушеннями чинного законодавства у сфері благоустрою територій населених пунктів та охорони довкілля.

За результатами селекторної наради голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький зауважив на особистій відповідальності представників органів місцевого самоврядування у забезпеченні санітарно-епідеміологічної та екологічної безпеки, а також в черговий раз наголосив на тому, що ця сфера є стратегічною та пріоритетною у державній внутрішній політиці – як це зазначено в Указі Президента України № 111 «Про виклики і загрози національній безпеці України в екологічній сфері та першочергові заходи щодо їх нейтралізації».


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.018
Перейти на повну версію сайту