ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Новини  >  Влада
Глава Одесской ОГА принял участие в важных для региона совещаниях
12:48 / 15.08.2021
Власти

ОДЕССА, 15 АВГУСТА 2021 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Председатель Одесской областной государственной администрации принял участие в селекторном совещании по Хаджибейской дамбе и обсуждении стратегии экономического развития региона.

Об этом ИА «Контекст-Причерноморье» сообщили в пресс-службе Одесской ОГА.

В сообщениях облгосадминистрации сказано:

Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький взяв участь у селекторнiй нарадi Міністерства розвитку громад та територій України (Мiнрегiону) та Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яку в режимi онлайн провiв Мiнiстр Олексiй Чернишов.

«Хаджибейська дамба», протяжнiстю 3,5 – 3,8 км, що була споруджена майже 90 рокiв тому для захисту територій Суворовського та Приморського районів Одеси від затоплення водами Хаджибейського лиману, безумовно є частиною iсторiї Одеси ХХ-го столiття. Земельний насип дамби споруджувався в 1940-х роках без будь-якого проєкту шляхом відсипання ґрунту, піску, каменів та інших матеріалів на непідготовлену основу. «Дамбу» кілька разів реконструювали (нарощували), самопливний канал залишався поза увагою, внаслідок чого вiн став непридатним для експлуатації. У зв’язку з цим у 1969 році була побудована насосна станція (КНС-25), а також напірний колектор D 1400 мм для викачування води з лиману. Проте останніми роками використання цiєї КНС стало економічно невигідним, зокрема, у зв’язку iз значними витратами на електропостачання.

На сьогодні не визначено будiвельно-технiчного, юридичного та експлуатацiйного статусу зазначеного об’єкту, включаючи кадастровi характеристики щодо земельної дiлянки, в зонi якої розташована дана споруда, також принциповим є аварiйний стан «дамби».

Наслiдки потенцiального прориву зазначеного «гiдротехнiчного об’єкту» через сезоннi повенi, раптовi «залповi зливи» та регулярний багаторiчний цикл iнтенсивного обмерзання та відтавання будiвельних конструкцiй можуть призвести до затоплення території міста площею понад 23,0 кв км (майже 50-ти промислових підприємств), що виведе з ладу системи енергозабезпечення, водопостачання та водовідведення Суворовського району Одеси та центральної частини міста з населенням більше 500 тис. осіб. При цьому «дамба Хаджибейського лиману» є основою дiлянки автомобiльної міжнародного значення М-28, що проходить територією новоствореного Одеського району, зокрема, через Нові Біляри та смт Чорноморське.

У зв’язку з аварiйною загрозою у 2016 – 2017 роках Одеською мiською радою на основi вiдповiдної проєктно-кошторисної документації щодо проведення першочергових заходів iз запобігання руйнування зазначеного об’єкту, виконано ремонт тіла «дамби» на найбільш зношених її ділянках протяжністю 900 п.м., що стало першим етапом проведення невідкладних протиаварiйних заходів. Додатково за допомогою професiйних водолазiв було обстежено пiдводну частину об’єкту на площi 6 тис. кв м. Проте, як неодноразово визначалося профiльними спецiалiстами-науковцями, ефективне вирiшення зазначеної проблемної ситуацiї можливо лише через оперативне проведення комплексного технiчного обстеження усього об’єкту з негайним застосуванням вiдповiдних будiвельно-технiчних заходiв.

За результатами наради Міністр розвитку громад та територій України Олексiй Чернишов надав вiдповiднi доручення керiвникам профiльних структурних пiдроздiлiв Одеської областi щодо розробки комплексу заходiв з капiтального ремонту та реконструкцiї iснуючого iнженерного спорудження, що одночасно виконує функцiї гiдротехнiчного та транспортного об’єкту.

***

Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький взяв участь в робочій зустрічі голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева з представниками бізнесу Одещини.

На зустрічі обговорили актуальні проблеми загальнодержавного, регіонального та місцевого рівня у сфері економіки зокрема, у сфері виробництва, торгівлі та оподаткування.

«Ми сьогодні з вами зібрались для висвітлення, обговорення та пошуку шляхів вирішення проблемних питань бізнесу. Вважаю, що ці проблеми притаманні не тільки суб’єктам господарювання нашої області, а й країни в цілому. Тому їх вирішення позитивно вплине на розвиток бізнесу глобально і, як наслідок – має призвести до наповнення бюджетів усіх рівнів» – сказав у своєму вступному слові голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький.

Перш за все, керівник області закцентував увагу на необхiдностi всебiчної реалiзацiї положень Указу Президента України № 347 «Про Стратегію економічної безпеки України на період до 2025 року», що є безпосереднiм продовженням серiї нормативних документiв загальнодержавного рiвня, що були прийнятi останнiм часом та визначають стратегiю розвитку України у сердньо- та довгостроковiй перспективi.

«Важливість цього документу полягає в глобальному аналізі викликів та загроз, постановці конкретних завдань та досягненні визначених за основними складовими економічної безпеки цільових орієнтирів у сферах фінансової, виробничої, зовнішньоекономічної, інвестиційно-інноваційної, макроекономічної, економічної безпеки України», – зазначив Сергій Гриневецький.

Також голова Одеської облдержадміністрації надав загальну характеристику економічної структури Одеської області та динаміки її розвитку.

«Ми сьогодні маємо 136,6 тисячі суб’єктів господарювання. У І-му півріччі поточного року від них, у вигляді податків та обов’язкових платежів до бюджетів усіх рівнів, надійшло 12,9 млрд грн, що на 13,4% перевищує аналогiчнi показники попереднього року та становить 53,4% загальної суми бюджетних надходжень до державного та місцевого бюджетiв. Найбільше надходжень генерують підприємства таких галузей економiки, як транспорт (20,8%), промисловiсть (19,8%), торгівля (18%), сільське господарство (6%)», – відзначив голова ОДА.

До найактуальнiших проблемних питань регiонального та мiсцевого рiвня, що потребують якнаскорiшого вирiшення, Сергій Гриневецький вiднiс питання теплозабезпечення населення міста Одеса, зокрема, у зв’язку з проблемною ситуацiєю з АТ «Одеська ТЕЦ», що була введена в експлуатацію у 1950 році, забезпечує опаленням понад 300 тисяч мешканців центральної частини мiста та понад 1200 промислових й бюджетних об’єктів, але ж знос її основних фондів досягає наразi 90%.

Важливим, на думку Сергія Гриневецького, є недопущення знищення високотехнологічних та сучасних галузей енергетики, телекомунікацій та машинобудування, що мають важливе економічне та соціальне значення для Одеської області й обласного центру, здійснюють значний внесок у формування бюджетів різних рівнів.

Всiляке сприяння розвитку виноградарства та виноробства, що перебувають у скрутному становищі та потребують негайної підтримки, теж на контролі керівника області, адже Одещина є визнаним лідером України у цих сферах – 55% виробництва тихих, ігристих вин та шампанського, також 50% виробництва бренді та коньяків України.

Потребує негайного вирiшення і критична ситуація на ДП «Одеський нафтопереробний завод» (НПЗ).

Зi свого боку, Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев зосередив увагу на таких проблемних питаннях («магістральних завданнях»), як «детiнiзацiя» (що передбачає, зокрема, усунення неправомiрних й неконкурентних переваг, а також забезпечення захисту легального бiзнесу) та вiдродження і подальшу пiдтримку галузей економiки iз високою додатковою вартiстю, зокрема, машинобудування.

Нову регiональну iнiциативу Знак «Вироблено на Одещинi» представив голова «Об’єднання органiзацiй роботодавцiв Одеської областi» Костянтин Журавель, який надав комплексне бачення перспектив застосування цього проєкту для поступового та ефективного розвитку бiзнес-сфери регiону.

З актуальних проблемних питань у галузi виноградарства та виноробства в Одеськiй областi доповiв комерцiйний директор ПрАТ «Харчовик» Дмитро Масленков.

«Виноградарство – це основний фонд Одещини, що має забезпечити не тiльки стабiльнiсть розвитку аграрного сектору в Одеськiй областi – регiонi ризикованого землеробства – а й стабiльний фонд робочих мiсць», – наголосив з зазначеного питання Сергій Гриневецький.

Досить активною темою обговорення в ходi засiдання також став законопроєкт № 5600 вiд 02.06.2021 щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень, зокрема, механiзму стягнення ПДВ.

Зазначене питання є вкрай актуальним, як на регiональному, так й на загальнодержавному рiвнi, що було закцентовано у ходi обговорення директором Департаменту фiнансiв ОДА Мариною Зiнченко, яка наголосила, що на даний час в Одеськiй областi 30% територiальних громад є економiчно неспроможними, при цьому офiцiйний показник працевлаштованостi працездатного населення Одеської областi склада є лише 57%.

В обговореннi зазначених проблемних питань взяли також участь, зокрема, депутат Верховної Ради України Олексiй Леонов, директор Департаменту економічної політики та стратегічного планування ОДА Дмитро Радулов та директор ТОВ «ПТК «Шабо» Юрiй Шелехов.

Пiдсумовуючи обговорення зазначених проблемних питань, Данило Гетманцев наголосив: «Державне регулювання економiкою не працюватиме, допоки 50 вiдсоткiв її у приватному секторi знаходяться у «тiнi».


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.017
Перейти на повну версію сайту