ОДЕСА, 29 ГРУДНЯ 2021 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький провів апаратну нараду, в ході якої було розглянуто актуальні для розвитку регіону питання.
Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в прес-службі Одеської ОДА.
У повідомленнях облдержадміністрації сказано:
Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький провів завершальну у цьому році апаратну нараду ОДА, в ході якої було розглянуто та обговорено актуальне питання нещодавно прийнятого Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».
З зазначеного питання доповів директор Департаменту економічної політики та стратегічного планування ОДА Дмитро Радулов.
«Органам місцевого самоврядування важливо мати широкий перелік джерел та інструментів наповнення місцевих бюджетів. Це запорука фінансової спроможності та більших можливостей для розвитку територій. Саме таку можливість дає прийнятий Закон України № 1914-ІХ (законопроєкт 5600). Важливо, що цей Закон удосконалив окремі положення Податкового кодексу і низки законів щодо загальних питань адміністрування податків, зокрема податку на прибуток підприємств, податку з доходів фізичних осіб, акцизного та екологічного податків, рентної плати, сплати за землю, умов перебування на спрощеній системі оподаткування, що має забезпечити нові надходження до місцевих бюджетів. Більшість положень зазначеного Закону набирає чинності з 01-го січня 2022 року, але є окремі норми, що набирають чинності через три місяці, у вересні, листопаді тощо», – охарактеризував загальну ситуацію Дмитро Радулов.
У своїй доповіді директор Департаменту економічної політики та стратегічного планування ОДА визначив основні напрямки дії вказаного Закону: 1) індексація ставок податків та зборів; 2) зміни щодо податку на прибуток підприємств; 3) зміни у порядку нарахування податку на додану вартість; 4) запровадження сплати «мінімального податкового зобов’язання»; 5) зміни щодо нарахування та сплати податку з доходів фізичних осіб (ПДФО), включаючи його отримання під час купівлі-продажу об’єктів нерухомості; 6) скасування мораторію на індексацію нормативної грошової оцінки для усіх земель, крім сільськогосподарських угідь; 7) розширення інформаційної бази для нарахування плати за землю через залучення різноманітних реєстрів; 8) зміни у порядку сплати єдиного податку; 9) впорядкування Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності; 10) врегулювання та вдосконалення питань щодо податкових боргів та боржників (зокрема, стосовно списання збитків великими платникам податку на прибуток).
Значну увагу у Законі приділено акцизу на алкоголь, тютюнові вироби (у широкому спектрі), екологічному податку, рентній платі за радіочастотний ресурс, надра держави, спеціальне використання водних та лісових ресурсів. Законом.
Окремо Законом врегулюються важливі актуальні питання щодо земельних відносин, зокрема, нормативної грошової оцінки, низький рівень якої призводить до негативних наслідків при формуванні місцевих бюджетів.
Як зазначив Дмитро Радулов, на разі рівень середньої нормативної грошової оцінки однієї земельної ділянки в Одеській області складає: 32,7 тис. грн в Роздільнянському, 31,1 тис. грн в Подільському, 30,7 тис. грн в Березівському, 30,6 тис. грн в Білгород-Дністровському, 29,6 тис. грн в Болградському та Одеському, 25,6 тис. грн в Ізмаїльському районах. При цьому за попередніми експертними розрахунками, скасування мораторію на індексацію НГО сприятиме додатковим надходженням до місцевих бюджетів у розмірі 2,2 млрд грн щорічно. В свою чергу, запровадження «мінімального податкового зобов’язання» для власників та користувачів сільськогосподарських земельних ділянок у сферах виробництва та реалізації власної сільськогосподарської продукції має призвести до їх детінізації.
Важливими нормами у сфері фінансової дисципліни суб’єктами господарювання стануть ведення Реєстру податкових боржників, звітність щодо усіх платників податків та боржників за запитом органу місцевого самоврядування, а також неможливість виїзду податкових боржників за кордон до повного погашення податкового боргу (у разі наявності відповідного судового рішення), що має працювати на упередження появи податкового боргу та стимулювання платників податків до самостійної вчасної сплати зобов’язань.
***
У 2022 році Одещина матиме нагоду реалізувати чимало розвиткових проєктів за рахунок Державного бюджету. Департамент фінансів облдержадміністрації детально проаналізував усі напрями видатку, які передбачені у Законі України «Про Державний бюджет на 2022 рік», про це доповіла під час апаратної наради, яку провів голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький, директор Департаменту фінансів Марина Зінченко.
За її інформацією є 84 програм, що можуть бути реалізовані у наступному році, найбільший обсяг коштів Державного бюджету передбачено по наступним галузям:
Охорона здоров’я – Одещина може взяти участь у 6 Держпрограмах на загальну суму 174,3 млрд грн.
Соціальний захист – 15 програм на загальну суму 115,7 млрд грн.
Освіта – 11 програм на загальну суму 115,6 млрд грн.
Дорожнє господарство та транспорт – 4 програми на загальну суму 78,3 млрд грн.
«На разі для Одеської області вже затверджено субвенції та програмні кошти на суму 8,5 млрд грн – це освітня субвенція(6,7 млрд грн), субвенція на надання держпідтримки особам з особливими освітніми потребами (25,1 млн грн), підтримка окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я (137,4 млн грн), субвенція на житло дітям-сиротам(49,6 млн грн), створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства(9,2 млн грн), державний фонд регіонального розвитку (237,6 млн грн), субвенція Одеській міській територіальній громаді на розвиток інфраструктури(200 млн грн) та субвенція на дороги загального користування (1,02 млрд грн)» – зазначила директор Департаменту фінансів Одеської ОДА.
Марина Зінченко наголосила, що 65 програм (планований обсяг коштів на всю Україну складає 341,9 млрд грн) потребують окремої уваги з боку структурних підрозділів облдержадміністрації.
«Хочу звернути вашу увагу саме на ці 65 програм. Пропорційного розподілу не буде – кошти розподілятимуться виходячи з того, хто як захистить проєкти і програми у своєму галузевому міністерстві. Ці програми необхідно ретельно опрацювати» – зауважила Марина Зінченко.
Виходячи з цього, директор Департаменту фінансів запропонувала на найближчій селекторній нараді, довести до відома усіх голів територіальних громад та райдержадміністрацій про можливі джерела фінансування з Держбюджету.
«Всім Департаментам необхідно до 20 січня опрацювати програми з міністерствами і відомствами, надати пропозиції на розгляд профільним заступникам і винести питання на апаратну нараду на початку лютого 2022 року», – додала директор Департаменту фінансів Марина Зінченко.
В свою чергу голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький зазначив: «Нам потрібно в наступному році більш активно працювати з Державними програмами. В цьому році є певні результати, але мені здається, що в нас доволі серйозний потенціал не використаних коштів та можливостей з Державними програмами».
Марина Зінченко повідомила, що на сьогодні ряд структурних підрозділів облдержадміністрації вже опрацювали можливість щодо участі у вищезазначених програмах та надали відповідні пропозиції.
Усім іншим структурним підрозділам голова облдержадміністрації Сергій Гриневецький дав доручення до 20 січня відпрацювати з профільними міністерствами можливі шляхи залучення цільових коштів за рахунок програм та субвенцій Держбюджету.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.018Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |