ОДАОДЕСА, 11 СІЧНЯ 2022 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький провів онлайн-нараду з питань захисту та облаштування в регіоні державного кордону України.
Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в прес-службі Одеської ОДА.
У повідомленні облдержадміністрації сказано:
На селекторній нараді в Одеській облдержадміністрації, яку з головами районних державних адміністрацій, районних рад і територіальних громад, в режимі онлайн, провів голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький, розглянули питання поточного стану захисту державного кордону у межах Одеської області.
«З метою виконання вимог чинного законодавства у сфері охорони державного кордону, зокрема рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30.07.2021 стосовно оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки вздовж державного кордону шириною 30 – 50 м, Південним регіональним управлінням Державної прикордонної служби України спільно з органами місцевого самоврядування активізовано проведення заходів з викупу, примусового відчуження земельних ділянок, що перебувають у приватній власності, з метою їх подальшої передачі у постійне користування військовим частинам Державної прикордонної служби України. Наразі проведено роботу з узагальнення інформації щодо вказаних ділянок та створення відповідного реєстру (із визначенням їх власників, користувачів, кадастрових номерів, цільового призначення, форм власності) для подальшого розміщення в їх межах вздовж державного кордону ліній прикордонних інженерних споруд», – доповів директор Департаменту з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ОДА Сергій Готко.
За інформацією Сергія Готка, в межах Одеської області потребують відведення у власність Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України прикордонні земельні ділянки, розташовані на території Подільського, Роздільнянського, Одеського, Білгород-Дністровського, Болградского та Ізмаїльського районів, загальною протяжністю 1052,1 км та загальною площею 5259,85 га (без врахування 45,6 га земельної ділянки в межах Біосферного заповідника Вилківської територіальної громади).
«Впродовж 2021-го року Головним управлінням Держгеокадастру в Одеській області спільно з Південним регіональним управлінням Державної прикордонної служби України проведено первинний аудит земельних ділянок вздовж державного кордону у межах Одеської області щодо визначення права власності, за результатами чого встановлено, що з 3180-ти земельних ділянок, що мають бути відведені у постійне користування Південному регіональному управлінню Державної прикордонної служби України, розпайованими є 3172 (загальною площею 4444 га). Також у постійне користування ПРУ ДПСУ мають бути відведені заповідні землі (Нижньодністровський національний парк) разом з територіями вздовж берегових ліній водних об’єктів (Кучурганське водосховище, р. Дністер, р. Дунай) – 8 ділянок загальною площею 1270 га» – додав директор Департаменту з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ОДА.
До основних нагальних питань, що потребують вирішення найближчим часом, Сергій Готко відніс відведення земельних ділянок на узбережжі для облаштування постів технічного спостереження; припинення практики виділення земельних ділянок для індивідуального будівництва, що прилягають безпосередньо до державного кордону; вирішення питань лінії державного кордону на окремих ділянках (із залученням Міністерства закордонних справ України); забезпечення належного контролю за транзитною ділянкою автомобільної траси Одеса – Рені (із залученням Міністерства інфраструктури України та Фонду державного майна України); перенесення безпосередньо до лінії державного кордону (не більше 100 м) окремих пунктів пропуску через державний кордон; виділення з державного бюджету коштів на реконструкцію 20-ти пунктів пропуску через державний кордон.
Окремо директор Департаменту з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ОДА Сергій Готко закцентував увагу учасників селекторної наради на відсутності ініціативи та бездіяльність з боку органів місцевого самоврядування, зокрема, у сфері зазначених земельних питань. Найгірша ситуація з цього приводу у Біляївській, Бородінській, Петропавлівській, Тарутинській, Старокозацькій та Яськівській прикордонних територіальних громадах.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.023Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |