ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Новини  >  Влада
В Одеській ОДА розглянули важливі питання життєдіяльності регіону
17:46 / 08.02.2022
Власти

ОДЕСА, 08 ЛЮТОГО 2022 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький провів апаратну нараду з важливих питань життєдіяльності та розвитку регіону.

Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в прес-службі Одеської ОДА.

В повідомленнях облдержадміністрації сказано:

Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький провів чергову апаратну нараду, в рамках якої обговорили державні програми, які можна реалізувати на території Одещини, а також стан підготовки і затвердження обласних цільових програм соціально – економічного та культурного розвитку регіону.

Заступник директора Департаменту фінансів Олег Коровкін доповів, що у 2021 році на обласному рівні передбачалось фінансування 29 регіональних програм у сумі 1 167,3 млн грн. Однак фактично виділено 79%, а залишок невикористаних призначень становить 244,3 млн грн.

«Невикористання коштів по програмах утворилось з кількох причин: по перше, в результаті пандемії, яка перешкодила проведенню цілого ряду заходів масового характеру. По друге, у зв`язку з недоотриманням коштів до спеціального фонду. Йдеться про кошти від відчуження майна, що знаходиться у комунальній власності», – зазначив заступник директора Департаменту фінансів.

На разі на 2022 рік затверджено 30 програм, з яких по 11 структурними підрозділами були розроблені пропозиції та подані проекти рішень про внесення змін до них. Окрім цього, розроблено п’ять нових програм, які завершили свою дію у 2021 році.

Потреба в коштах по регіональних програмах з обласного бюджету на 2022 рік – 894,4 млн грн, але фактично з обласного бюджету враховано 200,5 млн грн.

«Аналізуючи подані проекти програм, необхідно відзначити, що їх обсяги потреби в коштах не відповідають реальним фінансовим можливостям обласного бюджету. Тому, необхідно провести аудит всіх регіональних програм обласного бюджету з визначення першочергових невідкладних заходів, які дійсно потребують залучення коштів обласного бюджету та матимуть дійсно кількісні та якісні результати від їх впровадження», – підсумував Олег Коровкін.

В свою голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький нагадав учасникам апаратної наради про можливість відпрацювати стратегію залучення державних коштів для розвитку Одещини до 2027 року.

«Зараз ми поновили підписання угод між ОДА і галузевими міністерствами або центральними органами виконавчої влади. Це доволі ефективний механізм для того, щоб ми бачили перспективу розвитку територій, тож, я рекомендую кожному Департаменту попрацювати з галузевим міністерством в цьому напрямку», – наголосив Сергій Гриневецький.

Керівникам структурних підрозділів було доручено передбачити реальні обсяги фінансування, які відповідають фінансовим можливостям обласного бюджету, не допускаючи неекономного та неефективного витрачання коштів обласного бюджету, та на заходи, які можуть здійснюватися за рахунок коштів місцевих бюджетів та інших джерел. А також – провести аналіз заходів, передбачених у програмах, на відповідність їх основним напрямам реформ у галузевих сферах життєдіяльності та спрямованості їх на підвищення якості життя населення області.

***

Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький провів чергову апаратну нараду, в ході якої було розглянуто питання екологічної безпеки в регіоні.

«Небезпечні відходи з непридатних або заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР) залишились на території Одеської області ще з радянських часів. Умови їх зберігання і ємності для зберігання не відповідають чинним нормам безпеки, технічний стан місць зберігання є незадовільним та неухильно погіршується. Подальше зберігання таких небезпечних речовин та відходів призводить до забруднення довкілля, створює постійну загрозу життю та здоров’ю людей. Питання їх знешкодження вирішується як на місцевому, так і на державному рівні, оскільки вимагає значних фінансових витрат. Протягом останніх десяти років питання вивезення та знешкодження непридатних пестицидів та агрохімікатів знаходилось поза першочергових проблемних питань області. Востаннє з території області у 2011 – 2012-х роках було перезатарено та вивезено більше 2800 тонн таких відходів, у тому числі з найбільшого отрутомогильника в с. Алтестово – 922 тонни», – доповів директор Департаменту екології та природних ресурсів Одеської ОДА Павло Буланович.

За офіційною статистикою, у 2013 році на 84-х складах Одеської області зберігалося 554 тонн непридатних або заборонених до використання ХЗЗР, у 2018 році – 532 тонни на 66-ти складах, у 2021-му – 488,3 тонн на 56-ти складах, зокрема по районах: 224,4 т в Одеському, 175,5 т в Подільському, 50,6 т в Ізмаїльському, 16,5 т в Роздільнянському, 10,0 т в Білгород-Дністровському, 9,7 т – в Березівському районі, 1,6 т – в Болградському.

«В рамках регіональної комплексної програми з охорони довкілля передбачено проведення заходу «Забезпечення екологічно-безпечного збирання та утилізації небезпечних хімічних речовин в Одеській області та тари, у якій вони зберігаються», із загальним обсягом фінансування 37,5 млн грн, включаючи 33,7 млн грн з державного бюджету та 3,8 млн грн співфінансування з обласного бюджету. З жовтня 2021-го року Департамент екології та природних ресурсів Одеської облдержадміністрації приступив до виконання цього заходу», – відзначив Павло Буланович.

За жовтень – грудень 2021 року, в рамках реалізації зазначеної регіональної Програми у межах Біляївської та Вигодянської територіальних громад Одеського району зібрано, перезатарено та утилізовано 52,2 тонни заборонених та непридатних до використання в сільському господарстві засобів захисту рослин, зокрема 8,0 т у Біляївці, 27,0 т у селі Майори, 2,0 т у селі Мирне, 15,0 т у селі Вигода. Таким чином, станом на 1 січня 2022 року, на території Одеської області залишилось орієнтовно 436,1 тонн ХЗЗР, що не утилізовано. При цьому одним із складних та проблемних місць накопичення ХЗЗР залишається бункер могильника біля селі Алтестове Одеського району, який було зведено у 1978 році коштом Одеського морського торговельного порту – на цьому об’єкті й досі зберігається 147,0 тонн отрутохімікатів із затонулого у 1972 році в Одеській затоці теплоходу «Моздок».

«Департаментом екології та природних ресурсів Одеської облдержадміністрації підготовлено та подано до обласної ради проєкт Регіональної комплексної програми з охорони довкілля на 2022 – 2026 роки, якою передбачено проведення природоохоронних заходів із забезпечення екологічно-безпечного збирання, перевезення, утилізації та видалення відходів та небезпечних хімічних речовин в Одеській області, у тому числі непридатних або заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин та тари з-під них, з загальним фінансуванням у 2022 році в обсязі 37,6 млн грн» – додав директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Павло Буланович.

***

В рамках чергової апаратної наради Одеської облдержадміністрації, яку провів голова ОДА Сергій Гриневецький, начальник Головного управління Держгеокадастру в Одеській області Надія Гребенюк, доповіла про результати діяльності регіонального підрозділу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру за 2021 рік та визначила перспективи діяльності на 2022-й.

«Пріоритетними напрямками роботи Головного Управління Держгеокадастру в Одеській області є ведення Державного земельного кадастру, організація виконання робіт із землеустрою та оцінки земель, здійснення державної реєстрації земельних ділянок (включаючи обмеження в їх використанні та скасування такої реєстрації), здійснення землеустрою, забезпечення проведення державної інвентаризації земель та земельних ділянок усіх форм власності, організація та здійснення державного контролю за використанням та охороною земель усіх категорій та форм власності», – зазначила Надія Гребенюк.

Впродовж 2021 року державними кадастровими реєстраторами в Одеській області було прийнято 102 308 заяв про державну реєстрацію земельних ділянок, з яких 60 109 вже відпрацьовано позитивно, інші знаходяться в роботі або повернуті на доопрацювання.

«Серед безоплатних адміністративних послуг найбільш поширеними у 2021 році стали виправлення технічної помилки у відомостях Державного земельного кадастру (5822 заяви) та внесення до державного земельного кадастру відомостей про земельну ділянку (9438 заяв). Водночас надання протягом зазначеного періоду 53609-ти платних адміністративних послуг забезпечило надходження понад 6,225 млн грн, при цьому найчисельнішою стала послуга з видачі витягів про земельну ділянку (50 518 заяв, тобто 94,2%)» – поінформувала начальник Головного управління Держгеокадастру в Одеській області.

На разі, зазначила Надія Гребенюк, на території Одеської області налічується 1176 населених пунктів, з яких 9 міст обласного значення, 10 міст районного значення, 33 селища міського типу та 1124 сільських населених пунктів. Впродовж минулого року, до Державного земельного кадастру внесено відомості про межі 64-х населених пунктів, при цьому в кадастрі знаходяться відомості по 541-му населеному пункту Одеської області.

«З огляду на вимоги чинного законодавства, Головне управління Держгеокадастру Одеської області вкотре звертає увагу на необхідність здійснення робіт щодо встановлення або зміни меж населених пунктів. Наголошуємо, що внесення відомостей про межі населених пунктів до Державного земельного кадастру є основною передумовою для усунення спірних ситуацій щодо розпорядження землями та розроблення документації з оцінки земель. Відомості про межі адміністративно-територіальних одиниць вносяться до Державного земельного кадастру на підставі проєктів землеустрою щодо встановлення та зміни меж адміністративно-територіальних одиниць», – сказала Надія Гребенюк.

В Одеській області підлягає оновленню нормативна грошова оцінка земель 966-ти населених пунктів, беручи до уваги вимоги чинного законодавства щодо її проведення не рідше, ніж один раз на 5 – 7 років, при цьому фінансування цих заходів має бути передбачено місцевими бюджетами територіальних громад.

На разі виділення коштів на проведення грошової оцінки земель у 2022 році у загальному обсязі понад 9,632 млн грн передбачено бюджетами 14-ти територіальних громад Одещини – Одеська, Березівська, Болградська міські; Любашівська Тарутинська, Цебриківська селищні; Визирська, Городненська, Кулевчанська, Маразліївська, Нерубайська, Новоборисівська, Петропавлівська, Стрюківська сільські.

В свою чергу начальник Головного управління Держгеокадастру в Одеській області Надія Гребенюк повідомила, що не передбачили проведення нормативної грошової оцінки земель у 2022 році 16 територіальних громад: Ананьївська, Біляївська, Подільська, Ренійська, Теплодарська міські; Окнянська, Раухівська, Саратська селищні; Вигодянська, Красносільська, Криничненська, Куяльницька, Павлівська, Старокозацька, Чогодарівська, Ясківська сільські.

«За наявною оперативною інформацією на території Одеської області загальна площа земель державної форми власності дорівнює орієнтовною 355 тисяч га, з яких відомості про 187 тисяч га земель наявні в Державному земельному кадастрі. Тільки після проведення землевпорядних робіт, повної інвентаризації та внесення відомостей до Державного земельного кадастру можливо буде визначити загальну площу земель державної власності в регіоні», – відзначила начальник ГУ Держгеокадастру в Одеські області Надія Гребенюк.

За її інформацією, регіональна структура земель державної власності нині – землі лісогосподарського призначення (39%); землі водного фонду (33%); землі сільськогосподарського призначення (13%); землі промисловості, транспорту, електронних комунікацій, енергетики, оборони та іншого призначення (9%), землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення (6%).

«Впродовж 2021 року в Одеській області проведено інвентаризацію 48,9 тисяч га земель державної власності. На сьогодні створено електронний реєстр документації із землеустрою у кількості понад 470 тисяч документів. Одеська область є лідером по виконанню робіт з державної інвентаризації земель, але багато роботи залишилося ще на 2022 рік. Зокрема, потребують вирішення такі нагальні питання, як встановлення меж населених пунктів, проведення нормативно-грошової оцінки земель, інвентаризація земель. Лише об’єднавши наші зусилля та чітко скоординувавши спільні дії ми зможемо забезпечити безумовне виконання поставлених завдань на державному рівні та досягти суттєвих результатів в Одеській області», – наголосила Надія Гребенюк.

***

Перспективи розвитку автодорожньої інфраструктури регіону обговорили на апаратній нараді Одеської облдержадміністрації, яку сьогодні провів голова ОДА Сергій Гриневецький.

Про хід планування ремонтно-будівельних та проєктних робіт на дорогах державного значення області у 2022 році доповів начальник Служби автомобільних доріг в Одеській області Дмитро Рибалка.

«Для формування переліку об’єктів, на яких заплановано виконання будівельно-монтажних і проєктних робіт у 2022-му році за поданням Служби автомобільних доріг в Одеській області Державним агентством автомобільних доріг України розглядаються пропозиції на загальну суму 8,4 млрд грн. На даний час в рамках виконання бюджетної Програми «Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування» затверджено фінансування загальним обсягом майже 1,897 млрд грн, що передбачає будівництво, реконструкцію, капітальний, поточний середній та поточний дрібний ремонт, а також експлуатаційне утримання об’єктів автодорожнього господарства, із введенням в експлуатацію 35,7 км автодоріг» – повідомив Дмитро Рибалка.

Начальник САД зазначив, що починаючи із 2020-го року, Службою автомобільних доріг в Одеській області розроблено 99 проєктів для 1064 км автодоріг, з яких 36 проєктів вже реалізовано. Об’єкти виконання робіт повністю забезпечено відповідною проєктно-кошторисною документацією. Впродовж 2021-го року загальний розмір фінансування у зазначеній сфері склав понад 3,43 млрд грн, при цьому ремонтами було завершено 132,4 км автодоріг.

«На разі актуальними є 46 договорів, що було укладено із дорожньо-будівельними підприємствами для ремонту 241 км автомобільних доріг. Варто відзначити, що за період 2016 – 2021 рр. відремонтовано 770 км автомобільних доріг загального користування державного значення. Цього року ми плануємо повністю виконати та завершити ремонти 156 км автодоріг області», – сказав Дмитро Рибалка.

Як повідомив під час свого виступу на апаратній нараді в Одеській ОДА начальник Служби автомобільних доріг в Одеській області, серед пріоритетних проєктів, реалізацію яких заплановано на 2022 рік – будівництво, реконструкція та капітальний ремонт автомобільної дороги М-14 Одеса – Мелітополь – Новоазовськ з будівництвом транспортної розв’язки у 2-х рівнях у місці перетину із автодорогою М-28 Одеса – Южний – /М-14; протяжність ділянки у межах Одеської області – 43,1 км.

«Триває будівництво дороги до Одеського морського порту загальною протяжністю в 5,3 км, включаючи будівництво 546 метрів естакади. Буде збудована стоянка для 300 великовантажних автомобілів, контрольно-пропускний пункт для в’їзду та виїзду з порту та вузлів автоматичного зважування в русі. Продовжуються роботи з будівництва мосту через Сухий Лиман на автомобільній дорозі М-27 Одеса – Чорноморськ» – поінформував учасників апаратної наради Дмитро Рибалка.

Серед планів на 2022 рік завершення ремонту автомобільної дороги Р-33 Вінниця – Турбів – Гайсин – Балта – Велико-Михайлівка – /М-16/. Протяжність ділянки у межах Одеської області – 156,8 км.

«Триватиме і капітальнийремонтавтомобільної дороги М-05Київ – Одеса. Протяжність ділянки у межах Одеської області – 229,7 км. Також заплановано завершення будівництва та влаштування дворівневих транспортних розв’язок та віднесених лівосторонніх розворотів. Окрім цього очікуємо завершення будівельних робіт у місці примикання 2-рівневої транспортної розв’язки до автомобільної дороги Т-16-18 /Р-33/ – Роздільна – Єреміївка – /М-05/» – розповів начальник Служби автомобільних доріг в Одеській області.

Одним з нових проєктів в дорожно-будівельній сфері, за словами Дмитра Рибалки, стане влаштування велосипедних доріжок на автомобільних дорогах загального користування державного значення (мале та велике «вело кола» загальною протяжністю 458 км). Окремо, за його словами, на відповідних ділянках автомобільних доріг заплановано і завершення робіт з облаштування, метрології, сертифікації восьми вузлів автоматичного габаритно-вагового контролю в русі та облаштування біля 20 систем автоматичного моніторингу інтенсивності дорожнього руху.

«З метою оперативного реагування і контролю за роботою, особливо у періоди погіршення погодних умов, у складі диспетчерського пункту Служби автомобільних доріг в Одеській області діє аналітично-моніторинговий центр, який, окрім оперативного зв’язку, забезпечує постійний, прямий, цілодобовий доступ до такої важливої інформації як прогноз погоди; фактичні погодні умови і стан проїзду, згідно з даними метеостанцій і відеокамер; місця перебування і роботи основної техніки, згідно з даними GPS-трекерів; кількість залученої техніки» – додав Дмитро Рибалка.

Нагадаймо, що у 2021 році, в рамках Програми Президента «Велике Будівництво» в Одеській області збудовано та відремонтовано 186 км державних доріг та 70 км місцевих доріг.

«Питання ремонту доріг, для Одеської обласної державної адміністрації – це не тільки розвиток інфраструктури, а й внутрішні інвестиції та стимул для регіональної економіки, можливість покращення стандартів життя та безпечність дорожнього руху» – зазначає голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.016
Перейти на повну версію сайту