ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Новини  >  Суспільство
Разъяснение полицией термина «общественное место»
17:25 / 21.04.2020
Общество

ОДЕССА, 21 АПРЕЛЯ 2020 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Одесские правоохранители объясняют значение часто упоминаемого в решениях, касающихся карантинных ограничений, термина «общественное место».

Об этом ИА «Контекст-Причерноморье» сообщили в отделе коммуникации полиции Одесской области.

В сообщении одесской полиции сказано:

Закон України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» трактує громадське місце як частину будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, за запрошенням або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під'їзди, а також підземні переходи, стадіони. А в Інструкції про єдиний облік злочинів громадські місця — це місця, що використовуються громадянами для спільної роботи, відпочинку, пересування, проведення масових заходів та інших потреб (вулиці, площі, вокзали, аеропорти, магазини, кафе, бари, ресторани, музеї, клуби, пляжі в період їх роботи, а також транспортні засоби громадського користування під час перебування в них громадян, ділянки лісу, поля під час проведення на їх території організованих масових зібрань). Для органів внутрішніх справ на залізничному транспорті, у аеропортах, річкових та морських портах учиненими в громадських місцях слід вважати злочини, що вчинені в приміщеннях вокзалів, пасажирських (приміських) потягах, літаках, катерах, пароплавах, на перонах, платформах, пристанях та в інших місцях під час очікування посадки та висадки пасажирів.

Поліцейські закликають поза межами дому дотримуватися правил, прописаних у постанові Кабінету міністрів України «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19», — вдягати засоби індивідуального захисту, носити з собою документи, що посвідчують особу, переміщуватися не більше ніж удвох, супроводжувати дітей до 14-ти років тощо. І не стільки через страх наразити себе на штраф, скільки через ту невидиму загрозу, через яку всі ми змушені зараз миритися з певними обмеженнями. Пам’ятайте: задача поліцейських — не залякати чи покарати людей, а попередити про небезпеку та запобігти її наслідкам. Тому саме роз’яснювальна робота з громадянами – в пріоритеті. Наголошуючи на необхідності дотримуватися карантинних вимог, правоохоронці не тільки повідомляють про правові наслідки такого порушення, а й пояснюють, що безвідповідальність конкретної людини може негативно вплинути не тільки на неї, а й на інших. Бо, на жаль, ніхто не знає достеменно, чи вже не вражений небезпечним вірусом.

Будьте свідомими, дотримуйтесь рекомендацій Уряду та лікарів: вони прописані для збереження нашого з вами здоров’я та життя.


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.017
Перейти на повну версію сайту