ОДЕССА, 24 СЕНТЯБРЯ 2020 ГОДА, КОНТЕКСТ-ПРИЧЕРНОМОРЬЕ — Украинский институт национальной памяти презентовал мультимедийный интерактивный проект «Бабий Яр: память на фоне истории».
Об этом, как передает корреспондент ИА «Контекст-Причерноморье», сообщается на Фейсбук-странице Южного межрегионального отдела Украинского института национальной памяти.
В сообщении УИНП:ЮГ сказано:
Учитися чути голоси різних людей та соціальних груп. Без страху говорити про свої проблеми, думки, переживання. Усвідомлювати «проблему вибору». Осмислювати зв’язок між історією, пам’яттю та реальними подіями. Розуміти вплив історичного контексту на творчість митців, їхні погляди та цінності. Помічати, як змінюється суспільство залежно від того, що ми «хочемо» або «маємо» пам’ятати. Розрізняти спроби інструменталізації історії та маніпуляції пам’яттю.
Вчити цим речам має мультимедійний інтерактивний проєкт «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії. Він розроблений насамперед для вчителів, хоча буде цікавий і громадськості.
Складові проєкту можна використовувати в умовах змішаного або дистанційного навчання. Зокрема, він включає віртуальну виставку «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії та документальний фільм «Бабин Яр у пошуках пам'яті. На їхній основі укладено збірник навчально-методичних розробок занять. Його інтерактиврна версія подана на саті: http://memory.kby.kiev.ua/
Віртуальна виставка показує, що відбувалося на території Бабиного Яру віддавна і до наших днів. У ній окреслено проблеми вшанування пам’яті жертв нацизму, а також намагання радянського тоталітаризму стерти пам’ять про трагедію. Одним із ключових є розділ про сучасний меморіяльний простір Бабиного Яру.
Документальний фільм поглиблює тему вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру.
Інтерактивний путівник для вчителя містить понад 60 планів-конспектів занять, розрахованих на учнів різного віку. Заняття побудовані з використанням активуючих та міждисциплінарних підходів. Онлайн-конструктор допомагає створити власне або допасувати наявне заняття відповідно до навчальних потреб.
Проєкт «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії здійснюється Українським центром вивчення історії Голокосту, Українським інститутом національної пам’яті, Громадським комітетом для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру, Музеєм історії міста Києва за підтримки Благодійної ініціативи «Українсько-єврейська зустріч» (Канада).
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.017Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |