ОДЕСА, 27 КВІТНЯ 2022 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Товариство з обмеженою відповідальністю «Одеський припортовий завод» поширює практичні поради, які допоможуть зупинити панічні атаки.
Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в прес-службі Одеського припортового заводу.
У повідомленні підприємства сказано:
Панічна атака – це раптовий епізод сильного страху, що зумовлює важкі фізичні реакції: людині не вистачає повітря, може з’явитися рясне потовиділення , атаки супроводжуються посиленим серцебиттям, з’являється відчуття, що спирає дихання, бракує кисню. Коли трапляються напади паніки, може з’явитися відчуття, що ви втрачаєте контроль, переживаєте серцевий напад. У військовий час кількість панічних атак значно зростає, отже важливо знати, як поводитись у таких випадках.
Перше, що потрібно робити, якщо у вас чи в людини, яка поруч, почалася панічна атака, – це відновити нормальне дихання.
Поставте свої ступні на рівну поверхню, в машині/в будинку/на вулиці, де завгодно, відчуйте їх. Можете собі проговорити «я відчуваю свої ступні».
Сконцентруйте свою увагу на диханні. Покладіть свої долоні на область діафрагми. Можете обійняти її справа і зліва, глибоко дихаючи:
📍 вдих — розштовхуєте ребра
📍 видих — стискайте долонями ребра
Зробіть не менше ніж 30 таких циклів. Так ви відновите процеси вашого тіла та розуму.
Якщо є можливість лягти, можна допомогти собі вправами:
📍 Імітація їзди на велосипеді
📍 Конвульсивна практика — це коли ви лежачи на спині утримуєте напівзігнуті в колінах ноги з розслабленими ступнями і лежите до легкого тремору в ногах. Вібрація піде по всьому вашому тілу. При цьому вам потрібно активно дихати так само, як прописано в першій вправі з діафрагмою.
Дихальна техніка в положенні сидячи
📍 Сядьте на стілець чи якусь іншу поверхню. Покладіть одну руку на живіт, трохи нижче пупка. Кінчиками пальців іншої руки торкайтеся своїх губ:
📍 видих — стікайте руками нижче по підборіддю, шиї, грудній клітці, сонячному сплетінню. Рухайтеся в напрямку іншої руки, що знаходиться внизу живота.
📍 вдих — рухаєтеся так само від руки і підіймаєте долоню вгору.
Повторіть 10 разів.
Зосередьтеся на своїх п’яти почуттях
Хороша техніка, яка повертає в реальність – 5-4-3-2-1. Потрібно подивитися навколо себе, відмітити 5 предметів, які бачиш; 4 звуки, які чуєш; 3 відчуття на тілі (дотик); 2 запахи й 1 смак. Це те, що допомагає привести себе до тями, коли ви відчуваєте, що накочується панічна атака.
Постарайтеся не залишатися наодинці, але якщо так сталось — беріть відповідальність за своє тіло і повторюйте техніки. Якщо у вас немає панічних атак, спробуйте також повторити ці вправи. Так ваше тіло запам’ятає реакції і зможе їх повторити, у випадку, якщо напад станеться.
Якщо ж панічні атаки повторюються часто й вам важко самотужки впоратися, зверніться до онлайн-служб із психологічної підтримки. Зараз багато психологів пропонують безкоштовні консультації. Список таких організацій дивіться за посиланням https://www.wonderzine.com.ua/.../9321-e-pitannya-kudi...
Дотримуйтесь простих правил у критичних ситуаціях, допомагайте собі та будьте готові надати допомогу тим, хто поруч.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |