ОДЕСА, 18 СІЧНЯ 2023 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Одеська міська рада в рамках проекту «Безпека під час війни» опублікувала рекомендації щодо того, як вберегти себе та рідних від отруєння чадним газом.
Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в департаменті інформації Одеської міськради (телеграм-канал).
В повідомленні міськради сказано:
Через відутність електро- та теплопостачання внаслідок агресивних дій рф українці наразі вимушені перейматися питанням пошуку альтернативних джерел електроенергії та опалення. Але ними варто користуватися правильно, аби не постраждати внаслідок витоку чадного газу, який може бути смертельним для людини.
Чадний газ абсолютно невідчутний для людини, але впливає на організм навіть у невеликій концентрації та може призвести до смерті. Він утворюється в процесі горіння та не має запаху, смаку або кольору. Саме тому для його ідентифікації необхідний спеціальний прилад — детектор чадного газу.
Щоб вчасно зреагувати у випадку отруєння чадним газом, запамʼятайте основні симптоми:
головний біль;
нудота;
прискорене дихання;
слабкість;
відчуття втоми і запаморочення.
Основними джерелами чадного газу стають пічки, що мають тріщини, та генератори, розташовані на балконах або біля вікон та дверей. Нагадуємо, що генератори мають стояти тільки надворі не менш як 6 метрів від дверей та вікон.
Перші дії при отруєнні чадним газом:
✅ Забезпечте доступ до свіжого повітря! Якщо погано комусь поруч, винесіть потерпілого на свіже повітря, надайте першу домедичну допомогу та викличте 103. Підкладіть під голову подушку, розстебніть комір і пояс.
✅ Відкрийте вікна у приміщенні та викличте аварійну газову службу за номером 104.
✅ Вимкніть всі прилади, які можуть генерувати чадний газ.
За інформацією ДСНС України
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |