ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Новини  >  Суспільство
Міськрада: в Одесі увічнять пам'ять містян – Захисників України
13:44 / 15.08.2023

ОДЕСА, 15 СЕРПНЯ 2023 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я — В Одесі триває процес обговорення та перейменування топонімічних об’єктів.

Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в департаменті інформації Одеської міськради (телеграм-канал).

В повідомленні міськради сказано:

При виборі найменування того чи іншого об’єкта члени Історико-топонімічної комісії розглядають їх з точки зору багатьох пріоритетів.

Одним із найуразливіших при цьому є питання про імена людей, імена та назви конкретних установ, підприємств, підрозділів та ін.

Певний час у місті не було жодних правил щодо надання вулицям імен на честь померлих діячів культури, науки або громадського сектору. Потім було введено так званий “мораторій” – десять років від смерті людини. За весь час після введення цього правила Історико-топонімічна комісія зробила лише одне виключення, яке стосувалося постаті Бориса Литвака. Але досвід показав, що такий строк треба збільшити. Адже кожне ім’я має проходити певну перевірку часом. Саме тому Історико-топонімічна комісія запропонувала збільшити строк, після якого одесити можуть надавати об’єктам імена певних особистостей, до 25 років з дати смерті.

З початком повномасштабної війни ми отримали нові виклики. Одесити разом з усією країною стали на захист рідної землі. На жаль, з перших днів війни серед наших воїнів є багато загиблих, у тому числі і тих, хто загинув смертю героя. У певний момент у суспільстві назрів запит на увічнення пам'яті наших захисників. Саме тому жодного “мораторію” на надання вулицям міста імен героїв немає і не може бути.

Наразі завершуються роботи зі зведення Меморіалу загиблим біля будівлі Одеської обласної адміністрації, з боку вулиці Канатної. Саме там будуть встановлені таблички з іменами всіх полеглих одеситів: воїнів, волонтерів, медиків, журналістів...

Розпочато процес присвоєння одеським вулицям назв на честь одеситів, які загинули під час російсько-української війни, – Героїв України і кавалерів трьох ступенів ордена «За мужність».

Збір інформації та потенційних вулиць для перейменування вже розпочався.

Також проводиться розробка дизайну пам’ятних табличок, які за бажанням рідних можуть встановлюватися на будівлях, де жили загиблі воїни.

За цей час на честь вшанування пам’яті всіх загиблих та живих воїнів, що продовжують боронити нашу землю, були перейменовані такі топонімічні об’єкти:

- Олександрівський проспект — проспект Українських Героїв (затверджено);

- Гагаріна проспект — проспект Нескорених (на голосуванні);

- парк Горького — парк Дитячих мрій, присвячений загиблим та постраждалим дітям впродовж військової агресії (на голосуванні).

Затверджено назви на честь військових підрозділів, які борються за незалежність та суверенітет України, алеям парку Перемоги:

- алея Сил спеціальних операцій;

- алея Прикордонників;

- алея Сухопутних військ;

- алея Військово-Морських Сил;

- алея Повітряних Сил;

- алея Десантно-штурмових військ;

- алея Національної гвардії;

- алея Сил територіальної оборони;

- алея Національної поліції;

- алея Волонтерів;

- алея Розвідників.


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту