Легкоатлети з Одещини успішно виступили на всеукраїнських змаганнях
16:01 / 09.02.2023

ОДЕСА, 09 ЛЮТОГО 2023 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я — Спортсмени Одеської області завоювали повний комплект медалей на всеукраїнських змаганнях з легкої атлетики.

Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в прес-службі відділення НОК України в Одеській області.

В повідомленні відділення сказано:

Спортсмени Одеської області завоювали 5 медалей на двох змаганнях національного рівня, які відбулися в Києві з 5 по 7 лютого (на фото: Переможець Кубку України Владислав ШЕПЕЛЄВ).

ПІДСУМКИ

На Кубку України збірна Одеської області завоювала 3 медалі (по 1-й кожного ґатунку): чемпіоном став легкоатлет із Чорноморська Владислав ШЕПЕЛЄВ, срібну медаль завоював його земляк, також представник обласної СДЮСШОР, Нікіта СТАДНЮК (у обох тренери – Сергій ПОЛІНКОВ, Олександра СТАДНЮК), а одеський динамівець Володимир КІЛКО (тренер – Олексій БАСАРСЬКИЙ) став бронзовим призером змагань.

На цьому турнірі призерам медалі не вручалися, а переможцям отримували приз у вигляді золотої шиповки.

На чемпіонаті України серед юнаків (2006-2007 рр.н.) збірна Одеської області завоювала дві медалі – обидві бронзові: вихованка подільської КДЮСШ «Локомотив» Вікторія ЯЦИШИНА (тренерка – Людмила БУХАРЬОВА) і одеситка Дар’я ПЕТРОВСЬКА (тренер – Владислав КОТОВСЬКИЙ), яка представляє обласну СДЮСШОР.

МЕДАЛІ В ДЕТАЛЯХ

Кубок України. Легкоатлет із Чорноморська Владислав ШЕПЕЛЄВ став переможцем в потрійному стрибку (15 м 84 см), випередивши на 31 см Володимира Данильченка з Дніпра. Це третя перемога Владислава на трьох національних стартах зимового сезону: раніше він став першим на «Різдвяних стартах» (15 м 68 см) і командному чемпіонаті України (15 м 95 см).

19-річний Нікіта СТАДНЮК завоював срібну медаль, встановивши особистий рекорд для змагань в залі — 7 м 07 см. Переможцю – Володимиру Дубині із Києва – він програв 9 см.

Його ровесник Володимир КІЛКО став бронзовим призером на дистанції 60 м з/б – зі своїм кращим результатом в кар’єрі — 8,37 секунди. Найсильнішому бар’єристу країни останніх років Віктор Солянову, який став переможцем змагань, він програв 0,3 секунди.

Юнацький чемпіонат України. Свою бронзову медаль 15-річна Вікторія ЯЦИШИНА завоювала в п’ятиборстві, набравши 3021 очко (60 м з/б – 9,50; висота — 1,44 м; ядро – 10,89 м; довжина – 5,22; 800 м – 2.51,28). Вона повторила свій успіх на минулорічному чемпіонаті України, покращивши результат на 226 очок і встановивши при цьому особисті рекорди в 4-х з 5-ти видів.

Ії ровесниця Дар’я ПЕТРОВСЬКА свою першу в кар’єрі медаль на чемпіонатах України завоювала на дистанції 200 м — 26,49 секунди. У півфіналі вона показала свій кращий результат в кар’єрі – 26,41. На дистанції 60 м Дар’я фінішувала 6-ю (2-е місце у фіналі В — 7,99).

НАСТУПНІ СТАРТИ

В зимовому сезоні заплановані ще чотири чемпіонати України: 17-19 лютого — головний національний старт зими, 24-26 лютого — зимовий чемпіонат України з метань у всіх категоріях і

чемпіонат України серед ДЮСШ та СДЮШОР (2008-2009 рр.н.), 3-5 березня — чемпіонат України серед ДЮСШ та СДЮШОР з багатоборства (2010-2011 рр.н.).

«Дорослий» чемпіонат України є відбірковим на чемпіонат Європи у приміщенні, який запланований 3-5 березня в Стамбулі.

Критерій відбору на Євро: 1-2 місця, при виконанні умов відбору ЕA (виконання кваліфікаційного нормативу ЕA у визначений період, або за прохідним місцем у світовому рейтингу WA).