Одеські шаблістки – призерки престижного міжнародного турніру
14:22 / 20.03.2023

ОДЕСА, 20 БЕРЕЗНЯ 2023 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я — Одеські спортсменки досягли історичного успіх на етапі Кубку світу з фехтування, який проходив у Бельгії.

Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в прес-службі відділення НОК України в Одеській області.

В повідомленні відділення сказано:

Одеські шаблістки Олена КРАВАЦЬКА і Аліна КОМАЩУК завоювали бронзові медалі в командному турнірі на етапі Кубку світу в бельгійському Сінт-Нікласі. Вперше відразу дві одеські спортсменки піднялися на п’єдестал кубкових турнірів.

ПІДСУМКИ

У поєдинку за 3-е місце українки, де компанію Олені КРАВАЦЬКІЙ і Аліні КОМАЩУК склала 7-разова чемпіонка світу Ольга Харлан, перемогли діючих чемпіонок світу угорок у своєму чемпіонському складі (Катінка Баттаі, Ліза Пустаі, Луца Суч), посиленим досвідченою Анною Мартон – 45:41. Українки вели до «+11» (20:9 після 4-х мікроматчів), потім суперницям вдалося скоротити відставання до 3-х ударів (32:35), але кінцівка все ж таки залишилася за українками. Також в командних змаганнях брала участь черкащанка Валерія Гнідашева.

Це перша медаль збірної України в командному турнірі на Кубку світу з листопада 2019-го, коли в Орлеані також була завойована бронза.

В особистому турнірі відзначимо виступ Олени КРАВАЦЬКОЇ, яка вперше з 2016-го року пробилася в топ-32, програвши лише майбутній переможниці Сарі Бальзе із Франції.

КОМАНДНА БРОНЗА

На старті змагань, в 1/16 фіналу, збірна України виграла у збірної Туреччини (45:38), в 1/8-й – у лідера світового рейтингу – збірної Франції – 45:44, причому при рахунку 41:44 Ользі Харлан завдала суперниці 4 (!!!) удари поспіль. Чвертьфінальний поєдинок з німкенями нагадував американські гірки: українки впевнено лідирували «+6» (15:9), потім поступалися «-11» (24:35), перед останнім боєм вже було «-2» (38:40) і, нарешті, 45:42 на користь нашої команди. Вирішальний перелом в цьому матчі зробила Аліна КОМАЩУК, яка виграла свій останній поєдинок з рахунком 14:5 (!). У півфінальному бою з італійками збірна України вела перед останнім боєм (40:36), але все ж таки поступилися (42:45).

ОСОБИСТИЙ ТУРНІР

В груповому турнірі Олена КРАВАЦЬКА здобула 5 перемог в 6-ти матчах із загальною різницею «+11» (27-16), а в бою за вихід в основну сітку обіграла німкеню Лізу Гетте (15:12). Аліна КОМАЩУК виграла 2 бої з 6-ти в групі, а потім, у відборі в основну сітку, взяла верх над румункою Сабіну Мартіс (15:11) і своєю напарницею по збірній Юлією Бакастовою (15:11). В 1/32 фіналу Олена в напруженому поєдинку взяла верх над японкою Сері Озакі 15:13 і вперше з 2016-го року увійшла в топ-32, Аліні прийшлося суперничати із бронзовою призеркою чемпіонату світу-2022 Деспіні Георгіаду – 10:15.

В 1/16 фіналу Олена КРАВАЦЬКА дала бій Сарі Бальзе. Програючи 2:5, вона вийшла вперед 6:5. Перейшли 8:7 на користь суперниці. Далі – 9:9, 13:9 і в підсумку 15:11 на користь майбутній переможниці.

НАСТУПНІ ЗМАГАННЯ

Це був останній турнір для жіночої команди перед стартом олімпійського відбору (3 квітня). Чоловічій збірній України належить ще взяти участь в етапі Кубку світу в Будапешті (24-26 березня). Там запланована участь двох одеських шаблістів – Андрія ЯГОДКИ і Тимура ТЕРЗІ.

Перший етап Кубку світу в рамках олімпійського відбору відбудеться у Сеулі 27-29 квітня.

Завершиться боротьба за олімпійські ліцензії 30 квітня 2024 року після завершення континентальних відборів.