Одеський тайбоксер — переможець Європейських ігор
14:56 / 29.06.2023

ОДЕСА, 29 ЧЕРВНЯ 2023 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я — Одеський спортсмен Ігор Любченко приніс Одеській області другу золоту медаль ІІІ Європейських ігор, які тривають в Польщі.

Про це ІА «Контекст-Причорномор'я» повідомили в прес-службі відділення НОК України в Одеській області.

В повідомленні відділення сказано:

32-річний Ігор ЛЮБЧЕНКО (тренери – Павло ЄВТУШЕНКО, Ганна ЄВТУШЕНКО) в непростій боротьбу переміг у фіналі змагань в категорії «до 67 кг» польського спортсмена Оскара Зігерта – 29:28. За думкою суддів українець виграв два раунди, суперник – один.

Це четверта медаль (друга золота) спортсменів Одеської області на ІІІ Європейських іграх.

Змагання упродовж трьох днів проходили в Мислениці.

Крім титулу чемпіона Європейських, Ігор ЛЮБЧЕНКО має в своїй кар’єрі 5 перемог на чемпіонатах світу, по дві на Всесвітніх іграх, Всесвітніх іграх з єдиноборств «Combat Games» і чемпіонаті Європи. Він є найтитулованішим спортсменом в історії таїландського боксу муей тай.

ШЛЯХ ДО ФІНАЛУ

В першому бою одеський тайбоксер він не залишив шансів греку Димосу Асімакопулосу – бій був зупинений достроково, в третьому раунді, в другому був сильнішим за шведа Свена Лінуса Бюландера (30-27).

БОКС. ЗАХАРЄЄВ

Головною несподіванкою 7-го дня змагань стала поразка чемпіона світу-2021 Юрія ЗАХАРЄЄВА (тренер – Сергій Данильченко) в 1/8 фіналу змагань в категорії «до 71 кг». З рахунком 2:3 (28:29, 29:28, 30:27, 28:29, 27:30 – за офіційним протоколом) поступився турецькому боксеру Ердеміру Тургулану, котрий, не мав в послужному списку нагород великих турнірів.

Відзначимо, що в категорії «до 71 кг» на кону були чотири олімпійських ліцензії. Тобто для того, щоб завоювати ліцензію, необхідно було вийти у півфінал.

ФЕХТУВАННЯ. КРАВАЦЬКА, КОМАЩУК

В сьомий день Європейських ігор шаблістки Олена КРАВАЦЬКА (тренер – Олександр ВАСЮТІН) і Аліна КОМАЩУК (тренери – Олександр ВАСЮТІН, Артем Скороход) в особистих змаганнях зупинилися на стадії 1/16 фіналу, програвши Іоані Ілієвій із Болгарії (6:15) і Кьярі Морміль із Італії (12:15).

На першій стадії змагань Олена здобула 4 перемоги в 6-ти боях в групі 1 – над болгаркою Ольгою Храмовою (5:4), Кароліною Бечиновою з Чехії (5:0), Метою Малі зі Словенії (5:4) і Жульєн Котрейн з Бельгії (5:0), Аліна в групі 7 – 3 перемоги в 5-ти боях – над Лікою Жижешвілі з Грузії (5:3), Марією Матеї з Румунії (5:0) і угоркою Катінкою Баттаї (5:4), отримавши 18-й і 25-й номери посіву в основній сітці.

Відзначимо, що змагання проходять в космічній за своєю формою «Таурон Арені»

ФЕХТУВАННЯ. ЯГОДКА

Одеський шабліст Андрій ЯГОДКА (тренери – Олександр ВАСЮТІН, Олександр Красовський) посів 6-е місце у складі збірної України в командному турнірі, який відбувся у 8-й день змагань. Спочатку українська збірна, де компанію Андрію склали Юрій Цап, Олексій Стаценко і Богдан Платонов впевнено здолали збірну Болгарії (45:39).

Але в бою за вихід в четвірку поступилися французам, які в підсумку стали переможцями Європейських ігор-2023. Вже в середині матчу французи мали значну перевагу (25:18), і за підсумками поєдинку вона збільшилася ще чотири очки (45:34).

В наступному матчі, в турнірі на 5-8-і місця збірна України доволі впевнено взяла верх над збірною Грузії на чолі з першим номером світового рейтингу Сандро Базадзе (45:36), але в поєдинку за 5-е місце зазнала образливої поразки від іспанців (44:45), ведучи в рахунку 43:40.

Відзначимо, командний турнір Європейських ігор входив в олімпійський рейтинг. Також ці змагання входили в залік чемпіонату Європи з фехтування.