ІА «Контекст Причорномор'я»
Прес-релізи
За вісім місяців 2011 року залізниці України недоотримали 123,6 млн грн за перевезення пільговиків у приміському сполученні
16.09.2011 в 10:49
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ УКРЗАЛІЗНИЦЯ

Рівень компенсацій за перевезення пільгових категорій населення залізничним транспортом України у приміському сполученні і надалі залишається незадовільним. З січня по серпень 2011 року залізницями України перевезено 36,8 млн пасажирів пільгових категорій на суму 203,5 млн грн, а компенсації отримано лише близько 80 млн грн – 39,3 % від необхідної суми.

Найбільше коштів недоотримала Південно–Західна залізниця – 43,3 млн грн, яка перевезла пільговиків на 60,5 млн грн – компенсовано лише 28,4%. Донецька залізниця недоотримала 11,4 млн грн, перевезла пільговиків на суму 16,5 млн грн – компенсовано 30,8%. Низький рівень розрахунків також із Південною залізницею – 32%. Вона недоотримала 26,8 млн грн, а перевезла пільгових пасажирів на суму 39,3 млн грн.

Найкраща ситуація із розрахунками областей із Придніпровською залізницею – 60,4%. Сума недоотриманих коштів склала 12,4 млн грн, Придніпровська залізниця перевезла пільговиків на суму 31,4 млн грн.

Одеській залізниці області заборгували понад 7 млн грн, витрати за перевезення становлять понад 15 млн, а рівень компенсацій – 53,1%.

Львівська залізниця від пільгових перевезень недоотримала 22,5 млн грн., загальна вартість склала 40,7 млн грн., рівень компенсацій – 44,6%.

Серед областей, які сплатили за цей період найбільшу суму коштів за перевезення пільговиків, лідирують: Черкаська, Чернівецька, Закарпатська –Рівненська, Кіровоградська.

Найнижчий рівень розрахунків забезпечили Луганська обл.- 11,3%, Вінницька обл.-15,5% та м. Київ – 17,2%,

Пільгові категорії громадян становлять близько 70% від усіх перевезених пасажирів у приміському сполученні. Збитки залізничного транспорту загального користування від використання пільгових тарифів повинні відшкодовуватися залізницям за рахунок державного або місцевих бюджетів залежно від того, яким органом прийнято рішення щодо введення відповідних пільг. Постійна заборгованість залізницям України за перевезення пільговиків, стабільно низький рівень покриття витрат доходами у приміському секторі – ця негативна тенденція зберігається із року в рік – не дає змоги вчасно і у необхідній кількості оновлювати застарілу техніку. Зношеність приміського рухомого складу залізниць України складає: електропоїздів – 80,3% і дизель-поїздів – 93,1%.

Довідка:

На залізницях України у повному обсязі надається пільговий проїзд 26 категоріям громадян, які мають таке право відповідно до чинного законодавства: ветеранам війни та праці, учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, пенсіонерам за віком, студентам вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації та учням професійно-технічних закладів, дітям віком від 6 до 14 років та іншим.

ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ УКРЗАЛІЗНИЦЯ ПРЕС-ЦЕНТР

* Прес-релізи розміщуються на сайті ІА «Контекст-Причорномор'я» у тому вигляді, в якому вони надіслані, без редакторського виправлення.

© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.014
Перейти на повну версію сайту