14 жовтня 2013 р. Регіональний філіал Національного інституту стратегічних досліджень у м. Одеса спільно з Регіональним Представництвом Фонду ім. Ф. Еберта в Україні, та Генеральним консульством Румунії в Одесі проводять міжнародну конференцію «Україна та Румунія: Партнери чи Конкуренти?». В конференції беруть участь українські та румунські експерти, дипломати, народні депутати України, представники органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Протягом 22 років після проголошення незалежності України, українсько-румунські відносини носили суперечливий характер. З одного боку, після розпаду СРСР, Румунія стала однією з перших країн, які визнали незалежну державу Україну. З іншого, тривалий час розвиткові конструктивних відносин перешкоджала спроба деяких радикальних політичних кіл Румунії висунути прямі територіальні претензії до України. Лише з підписанням у 1997 р. Договору про відносини добросусідства і співробітництва між Україною та Румунією ця проблема була певною мірою знята. У двосторонніх відносинах між Україною і Румунією спостерігалися часи піднесення та спаду активності, налагодження порозуміння, застої та відчуження.
І сьогодні українсько–румунські відносини продовжують залишатися нестабільними. У відношеннях двох народів та держав продовжують домінувати стереотипи. Передусім, це зумовлено комплексом факторів політичного, економічного і навіть історичного характеру. Разом з тим, незважаючи на певні непорозуміння та економічну конкуренцію, існує значний потенціал для розвитку торговельно-економічного та гуманітарного співробітництва двох країн. Зокрема, існують широкі можливості в розвиткові взаємовигідних стосунків у галузях транспорту, енергетики, туризму.
За останній час відбулися певні позитивні зрушення. Почастішали контакти між зовнішньополітичними відомствами обох країн та відбулося Перше засідання Українсько-Румунської Спільної комісії з питань економічного, промислового, наукового та технічного співробітництва. Румунія активно підтримує європейські прагнення України. Розвивається транскордонне співробітництво в рамках єврорегіонів «Нижній Дунай», «Верхній Прут» та Карпатського єврорегіону. Широкі можливості для двостороннього співробітництва відкриваються з початком реалізації Стратегії Європейського Союзу щодо Дунайського регіону.
Конференція «Україна та Румунія: Партнери чи Конкуренти?” проводиться з метою посилення діалогу та пошуку нових засобів комунікації та співробітництва між двома державами, шляхом аналізу стану двосторонніх відносин та вироблення відповідних рекомендацій для керівництва України та Румунії.
Під час конференції планується обговорення наступних питань:
• Європейський контекст українсько-румунських відносин (Який вплив європейської інтеграції Румунії на двосторонні українсько-румунські відносини? Як румунський досвід європейської інтеграції може бути корисним Україні? Дунайська європейська стратегія: нові можливості для двосторонніх відносин)
• Політико-безпекові аспекти двосторонніх відносин (Нова європейська архітектура безпеки: який вплив на двосторонні відносини? Чи можуть Україна та Румунія виступати у тандемі у Придністровському врегулюванні? Енергетична безпека: політика чи економіка?)
• Соціально-економічні аспекти двосторонніх відносин (Перспективи українсько-румунського економічного співробітництва. Роль транскордонного співробітництва та євро регіонів у покращенні двосторонніх відносин. Освіта та культура як інструменти боротьби зі стереотипами та деконструкції образу ворога у двосторонніх відносинах).
.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.011Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |