На достроковий вихід на пенсію мають право жінки за досягнення 55 років. Для цього потрібно обов’язково мати 30 років страхового стажу, звільнитися з роботи і під час одержання дострокової пенсії не працювати до досягнення пенсійного віку.
Розмір пенсії, обчислений з урахуванням страхового стажу та заробітку буде зменшений на піввідсотка за кожний повний чи не повний місяць дострокового виходу на пенсію. Таке зменшення розміру пенсії застосовуватиметься протягом усього періоду одержання пенсії незалежно від її виду. Пенсія за віком призначається довічно, тому за досягнення жінкою загально встановленого пенсійного віку показник середньої заробітної плати залишиться таким, яким був застосований при прзначенні дострокової пенсії (за три роки, що передують року звернення – вимоги ст.40 ЗУ “Про загальнообов язкове державне пенсійне забезпечення”).
У разі збільшення розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, дострокова пенсія також буде перераховуватися. Проте перерахований розмір пенсії буде зменшуватися на вже встановлені відсотки за достроковий вихід на пенсію.
Якщо жінка працевлаштовується, то виплата досрокової пенсії на час роботи припиняється. Про своє працевлаштування жінка має обов’язково повідомити орган Пенсійного фонду, який нараховує пенсію.
Після досягнення пенсійного віку, передбаченого ст.26 Закону, відсоток , на який було зменшено розмір пенсії, буде переглянутий з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, яких жінка набула в період роботи після дострокового виходу на пенсію, тобто відсоток цей зменьшиться.
Відсоток на який було зменшено розмір пенсії може бути переглянутий з урахуванням відповідної кількості повних місяців страхового стажу, якщо жінка після досягнення пенсійного віку , передбаченого ст.26 Закону, буде продовжувати працювати і відмовиться від одерження пенсії.
Жінкам, які народилися в період до 31 грудня 1961 року, після виходу на пенсію встановлюється підвищення пенсії, обчисленої відповідно до ст. 27 Закону, в розмірі 2,5% за кожні шість місяців більш пізнього виходу на пенсію починаючи з 55 років до досягнення ними 60-річного віку. Отже, в разі призначення дострокової пенсії жінка втрачає право на підвищення до пенсії.
2014 рік-останній рік, коли за Законом України “ Про загальнообов язкове державне пенсійне страхування” жінки можуть скористатися правом на призначення їм дострокової пенсії.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.013Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |