27 березня 2015 року в Одеському національному політехнічному університеті відбулось засідання Ради ректорів вищих навчальних закладів III – IV рівнів акредитації Одеського регіону, на якому було одностайно прийнято Звернення Ради ректорів ВНЗ Одеського регіону з питання «Про необхідність негайних заходів щодо зупинення дії п.7 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 р. №213 – VIII».
За дорученням ректорів вищих навчальних закладів прошу депутатів Верховної Ради України від Одеського регіону долучитись до вирішення цього найважливішого для майбутнього України питання.
ЗВЕРНЕННЯ Ради ректорів ВНЗ Одеського регіону
з питання «Про необхідність негайних заходів щодо зупинення дії п. 7 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсій-ного забезпечення» від 02.03.2015р. № 213-VIII»
Добре розуміючи сучасний економічний стан в державі та необхідність зба-лансування Пенсійного фонду України, ректори вищих навчальних закладів Оде-ського регіону вважають, що проведення цих заходів за рахунок руйнування сис-теми кадрового забезпечення державних вищих навчальних закладів, яка склада-лася на протязі багатьох десятиліть, може привести до набагато більших та тяж-ких наслідків у забезпеченні якості навчального процесу, системи відтворення наукових та науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації та швидкої деграда-ції вітчизняної вищої школи.
Псевдоекономія на пенсіях наукових та науково-педагогічних працівників, яких п. 7 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів Укра-їни щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015р. № 213-VIII вимушує з 1 квіт-ня 2015 року залишити свої посади, неминуче призведе до:
1) масовий відтік у середині (!) навчального семестру найбільш кваліфікова-них науково-педагогічних кадрів призведе до хаосу на більшості напрямів підготовки, і, як наслідок, до провального (з позицій якості освітніх послуг в конкретному часовому проміжку) закінчення семе¬стру;
2) нищівного удару по системі підготовки наукових та науково-педагогіч¬них кадрів вищої кваліфікації, оскільки значна кількість аспірантів залишиться без наукових керівників, а спеціалізовані ради за багатьма спеціальностя-ми, при існуючих формальних вимогах щодо їх формування, призупинять свою роботу;
3) руйнування та спотворення піраміди сформованих на протязі багатьох де-сятиліть наукових школах, що створить додатковий бар'єр для ефективного міжнародного грантового змагання. Бо практично всі грантові програми базуються на суттєвих формальних показниках, які часто забезпечували ті науковці, яких держава так легко позбувається.
Вже на протязі трьох десятиліть економічна політика держави веде до знач-ної від’ємної селекції наукових та науково-педагогічних кадрів – кращі випуск-ники ВНЗ України, найбільш активний прошарок української молоді, не мають жодних економічних причин залишатися в українській науці та у вищих навча-льних закладах, тому за умов подальшого зниження на державному рівні моти-ваційних стимулів розвиток вищої школи України стає недосяжною мрією.
Переконані, що негативні державницькі наслідки провадження вимог цього закону в освітній та наукових галузях набагато переважують економічний зиск щодо обсягів економії видатків Пенсійного фонду.
Тому ми звертаємося з вимогою негайного скасування п. 7 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного за-безпечення» від 02.03.2015р. № 213-VIII».
Звернення одноголосно було прийнято на засіданні Ради ректорів ви-щих навчальних закладів Одеської області 27 березня 2015р.
За дорученням Ради ректорів ВНЗ
Одеської області,
Голова Ради ректорів С.М. Степаненко
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |