ІА «Контекст Причорномор'я»
Прес-релізи
Як карантин і онлайн-освіта впливає на дитину? Як батьки можуть допомогти своїм дітям?
22.04.2021 в 13:16
Як карантин і онлайн-освіта впливає на дитину? Як батьки можуть допомогти своїм дітям?

Рік тому, коли багато хто з нас залишився вдома в карантинних умовах, нам здавалося, що не все так погано. Перші дні і тижні були досить позитивними: можна нічого не робити, дивитися фільми, зустрічатися з друзями в Зумі. Усе було схоже на відпустку, яка скоро закінчиться, і всі повернуться в колишній режим. Але ... Цього не сталося. Епідемія не зупинилася, і ми знову змушені працювати, навчатися і спілкуватися з людьми за допомогою інтернету.

За цей період чимало людей стали більш дисциплінованим, навчилися поєднувати декілька справ одночасно, стали проводити більше часу з сім'єю і дітьми. Але не у всіх вийшло якісно організувати свій час. Деякі батьки відчули складності з онлайн-форматом навчання. І це нормально, адже діти не звикли вчитися через екран монітора.

Як допомогти школярам? Як організувати дисциплінований підхід до навчання? Як вижити всій родині в режимі «Карантин», зберігши гармонійні сімейні стосунки? Про це далі.

У чому складність онлайн-навчання? Що зробити батькам, щоб успішність дитини не погіршилася?

Коли навчання в школах і університетах перейшло в формат онлайн, то діти стали буквально прикутими до своїх гаджетів, комп'ютерів і ноутбуків. Раніше у них був режим навчання, прогулянок, хобі. Дні були розписані майже похвилинно, і все, що потрібно було робити — просто виконувати свої обов'язки: ходити в школу або в університет, робити домашнє завдання, відвідувати тренування. А ось зараз все змінилося, тому що більшість тем вчителі дають на самостійне опрацювання, з'являється більше рефератів, письмових домашніх завдань і самостійних робіт. І далеко не кожна дитина буде це виконувати відповідально.

Батьки стали стурбовані тим, чи зможе взагалі дитина закінчити школу, скласти ЗНО і вступити до університету. І це правильно, адже саме від контролю батьків буде і залежати успіх дитини під час онлайн навчання. Але не кожна сім'я може приділити достатньо часу учню і забезпечити якісну перевірку домашньої роботи. І ось чому:

  • батьки стежать за виконанням домашніх завдань, але за всіма предметами встежити неможливо. Нерідко діти приховують реальну інформацію, а оскільки немає можливості слідкувати за успішністю в щоденнику, то стало більше тих, у кого успішність дуже погіршилася. У цій ситуації мами і тата часто не знають, що робити;
  • домашніх завдань стало багато, а батьки одночасно змушені працювати дистанційно і виконувати свої робочі обов'язки. Стало складно поєднувати все і відразу;
  • виникли складнощі у взаємовідносинах, через те що морально перебувати в одному просторі важко.

Як прийти до гармонії у відносинах «батьки-дитина», і при цьому проконтролювати успішність учня в школі? Ось декілька порад:

  1. Раціональний діалог. Проблема сучасних сімей в тому, що вони мало спілкуються одне з одним. А дитині необхідно спілкування. Намагайтеся доступно і зрозуміло доносити інформацію про те, що чекає школяра, якщо він перестане вчитися: можна провалити іспити, можна так і не вивчити англійську, можна стати трієчником, а не хорошистом.
  2. Чітке планування. Так, оскільки діти перестали ходити в школу, з режимом стало важче. Але нічого не заважає організувати цей режим самостійно, і всією сім'єю дотримуватися його: вставайте в один і той же час, починайте робочий день в один і той же час, відходьте до сну згідно режиму.
  3. Розмежовуйте робочий простір і простір для відпочинку. Обладнайте для школяра комфортне місце для навчання з робочим столом, комп'ютером і всім необхідним, подбайте про зручне місце для сну.
  4. Зверніться за допомогою до репетитора, якщо відчуваєте, що успішність погіршилася, якщо на підлітка чекає складання ЗНО, або ви хочете бути впевнені, що вся домашня робота своєчасно виконується.

Питання, які батьки повинні регулярно ставити своїй дитині під час дистанційного навчання

Спілкуючись зі своєю дитиною, ви можете дізнатися про всі її потреби. Тому постарайтеся регулярно задавати питання:

  1. Чи все зрозуміло з навчанням?
  2. Як ти відчуваєш себе? Чи не втомлюєшся ти?
  3. Чи вистачає тобі пояснень від викладача? Чи не потрібні додаткові уроки репетитора?
  4. Спілкуєшся ти зараз зі шкільними друзями? Чи змогли ви знайти спільну мову, спілкуючись в інтернеті?
  5. Чи вистачає тобі часу на свої хобі? Можливо, ти хотів би спробувати щось нове, отримати нові знання або навички?
  6. Чи є необхідність в тому, щоб ми проводили ще більше часу з тобою?
  7. Чи відчуваєш ти зараз тривогу, занепокоєння? Якщо так, то через які причини?

Це невеликий психологічний коучинг, який ви можете робити регулярно своїй дитині. І якщо раптом ви помітили, що учень пригнічений, зіпсувалися стосунки з друзями, спостерігається млявість і відсутній інтерес як до навчання, так і до простих речей, значить, є сенс скористатися допомогою дитячого психолога. За допомогою різних вправ і технік, фахівець допоможе повернути смак до життя, надихнути і підтримати дитину.

Проблеми з навчанням — це не проблеми, коли є репетитор!

Під час карантину потрібно звертати більше уваги на психологічний комфорт дитини і ваші сімейні стосунки. Але також не варто забувати про навчання. Найгірше, що можуть зробити батьки — не контролювати ситуацію, і почати докори в тому, що успішність погіршилася. А найбільш мудрим рішенням буде найняти репетитора з тих предметів, які найважче давалися в школі. Додаткові заняття з англійської, математики, фізики нікому не завадять, а будуть тільки в плюс.

На сайті BUKI ви в декілька кліків зможете підібрати педагога для індивідуальних уроків. Перевага наших викладачів в тому, що вони звикли працювати онлайн. Вони знають, як зацікавити дитину на дистанційному навчанні, як підготувати до ЗНО, і як мотивувати школяра на виконання домашньої роботи.

Доступні ціни, зручний функціонал сайту і великий вибір учителів з різних предметів — ось переваги, які дозволяють пошуковому ресурсу BUKI залишатися лідером на українському ринку надання репетиторських послуг.

* Прес-релізи розміщуються на сайті ІА «Контекст-Причорномор'я» у тому вигляді, в якому вони надіслані, без редакторського виправлення.

© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.014
Перейти на повну версію сайту