ІА «Контекст Причорномор'я»
Прес-релізи
Як правильно вибрати тип фундаменту?
01.12.2021 в 17:07
Як правильно вибрати тип фундаменту?

Фундамент дозволяє рівномірно розподілити навантаження. Від правильного вибору та якості матеріалів залежить експлуатаційний ресурс всієї будівлі та її надійність. Якщо ви вирішили звести будинок, то тільки на свої сили чи допомогу знайомих покладатись не варто. Краще замовити послуги спеціалістів у галузі забудови приватних будинків за авторськими проєктами: https://chernyshevgroup.com.ua/

Звертаючись до професіоналів у сфері будівництва, ви отримаєте якісний результат і заощадите свій час та нерви. Вигляд і термін експлуатації всієї будови буде залежати від того, яка основа закладена. Тому варто з усією відповідальністю підійти до цього процесу.

Від чого залежить вибір фундаменту

Щоб розуміти, який тип використовувати для вашого варіанту забудови, потрібно враховувати кілька чинників. Спочатку потрібно дізнатися, чи зможе земля втримувати стовби, чи потрібно заливати моноліт.

Тому, щоб підібрати найкращий варіант, слід відштовхуватись від таких показників ґрунту:

  • його тип під майбутньою спорудою (скельні породи, суглинок, крупнозернисті, дрібнозернисті, пиловаті піски);
  • глибину промерзання;
  • наявність підземних вод.

Також важливим чинником буде загальна маса будови. Для маленького одноповерхового будинку будівництво фундаменту буде значно простішим, ніж для масивного кількаповерхового дому. Враховується також вага зведених стін, стелі, підлоги та меблів.

Види фундаментів

В залежності від форми він ділиться на типи. Розгляньте найпопулярніші з них:

  1. Стрічковий. Це своєрідні підземні стіни, які мають витримувати навантаження всієї несучої конструкції. Підходить як для важких, так і для легких будівель.
  2. Плитний. Суцільна чи виготовлена у вигляді заґратування плита. Використовується така основа при слабких ґрунтах і для споруд з невеликою площею, де не потрібно великого цоколя.
  3. Стовпчастий. Найбільша його перевага — невелика трудовитрата та економічність. Підходить для каркасних, щитових та дерев'яних будинків.
  4. Пальовий. Має вигляд кількох окремих паль, що об'єднують в цілісну конструкцію за допомогою ростверка (перемички, що з'єднує палі між собою). Суттєво зменшує розхід бетону та обсяг земляних робіт. Підійде для місцевості з високим рівнем підземних вод.

Також фундаменти відрізняються за способом зведення. Існують монолітні та збірні. Кожен вид має як переваги, так і недоліки. Розібратись самому буває досить складно, тому варто довірити цю справу людям, які професійно знаються на цьому.

Альтернативні види

Існує ще бутовий фундамент, який виготовляється із відповідного матеріалу та цементного розчину. Його вважають найстарішим в історії будівництва. Він виглядає як суцільна стрічкова основа. Використовується при зведенні капітальних огорож, МАФів, або інших споруд з особливими вимогами до екстер'єру. 

Найбільша його перевага — це довгий термін служби та висока міцність. До недоліків відносять складність кладки, коли потрібно підбирати камені певної форми та розміру.

Якщо потрібен більш економний варіант — бутобетонний фундамент стане чудовим рішенням. Для того, щоб цей спосіб був для вас не лише малозатратним, але й результативним, потрібно приділити увагу правильній суміші. Вона повинна відповідати всім стандартам якості.

Розглядаючи альтернативні типи, доцільно буде згадати й цегляну основу. Вона являється найбільш стійкою до ґрунтових вод. Та велика вартість матеріалів може стати перепоною при виборі цього способу. Тому слід використовувати його, якщо у вас в наявності передбачається запас цегли за невеликою ціною.

На що звернути увагу при виборі

В підсумкові варто зазначити, що при пошукові найоптимальнішого варіанту потрібно орієнтуватись не на поради знайомого, який недавно побудував дім. Слід розуміти, що кожен випадок є унікальним і потребує індивідуального підходу.

На що потрібно звертати увагу:

  • геологічні властивості ґрунту;
  • вага майбутньої конструкції;
  • наявність підвалу;
  • рівень підземних вод;
  • сусідні забудови.

Якщо всі нюанси прорахувати важко, на поміч може прийти команда професіоналів. Вони не лише дадуть слушну пораду, але й виконають всю роботу, починаючи від проєктування і закінчуючи гідроізоляцією.

* Прес-релізи розміщуються на сайті ІА «Контекст-Причорномор'я» у тому вигляді, в якому вони надіслані, без редакторського виправлення.

© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.017
Перейти на повну версію сайту