ІА «Контекст Причорномор'я»
Прес-релізи
Критерії вибору електродуховки
26.09.2023 в 21:30

Електрична духовка коштує менше духової шафи, є більш компактною та мобільною. Такий прилад можна «сховати» в шафі чи розмістити на робочій поверхні, усе залежить від наявності вільного місця в кухонному просторі. Плануючи поїздку на дачу на тривалий час, духовку можна без проблем перевезти із собою, щоби зміна місця проживання не призвела до певних обмежень у звичному меню. 

Вбудовані моделі здатні більш органічно вписуватися в інтер'єр кухні. Проте краще вибирати її ще на етапі замовлення меблів, щоби нова техніка не викликала необхідності переробляти кухонний гарнітур.

І вбудовані, і настільні девайси відрізняються між собою потужністю, функціональними можливостями, розмірами та об'ємом. Розглянемо ключові критерії вибору. 

Об'єм 

Це перше, на що потрібно звертати увагу. Вибір залежить від індивідуальних потреб користувача: велика електродуховка стане в нагоді професійному кондитеру, а для епізодичних приготувань їжі на дачі для 1-2 людей цілком вистачить найменшої моделі. 

Усі електричні духовки, залежно від робочого об'єму, поділені на три групи: 

  • міні — пристрої місткістю до 31 л; 
  • міді — універсальні агрегати (31-52 л), які цілком підходять для приготування їжі для родини з 3-5 осіб; 
  • максі — більше схожі на духові шафи, їхній робочий об'єм стартує від 52 л.

Найпоширенішими є духовки з другої групи. 

Потужність 

Показник потужності пов'язаний із розмірами кухонного електроприладу. Мінідуховка може мати потужність до 1 кВт і цього достатньо для запікання та приготування невеликих порцій їжі.

Універсальні духовки, зазвичай, мають потужність у межах 1,5-2 кВт, а ось великі можуть споживати до 4 кВт та навіть більше. Звісно, духовка з максимальними показниками потужності дає змогу швидко готувати багато їжі. Проте й витрати на електроенергію значно зростуть.

Внутрішнє покриття 

Можна знайти електричні духовки з різними типами покриття всередині. Розглянемо найпоширеніші з них: 

  • нержавіюча сталь стійка до впливу високих температур та має доступну ціну. Проте відчищати внутрішню поверхню з такого матеріалу складно; 
  • емаль — використовується термостійкий матеріал, який досить легко мити та чистити. Але із часом можуть з'являтися тріщини та пошкодження; 
  • антипригарне покриття всередині духовки одразу підвищує її вартість. Але такий варіант є найбільш надійним та довговічним, до того ж полегшує очищення навіть від стійкого бруду. 

Коли духовка буде використовуватися помірно, можна вибрати покриття з термостійкої емалі або сталі. Якщо цей електроприлад буде вмикатися чи не щодня, то краще не економити та вибрати модель з антипригарним покриттям всередині.

Позначка «Durastone» на пакуванні електродуховки вказує, що внутрішнє покриття є стійким до температури та механічних пошкоджень, а також легко очищається.

* Прес-релізи розміщуються на сайті ІА «Контекст-Причорномор'я» у тому вигляді, в якому вони надіслані, без редакторського виправлення.

© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.003
Перейти на повну версію сайту