Єдина класифікація рівнів знання англійської мови була ухвалена ще 2001 року. Офіційно вона складається з 6 ступенів, що відповідні певному переліку навичок. В інтернеті можна знайти багато детальних порівняльних таблиць, що описують кожен зі щаблів. У цьому матеріалі експерти Інгліш Прайм розкажуть більше про те, які можливості доступні студенту на кожній зі сходинок, яким має бути словниковий запас тощо.
Міжнародна система оцінки рівня англійської мови під скороченою назвою CEFR ділить знання на три ключові групи: базовий, середній і просунутий. Аналогом є використання літер А, В і С, відповідно. Кожна з цих груп поділяється на два рівні. Таким чином, у сертифікатах рівень може бути зазначений, наприклад, як А1 або В2. Далі детальніше про кожен.
Запас слів становить мінімум 500.
Початковий рівень, відповідно до якого студент вміє читати та знає базові граматичні правила. Може трохи розповісти про себе, підтримати просту розмову, читати короткі тексти. Завдяки Elementary, можна запитати дорогу на вулиці або зробити покупку.
Примітно, що існує ще умовний рівень А0, коли студент тільки починає вчити алфавіт і перші граматичні конструкції.
Запас слів становить мінімум 1 тис.
На цьому рівні володіння мовою, людина може підтримувати розмову на побутові теми, висловлювати власні думки з певних питань. Розвивається навичка сприйняття англійської на слух, за умови, що співрозмовник говорить не поспішаючи і використовує слова, знайомі студенту. Також на цьому рівні можна братися до читання адаптованих англомовних книжок і писати невеликі твори. На цьому ступені забезпечена більш-менш нормальна комунікація з носієм англійської. Вважається мінімумом для подорожей.
Запас слів становить мінімум 2 тис.
На третьому з рівнів вивчення англійської вже можна вільно спілкуватися на знайомі теми та правильно розуміти речення зі знайомою лексикою. Легше висловлювати власні емоції та думку, дивитися екранізації з субтитрами або читати неадаптовані дитячі книжки.
На цій планці розвивається розуміння англомовного мовлення на стандартній швидкості, можна писати об'ємні твори, використовуючи словник. Також на рівні В1 можна починати знайомство з ідіомами, сленгом, фразовими дієсловами.
Запас слів становить мінімум 4 тис.
Цей ступінь дає змогу без дискомфорта спілкуватися зі співрозмовником, висловлювати думки та вести діалог на теми, які студенту добре знайомі. Є розуміння більшості інтернет-публікацій і новин у ЗМІ, практики достатньо для читання неадаптованої художньої літератури або перегляду екранізацій без субтитрів. Нескладно виділити з прочитаного чи переглянутого основну думку.
Ще один важливий момент — розвинена навичка думати англійською, без необхідності спочатку перекладати почуте рідною мовою подумки або вголос. Також цей рівень — обов'язковий мінімум для влаштування в закордонну компанію.
Запас слів становить мінімум 8 тис.
Досягнення передостаннього зі ступенів знання англійської мови — великий прогрес. Опанувати його – означає практично вільне володіння всіма аспектами англійської мови. Можна без проблем використовувати складні конструкції, використовувати двозначні вирази, метафори тощо. Розуміє сенс ідіом, специфічних жартів, розбирається в підтексті та сленгу.
На рівні С1 можна дивитися фільми або читати будь-які книги без додаткової адаптації. Також легко сприймається на слух мова з сильним акцентом, мовленнєвими або граматичними скороченнями. Простіше кажучи, рівень Advanced — це вільне володіння мовою.
Запас слів становить мінімум 15 тис.
Це рівень, який прирівнюється до рівня носія мови. Тобто, зі співрозмовником можна розмовляти на будь-яку тему без попередньої підготовки та з легкістю сприймати на слух навіть швидкий темп мовлення.
Людина добре розуміє сленг і сама доречно його використовує. Формально, від попереднього рівня С2 відрізняє лише ширший словниковий запас, включно з пасивним.
Зрозуміло, просто для себе тест на знання англійської можна пройти й в інтернеті. Однак, якщо потрібен офіційний документ, потрібно буде пройти міжнародний іспит. Найпопулярнішими з них названі TOEFL і IELTS.
TOEFL — це стандартне тестування, яке варто обов'язково пройти тим іноземцям, які хочуть навчатися або працювати в США, Канаді, Великій Британії, а також багатьох інших європейських і азійських країнах.
Своєю чергою, IELTS поділяється на два види:
Будь-який із цих міжнародних іспитів — це чудовий спосіб отримати найбільш об'єктивну і точну оцінку своїх знань. Тому й ставитися до складання таких тестувань потрібно максимально серйозно.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |