ІА «Контекст Причорномор'я»
Прес-релізи
Переваги використання конденсаційних котлів для опалення будинків
19.11.2024 в 10:34

Облаштовуючи систему опалення, насамперед треба вибрати котел, який буде найбільш ефективним та економічним. Універсально рішення не існує, вибір котла залежить від особливостей та площі конкретного об'єкта, опалювальної системи та умов її експлуатації. Ефективне рішення для опалення приватних будинків — вибір котлів конденсаційного типу. У багатьох країнах та в Україні також поступово відмовляються від традиційних газових котлів та переходять на конденсаційне обладнання. Це обумовлено його екологічністю та високою тепловою ефективністю.

Принцип роботи конденсаційного котла 

Котли конденсаційного типу працюють за особливим принципом, який дозволяє максимально використовувати теплову енергію, яка виникає не тільки при згорянні палива, але й з конденсату, що утворюється в процесі горіння. У процесі горіння в повітря виділяється водяна пара, традиційні газові котли викидають її в атмосферу через димохідну систему. Однак при цьому втрачається деяка кількість енергії, яка утворюється при охолодженні пари та перетворення її в конденсат. 

Конденсаційні котли затримують пару в особливому теплообміннику збільшеного об’єму, де й випадає конденсат, а отримана теплова енергія прямує на нагрівання теплоносія. Пара перетворюється на рідину при температурі близько 55-58 °C, ця температура називається «точкою роси». Максимально ефективно конденсаційний котел працює саме за такої температури, якщо вона буде вищою, показники енергоефективності будуть такими самими, як і у звичайного газового котла.

kotel_nastennyj_odnokonturnyj_Bosch_Condens_7000i_belyj_GC7000iW_14_P_23-800x800.jpg

Особливості конструкції та переваги конденсаційного котла

Конденсаційні котли, як і звичайні газові котли працюють на природному або зрідженому газі. За конструкцією вони схожі, але існує одна важлива особливість: наявність спеціального теплообмінника для утворення рідини. Саме в ньому відбувається сам процес конденсації з виділенням тепла, яке потім повертається в систему опалення. Конденсаційні теплообмінники виготовляють із матеріалів, максимально стійких до корозії. Як правило, це якісна нержавіюча сталь.

Основні переважні характеристики конденсаційних котлів: 

  • Максимально високий ККД. Коефіцієнт корисної дії перевищує 100%. Високотемпературна частина теплообмінника забезпечує 98-100% тепла, ще 8-11% тепла утворюється у низькотемпературній частині у процесі конденсації пари.

  • Економічність. Економічне обладнання з точки зору споживання палива, яке на 20-35% більш економніше за традиційні газові котли.

  • Екологічність. Сучасні конденсаційні газові котли на 70% більш екологічні, ніж звичайні.. В них кислоти, що утворюються при горінні газу, розчиняються в конденсаційній рідині, а потім нейтралізуються.

  • Вага та габарити. При високій потужності конденсаційні котли відрізняються невеликими габаритними розмірами та порівняно невеликою вагою.

  • Низький рівень шуму. Дане опалювальне обладнання відмінно підходить для житлових просторів, оскільки працює не тільки екологічно, а й практично безшумно.

  • Низька температура газів, що виходять. Внаслідок низької температури газів, що виходять допустимо використовувати димоходи з пластику.

Єдиний суттєвий недолік конденсаційного котла, це його вартість. Таке обладнання буде коштувати на порядок дорожче традиційного газового котла зі схожими параметрами. Проте різниця в ціні з часом окупиться коштом більш економного споживання палива та ефективної роботи.

Придбати якісні конденсаційні котли для ефективних систем опалення від передових виробників доступно в магазинах ФЕКО у Києві, Харкові, Дніпрі, Львові та Одесі, а також на feko.com.ua з доставкою по всій Україні. 

* Прес-релізи розміщуються на сайті ІА «Контекст-Причорномор'я» у тому вигляді, в якому вони надіслані, без редакторського виправлення.

© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту