ІА «Контекст Причорномор'я»
Миколаїв  >  Моніторинги
НОВОСТИ
16.01.2010 / Газета: Рідне Прибужжя / № 5(2893) / Тираж: 6008

13 січня відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань роботи з громадськими об'єднаннями, засобами масової інформації та зв'язків з органами місцевого самоврядування (голова — Олена СИМОНЕНКО). У роботі постійної комісії взяла участь голова обласної ради Тетяна ДЕМЧЕНКО.

На початку засідання постійної комісії було висвітлено питання про хід виконання рішення обласної ради від 26 серпня 2009 року № 1 «Про відзначення у Миколаївській області 65?ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 65?річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років».

За інформацією головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, перший квартал цього року фінансується відповідно до тимчасового розкладу і кошторисів, оскільки загальний Держбюджет-2010 так і не прийнято. У зв'язку з цим обсяги коштів можуть бути обмежені, адже наразі фінансуються тільки захищені статті Державного бюджету.

Отже, доля запланованих коштів на відзначення 65?річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні ще не вирішена. Тетяна Демченко наголосила на тому, щоб облдержадміністрація при підготовці проекту обласного бюджету-2010 врахувала ці витрати.

За попередніми рекомендаціями постійних комісій обласної ради пропонувалося оголосити поточний рік роком ветеранів Великої Вітчизняної війни. Проте пам'ятати про ветеранів — це одне, а діяти задля їх блага — зовсім інше. А скільки меморіалів руйнується? Тому постійна комісія за пропозицією Тетяни Демченко рекомендувала облдержадміністрації передбачити кошти в обласному бюджеті на реконструкцію та належне облаштування тих пам'ятників, які не в змозі привести до ладу місцеві громади.

Наголосили депутати і на необхідності надання одноразової грошової допомоги ветеранам з боку місцевих рад. Члени постійної комісії запропонували ОДА чітко визначити суми коштів для надання грошових виплат ветеранам з нагоди 65?річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Неодноразово на комісіях обласної ради порушуються питання щодо славнозвісного «Кургану Слави». На нинішньому засіданні йшла мова про хід виконання рішення обласної ради від 11 грудня 2009 року № 7 щодо передачі пам'ятки історії та монументального мистецтва — «Кургану Слави» з комунальної власності міста Нова Одеса у спільну власність територіальних громад сіл, селищ та міст Миколаївської області. Як зазначила голова постійної комісії Олена Симоненко, «Кургану Слави» потрібен господар. Вона також повідомила про те, що на реконструкцію пам'ятника з обласного бюджету вже було виділено понад один мільйон гривень. Наразі реконструкція «Кургану Слави» нібито здійснюється, проте погодженої проектно-кошторисної документації на цей об'єкт так і немає. А погодити документацію мала б облдержадміністрація з обласною Інспекцією з охорони пам'яток історії, архітектури та культури. Певно, якщо б початку робіт з реконструкції передувало затвердження і погодження проектно-кошторисної документації, то й спірних питань не виникало б. Відповідно через цю обставину виникає проблема з передачею «Кургану Слави» в обласну власність. А у підсумку рішення обласної ради не виконується.

Водночас Олена Симоненко наголосила на тому, що учасники робочої групи на чолі з Тетяною Демченко, які виїжджали наприкінці 2009 року до «Кургану Слави», бачили результати виконаних робіт з реконструкції. Було оснащено дорогу, яка веде до пам'ятника. Натомість укріплення самого меморіалу, який нахилився і фундамент якого руйнується, не здійснено. Тому депутати постійної комісії підтримали рекомендацію звернутися до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Миколаївській області щодо проведення комплексної перевірки виконаних будівельних робіт та до КРУ стосовно здійснення перевірки ефективності використання бюджетних коштів.

На постійній комісії було розглянуто й питання підготовки до святкування 280?ї річниці з дня народження видатного полководця Олександра Суворова. Начальник управління культури облдержадміністрації Михайло Димитров назвав декілька пріоритетних заходів, серед яких: проведення реекспозиції в Очаківському воєнно-історичному музеї імені О. Суворова, обладнання сучасної зали музею, організація науково?практичної конференції, на яку планується запросити науковців із Санкт-Петербурга та українських дослідників. Тетяна Демченко зазначила, що реконструкцію пам'ятника Суворову в Очакові цілком може забезпечити міська рада, а пам'ятника на Кінбурнській косі — сільська рада та меценати. Голова обласної ради запропонувала управлінню культури ОДА розробити відповідні заходи із зазначенням суми необхідних коштів та джерел фінансування, відповідальних осіб тощо. Отже, депутати підтримали рекомендації стосовно того, що необхідно протягом двох тижнів відпрацювати план спільних дій зі всіма органами самоврядування. Це дасть змогу розглядати на сесії обласної ради питання фінансування вищезазначених заходів у рамках виконання Програми соціально-економічного розвитку Миколаївської області на 2000-2010 роки «Миколаївщина-2010».

Постійна комісія обласної ради розглянула ряд інших суспільно важливих питань, які стосувалися підтримки вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження, забезпечення якісної трансляції обласного телевізійного каналу «Миколаїв» в Очаківському районі.

Автор: Юлія ПУСТОВІТ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту