Голова Народного Руху України, голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Борис Тарасюк, виступаючи перед учасниками міжнародної конференції «Чорноморський регіон — сучасний стан та перспективи» у Берліні, зауважив, що серед найбільших викликів перед країнами Чорноморського регіону і регіоном в цілому залишаються так звані «заморожені конфлікти в Грузії, Азербайджані та Молдові.
Новий виклик — агресія Росії проти Грузії влітку 2008 року, а також дії, спрямовані на підрив територіальної цілісності Грузії та підтримку в ній сепаратизму. Б. Тарасюк зазначив як вкрай негативний чинник використання Росією енергоносіїв як інструменту тиску і залякування країн регіону. Позитивним фактором для стабілізації регіону п.Тарасюк вважає активну участь України у Придністровському врегулюванні. Важливою у цьому напрямі є робота створеної за ініціативою нашої країни Місії Європейської Комісії з надання допомоги в питаннях кордону в Україні та Республіці Молдова (EUBAM) на кордоні з Молдовою, діяльність якої розпочалася в листопаді 2005 року. EUBAM є консультативним та технічним органом зі штаб-квартирою в м. Одесі, до мандату якої належать питання сприяння удосконаленню співробітництва прикордонних та митних органів між Україною та Республікою Молдова, посилення боротьби з негативними явищами на кордоні. Б. Тарасюк висловив упевненість у тому, що EUBAM продовжуватиме відігравати важливу роль, у тому числі в поглибленні відносин між Україною та Європейським Союзом. У контексті поточної фінансово-економічної кризи Б. Тарасюк висловив жаль з приводу торговельного егоїзму деяких країн регіону. Щодо сфери функціонування демократії, голова НРУ зазначив наявність перешкод на шляху контактів між людьми, зокрема — для українців, а також політизацію питання національних меншин у деяких країнах. Він наголосив, що, як це було й у випадку з попередніми хвилями прийому до ЄС, надання Україні перспективи членства в ЄС стало б потужним каталізатором для реформ у країні.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |