Тема проведення Дня обласної ради у Кривоозерському районі була традиційною: збирання інформації про виконання обласних програм та резерви наповнення місцевих бюджетів, а також особистий прийом громадян району головою обласної ради Тетяною Демченко.
У роботі взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Пащенко, депутати обласної ради Таміла Бугаєнко, Павло Бузінський, Любов Кобилянська, Олександр Смирнов, Лариса Шеслер, спеціалісти апарату обласної ради.
Першим пунктом нашого маршруту була Берізківська сільська рада, де сільським головою Сергій Свідерський. Слід зазначити, що перші враження від побаченого були невтішними. Пам'ятник воїнам-визволи-телям мав жалюгідний вигляд. Тут досі не прибрано, дерев'яна огорожа давно потребує заміни. Хоча сільський голова запевняє, що сільська рада турбується про пам'ятник. Та поки що цього не видно.
До того ж у Берізках тривають судові тяганини із громадянином Борисом Бахчеваном, який доказує, що підведений до села газопровід є його власністю.
А ось фельдшерсько-акушерський пункт приємно вразив гостей з обласного центру. Приміщення просторе, чисте. Але його завідуюча Валентина Козюріна та працівники скаржаться на відсутність спеціального автотранспорту. Через Берізки на Криве Озеро немає прямого сполучення, отож добиратися до райцентру досить проблематично.
Відсутня у ФАПі аптека, та приміщення для цього є, але воно потребує капітального ремонту. Немає на території села і дитячого садка. Хоча налічується 62 дитини віком до 6 років. При школі відкрита дошкільна група, але діти в ній перебувають лише до 12 години дня.
Директор Берізківської ЗОШ І-ІІ ступенів Олександр Бермас дякує спонсорам, підприємцям Анатолію Манєвичу та Руслану Лазарєву за допомогу. Цим людям не байдужа доля школи, що функціонує з 1959 року. Та все ж приміщення давно потребує капітального ремонту. Відсутня як проточна вода, так і туалети. Вони розміщуються на подвір'ї школи і теж не в найкращому стані. За їдальню годі й говорити. Примітивне, пристосоване приміщення в підвалі не відповідає жодним санітарним вимогам. Хоча харчуються діти непогано. В меню — м'ясо, молоко, риба, крупи. Дуже вже тут бережуть парти, якими користуються молодші діти. Їм понад 50 років. Бо якщо розваляться, то на інші меблі грошей немає.
Потребує ремонту досить велике приміщення спортивного залу. Вже шість років поспіль у спортивних змаганнях берізківці займають перші місця — похвалився нам директор школи.
На шкільній території розбитий зовсім молодий парк. Це, звичайно, радує око гостей. Є тут і комп'ютерний клас, але немає спеціаліста, який би професійно навчав дітей цій справі.
Отже, проблем дуже багато. Над їх вирішенням слід замислитися як сільському голові, так і районному керівництву, а також райвідділу освіти.
Луканівський сільський голова Юлія Біла на цій посаді працює вже третє скликання. Територія села прибрана. Це — заслуга людей, які працюють на громадських роботах від РЦЗ. Досить охайно і пристойно виглядає обеліск воїнам-визволителям. Хоча, знову ж таки, потребують заміни паркани — як біля обеліска, так і поблизу самої сільради. Є й інші проблеми. У ФАПі відсутні проточна вода, транспорт. Тут для нагальних випадків тримають трохи бензину, щоб залити його при потребі в найнятий автомобіль. Викликають «швидку» із райлікарні. Знову ж таки, відсутній дитячий садочок, хоча є гарне колишнє приміщення райспоживспілки, але за нього правлять великі гроші, яких, звичайно, в сільраді немає.
У сільському Будинку культури відсутнє будь-яке опалення. За кошти сільської ради встановлено сім металопластикових вікон у фойє, тут також зроблений ремонт. А загалом приміщення потребує капітального ремонту. Та, незважаючи на це, 30 учасників художньої самодіяльності репетирують концерти, тематичні вечори. Звичайно, сільські аматори сцени готуються гідно відсвяткувати 65-річчя Великої Перемоги. І сільський голова, і директор цієї установи Віктор Крушинський дякують за досить суттєву допомогу депутату обласної ради Павлу Бузінському.
Активно готується до визначної події в житті нашого народу і сільський бібліотекар, патріот своєї справи Катерина Синицина, яка працює тут 30 років поспіль. Слід віддати їй належне за досить естетичне оформлення приміщення, книжкових виставок «У той рік заніміли зозулі, «Вам і вашим подвигам ми низько вклоняємось» тощо.
У Луканівській ЗОШ І-ІІІ ступенів непогано оформлений куточок бойової слави. Саме тут проводяться усі виховні заходи. Шкільна їдальня розташована в актовому залі, має досить пристойний вигляд. Туалети, що облаштовані в приміщеннях, — сучасні і зручні. Із 123 дітей — харчуються 115. Асортимент продуктів непоганий. Та, попри це, було б краще, якби тут тісніше співпрацювали із місцевими підприємцями. Через відсутність контролю з боку сільської та районної влади сільський бюджет недоотримує значних коштів. Про це говорила і голова обласної ради Тетяна Демченко, і її заступник Володимир Пащенко.
На візит голови обласної ради Т. В. Демченко з нетерпінням чекали й кривоозер-ці. Першим на особистий прийом до Т. В. Демченко завітав пенсіонер із села Михалкове Мазурівської сільської ради Г. І. Ізуїта. Його хвилювало зволікання із вирішенням питання щодо підтоплення його оселі, яке триває вже не один рік. Уважно вислухавши літнього чоловіка, Тетяна Василівна відразу відгукнулась на його прохання. Районним фахівцям, спеціалістам було запропоновано створити робочу групу з тим, аби ретельно вивчити ситуацію на місці і допомогти старенькому.
Наталію Пилипівну Маріковську хвилювало питання стосовно функціонування Михалківської початкової школи. У ній навчаються 80 дітей, але немає світла. А у Мазурівській школі — 100 учнів. Чому б не подумати, як їх об'єднати, тим паче, що відсутній дитсадок. Отож можна було б у приміщенні однієї із шкіл розмістити і малюків. Компроміс можна знайти, треба лише захотіти цього. Голова обласної ради дала доручення розібратися місцевій владі і доповісти про зроблене.
На думку Т. В. Демченко, мав рацію і підприємець із села Секретарка М. А. За-харевич, який звернувся до неї щодо порушення прав підприємницької діяльності інспектором Первомайського відділення рибінспекції.
***
При підбитті підсумків роботи робочих груп, які працювали по сільських радах, на адресу голови районної ради Василя Глухого, керівників сільських рад, спеціалістів, керівників структурних підрозділів району було висловлено чимало справедливої критики. Хоча, як зазначила Тетяна Василівна Демченко, за останні півтора року тут помітно зросла тенденція до покращення харчування школярів. З цього питання район посідає перше місце в області. Та все ж на горіхи перепало багатьом. Зокрема за невиконання обласних та районних програм, під
які виділялися кошти. Були порушені і такі проблемні питання, як заміна дахів у Три-дубівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Берізківській ЗОШ І-ІІ ступенів, а також вікон.
Значної критики було піддано виконання обласної програми «Шкільний автобус». У районі не досить грунтовно підійшли до її реалізації. За рахунок районного бюджету придбано лише один шкільний автобус. Факт відсутності дитячих садків на території Ма-зурівської, Ленінської, Берізківської та Луканівської сільських рад також не викликав позитивних емоцій.
У районі не на належному юридичному рівні поставлено роботу з місцевими підприємцями, а звідти — проблеми з легалізацією робочих місць, недостатніми надходженнями до місцевих бюджетів. Водночас не вистачає коштів для завершення реконструкції Великомечетнянського та Тридубівського дитячих садків, а також на ремонт деяких ФАПів, сільських будинків культури, облаштування шкільних туалетів тощо.
Деякі сільські голови довго «розкачуються» із прийняттям відповідних заходів по святкуванню 65-річчя Великої Перемоги. Враховані також справедливі нарікання жителів Кривоозерщини на адресу районної служби електропостачання. Є проблеми з автобусним сполученням між селом Красненьким та Кривим Озером, а також із перевезенням населення пільгової категорії села Леніне, на що виділяються державні кошти. Відсутня нормальна дорога у напрямку Велика Мечетня — Первомайськ, куди діти їздять на навчання до технікумів.
У голови обласної ради велике занепокоєння викликала і недостатня робота по легалізації робочих місць у районі.
- Якщо хочемо краще жити, — звернулась Т. В. Демченко до присутніх, — треба всім негайно засукати рукава і приступити до роботи.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |