Вчора у сесійній залі обласної ради відбувся семінар для представників органів місцевого самоврядування трьох областей — Миколаївської, Херсонської та Одеської, організований Фондом сприяння місцевому самоврядуванню України. Учасники зустрічі отримали можливість вислухати із вуст спеціалістів безпосередні рекомендації щодо участі у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм, спрямованих на розв'язання актуальних проблем розвитку місцевого самоврядування та поширення позитивного досвіду, набутого у процесі їх реалізації.
- Миколаївщина завжди, протягом існування конкурсу, брала дуже активну участь у його проведенні, — зазначила голова обласної ради Тетяна Демченко. — У 2007 році переможцями стали чотири проекти місцевих громад області, у 2008?му — шість проектів, а вже минулого року із репрезентованих 15 проектів добилися успіху 13. Приємно, що розширюється географія претендентів на отримання бюджетних коштів (частка коштів із місцевих бюджетів становить 20%). Так, якщо раніше заявки на участь у конкурсі надходили тільки з Первомайська, Вознесенська, Нової Одеси та Миколаєва, то останнім часом почали залучатись і сільські райони. Приміром, минулого року у Снігурівському районі перемогли аж шість проектів.
Щоправда, зауважила голова обласної ради, Миколаївська область у числі перших лише за обсягами фінансування, а ось за кількістю представлених проектів нам ще далеко до інших областей. Зокрема 136 проектів надійшло з Донецької області (витримали конкурсні вимоги 21), з Автономної Республіки Крим 142 (46), з Вінницької області 180 (38), аж 214 з Дніпропетровської (перемогли 52).
- Участь у конкурсі, — наголосив заступник голови Фонду сприяння розвитку місцевого самоврядування Віктор Лопатинський, — є чи не єдиною реальною можливістю вирішити багато питань життєдіяльності місцевих громад. І всі це прекрасно усвідомлюють, бо щороку невпинно зростає кількість учасників. Загалом від 2004 року з державного бюджету переможці отримали близько 92 мільйонів гривень, що, в свою чергу, дало можливість залучити ще 140 мільйонів інвестицій.
Як розповів Віктор Андрійович, нинішнього року переможці отримають 25 мільйонів гривень. Щорічна тенденція до збільшення числа конкурсантів свідчить про увагу з боку держави щодо розвитку місцевого самоврядування. Завжди присутня здорова іскра конкуренції, а тому і постійні звернення голів облдержадміністрацій, народних депутатів України і, навіть, віце-прем'єрів стосовно тих чи інших конкурсантів — звичайна практика.
Координатор Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування Василина Ісакова відзначила, що якісний рівень представлених проектів постійно зростає. Дуже часто розробники проектів виходять із новими ідеями за рамки рекомендованих тем, як-от: розробка та реалізація інвестиційної політики місцевого самоврядування, реформування системи житлово?комунального господарства, розвиток туристичної діяльності та курортної справи тощо.
- На семінар, — зазначила Тетяна Демченко, — ми запросили дуже багато сільських голів та всіх голів районних рад. Для них наші рекомендації — не план до двору, не обов'язок. Усі свої пропозиції ми будуємо, скоріше, у розрахунку на здоровий глузд та тверезу оцінку реальної ситуації в країні. Керівники місцевих громад мають чітко собі уяснити: сьогодні на відчутні інвестиційні вливання з боку держави розраховувати не варто. Тож шляхи вирішення проблем своїх громад слід, насамперед, знаходити власними силами.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |