ІА «Контекст Причорномор'я»
Миколаїв  >  Моніторинги
Обласна рада інформує від 10.04.10
10.04.2010 / Газета: Рідне Прибужжя / № 39(2922) / Тираж: 6008

На «Пряму телефонну лінію» у редакцію газети «Рідне Прибужжя» до голови обласної ради Т.В. Демченко звернувся мешканець села Засілля Жовтневого району С.О. Бугайченко щодо проблем із водозабезпеченням, освітленням та вивезенням сміття. З виїздом на місце та всебічним вивченням ситуації, депутати обласної ради визнали вказані факти кричущими, такими, що потребують розгляду на сесії селищної ради.

26 березня за участю депутатів обласної ради питання заслухано на ХХХVІ сесії Первомайської селищної ради. Населений пункт потопає у смітті, не вирішуються тривалий час соціальні питання першочергової ваги. Надано критичну оцінку бездіяльності селищної ради у вирішенні важливих питань життєдіяльності територіальної громади. Було поставлено до відома Жовтневу райдержадміністрацію та районну раду, а також звернуто їх увагу з метою втрутитися у ситуацію та вжити дієвих заходів щодо вирішення ряду проблемних питань у селі Засілля та селищі Первомайське Жовтневого району.

9 квітня робоча група у складі депутатів обласної ради (голова робочої групи — М.В. Жук), за участю представника Держенергонагляду у Миколаївській області Д.А. Федулова, з метою вивчення стану виконання наданих 26 березня рекомендацій та рішення сесії Первомайської селищної ради, — на місці об'єктивно оцінили дієвість заходів по виправленню критичних висновків.

9 квітня 2010 року за участю голови обласної ради Т.В. Демченко відбулося спільне засідання постійних комісій обласної ради — з питань соціального захисту, охорони здоров'я, материнства, дитинства та розвитку зон відпочинку, з питань культури, науки і освіти, сім»ї та молоді, спорту. Депутати розглядали питання, що виносяться на XXXVI сесію обласної ради, яка запланована на 16 квітня.

Розглядаючи основні показники Програми соціально-економічного розвитку Миколаївської області на 2009-2010 роки «Миколаївщина-2010» на 2010 рік та стану виконання Програми у 2009 році, депутати наголосили на тому, що темпи економічного зростання у цьому році мають бути такими, щоб показники 2010 року були не меншими за показники 2008 року. У разі неможливості досягти цього, головне управління економіки облдержадміністрації має аргументувати свою позицію щодо незначного зростання прогнозних показників соціально-економічного розвитку регіону у 2010 році порівняно із провальним для економіки 2009?м.

Депутатський корпус хвилює проблема ефективного використання спільного майна територіальних громад області, тому члени комісії хочуть почути від ОДА чіткі наміри щодо очікуваних доходів від використання комунального майна Миколаївщини у 2010 році, а також інформацію про найбільш пріоритетні комунальні підприємства, в розвиток яких потрібно вкладати кошти, щоб створювалися нові робочі місця. Гострою для області залишається проблема відсутності у багатьох селах дошкільних навчальних закладів, тому депутати звернулися до облдержадміністрації з пропозицією надати перелік найбільш проблемних дитячих садків, які потребують фінансування у 2010 році.

Під час розгляду питання про затвердження звіту про виконання обласного бюджету Миколаївської області та резервного фонду непередбачених видатків за 2009 рік постійними комісіями зроблено наголос на тому, що в 2010 році потрібно вирішити проблему недоосвоєння головними розпорядниками коштів фінансового ресурсу з обласного бюджету задля досягнення якомога вищого рівня фінансування обласних програм. Облдержадміністрації рекомендовано в процесі виконання обласного бюджету протягом 2010 року вчасно вносити пропозиції щодо перерозподілу коштів по обласних програмах. Депутати також порушили питання ефективного використання коштів резервного фонду обласного бюджету.

Постійні комісії констатували той факт, що Програма зайнятості населення Миколаївської області на 2008-2009 роки є невиконаною, відсутній докладний аналіз ринку праці області, жодних пропозицій щодо вирішення проблеми працевлаштування сільського населення до обласної ради не надійшло.

Під час кризових явищ одним із рятівників економіки є проведення громадських робіт, але Миколаївський обласний центр зайнятості не зміг надати докладну інформацію щодо розподілу у минулому році по районах і містах області коштів на проведення громадських робіт, скільки людей було залучено до цього.

Крім цієї, обласному центру зайнятості рекомендовано надати інформацію щодо створення нових робочих місць, працевлаштування випускників профтехучилищ, використання коштів, виділених на створення робочих місць, сум допомоги по безробіттю, а також конкретні пропозиції по легалізації робочих місць.

Члени постійних комісій внесли пропозицію стосовно збільшення вдвічі суми одноразової матеріальної допомоги учасникам бойових дій у роки Великої Вітчизняної війни до 65?ї річниці Перемоги та 66?ї річниці визволення України від фашистських загарбників.

Депутати рекомендували винести на розгляд сесії обласної ради проекти обласної цільової Програми «Цукровий діабет» та Програми Імунопрофілактика та захист населення Миколаївської області від інфекційних хвороб на 2010-2015 роки». а також підтримали доповнення до обласної Програми «Шкільний автобус».

Профільним для обох комісій є питання про звіт облдержадміністрації щодо виконання рішення обласної ради від 23 квітня 2009 року № 14 «Про організацію харчування учнів у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах області. Депутати вкотре констатували, що це рішення не виконується, а управлінням освіти облдержадміністрації, райдержадміністраціями та представниками представницької влади не вжито всіх належних заходів для вирішення проблеми харчування дітей.

Голова обласної ради Т.В. Демченко наголосила на тому, що завдання стовідсоткового охоплення повноцінним і збалансованим гарячим харчуванням учнів загальноосвітніх шкіл ніхто не відміняв. Тому потрібно вирішити ряд наступних питань: залучення суб'єктів господарювання для надання ними спонсорської допомоги, забезпечення усіх навчальних закладів питною водою, організація належної роботи харчоблоків у всіх без винятку школах Миколаївщини, використання школами і дитсадками присадибних ділянок для вирощування овочів та фруктів, об'єднання зусиль представницької і виконавчої влади. Крім цього, має бути суттєво зменшена сума батьківської плати на харчування дітей у навчальних закладах.

СНІГУРІВСЬКИЙ район

Нововасилівський сільський голова Олександр Володимирович Коваленко, у супроводі поважної делегації керівників ветеранських організацій Нововасилівки та Новокондакового Василя Івановича Меншова та Надії Миколаївни Глущенко, завітав до ветерана війни О.І. Федорова з приємної місією. Він зачитав документ, яким засвідчувалося, що фронтовику присвоєно чергове звання — майора.

Вручивши ветерану військові погони і квіти, тепло привітав, побажав міцного здоров'я та витримки. Розчулений фронтовик не утримався від скупої сльози, за військовою традицією, перш ніж пом'янути тих, з ким довелося пройти тяжкими дорогами війни, але не судилося дожити до світлого Дня Перемоги, — кинув зірочки у стакан.

Бойовий шлях рядового війни О.І. Федорова проліг до самого Берліна, де він залишив, як багато наших воїнів, автограф на рейхстазі.

Після війни служив в армії.

У діючу армію Олександр Іванович Федоров, який мешкає в Нововасилівці, потрапив у 1944?му, коли звільнили від фашистів село. Йому тоді ще й 18 не виповнилося. І відразу ж потрапив на передову, на Білоруський фронт. Тут він отримав перше бойове хрещення, був тяжко поранений, Вже в госпіталі молодого воїна наздогнала приємна звістка, що за виявлену хоробрість він удостоївся своєї першої нагороди — медалі «За отвагу». Потім були й інші нагороди, але ця відзнака для ветерана найдорожча.

***

Завершився IV етап Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад. Від Снігурівщини Миколаївщину представляли учні Снігурівських ЗОШ № 1 і № 4 Ольга Шаткова, Артем Щербина та Віта Павлючко. Відрадно, що наші земляки гідно виступили і в нелегкій боротьбі одержали перемогу. Ольга Шаткова виборола ІІ місце в олімпіаді з англійської мови. Третє місце з географії посів Артем Щербина. Дипломантом олімпіади з обслуговуючої праці стала Віта Павлючко. Ця перемога — результат наполегливої праці учнів та їх наставників: Н.В. Цибух, І.І. Уткіна та Л.В. Горностай.

***

Лісовим кодексом України ліси визначені як національне багатство.

На примноження зеленого багатства нашого степового краю націлена й районна Програма «Ліси Снігурівщини». Вона передбачає здійснення комплексу заходів по залісенню малопридатних для вирощування сільськогосподарських культур земель.

Особлива роль у реалізації цієї Програми відведена районному лісництву.

Неподалік села Єлизаветівки, на місті колишнього смітника, вже висаджено 10 гектарів сосни кримської. Всього ж ліси Снігурівщини до кінця 2010 року проростуть ще на такій же площі.

Також, у рамках районної Програми, планується залучити до цієї благородної справи якомога більше ентузіастів. Зокрема вже працюють кілька шкільних лісництв. При Снігурівському професійному ліцеї юні лісники вирощують саджанці кущів та дерев, збирають насіння багаторічних насаджень, виготовляють шпаківні. Вдячно лісництво учням і вчителям Кобзарцівської ЗОШ за плідну співпрацю і розраховують на її ефективне провадження.

Роботи по озелененню району тривають.

***

Як у старі добрі часи трудовий колектив ПОСП «Веселий Кут-ІІІ, очолений депутатом районної ради, керівником підприємства Анатолієм Дем'яновичем Бренюком, вийшов на впорядкування території села Кобзарці. В цей день висаджено на пустирі, де зводиться церква за кошти того ж господарства, 250 ялинок, сосен, берізок та липок. Вивезено сміття, зроблено розбивку в новій зеленій зоні тротуарів та клумб.

На впорядкуванні і благоустрої села працювало понад 70 механізаторів, тваринників, рільників, спеціалістів та пенсіонерів. У планах — роботи по наведенню порядку: вирішено обладнати для молоді біля їдальні критий танцювальний майданчик.

***

З метою гідного відзначення 65?ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, на території Новопетрівської сільської ради (сільський голова В.С. Бірюк) проведено громадський суботник.

Громадою села організовано санітарну очистку території кладовища із частковою заміною огорожі.

Учнями Новопетрівської ЗОШ та школи-інтернату впорядковано меморіальний комплекс «Скорботна матір», очищено парк на виїзді села від сухостою та листя.

Силами працівників установ упорядковано території відповідних організацій, у тому числі об'єктів соціальної інфраструктури села з наведенням порядку на клумбах, побілкою дерев і бордюрів, вивезенням сміття.

Автор: Прес-служба обласної ради


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту