Згідно з Указом Президента України В.Ф. Януковича № 533/2010 від 9 квітня 2010 року утворено Раду регіонів, до складу якої введено голів обласних рад і облдержадміністрацій.
Рада регіонів утворена як консультативно-дорадчий орган при Президентові України з метою забезпечення взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування у вирішенні питань реалізації державної регіональної політики, системного вдосконалення моделі місцевої влади, проведення адміністративно-територіальної реформи, подолання міжрегіональних диспропорцій, забезпечення збалансованого соціально-економічного розвитку регіонів, підвищення їх конкурентоспроможності та інвестиційної привабливості.
Миколаївську область у Раді регіонів при Президентові України представлятимуть голова обласної ради Т.В. Демченко та голова облдержадміністрації М.П. Круглов.
***
13 квітня 2010 року за участю заступника голови обласної ради В.В. Пащенка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин, сільського будівництва та соціального розвитку села, на якому розглядалися питання, що виносяться на XXXVI сесію обласної ради.
Під час розгляду основних показників Програми соціально-економічного розвитку Миколаївської області на 2009-2010 роки «Миколаївщина-2010» на 2010 рік та стану виконання Програми у 2009 році члени постійної комісії звернули увагу головного управління економіки облдержадміністрації на відсутність будь-яких конкретних дій щодо поліпшення ситуації в аграрному секторі економіки, зокрема із стабілізацією в галузі тваринництва. На думку депутатів?аграріїв, у складній економічній ситуації область не може розраховувати на суттєву підтримку галузі з державного бюджету, тому потрібно шукати шляхи вирішення проблем АПК у першу чергу за рахунок коштів обласного бюджету. Заступник голови ОДА В.І. Травянко повідомив про те, що на підтримку АПК повинно виділятися коштів у обсягах не менше, ніж 10% від усіх видатків обласного бюджету. Також члени комісії звернули увагу на необхідність першочергового вирішення таких питань, як здешевлення вартості електроенергії для сільгосптоваровиробників, зменшення плати за використання земель несільськогосподарського призначення.
Крім того, депутати внесли пропозиції щодо поліпшення ситуації в сільському господарстві, які будуть внесені на засідання Ради регіонів при Президентові України, членами якої є голова обласної ради Т.В. Демченко та голова облдержадміністрації М.П. Круглов. Зокрема це — встановлення єдиного податку на землю та запровадження безкоштовної реєстрації додаткових угод до договорів оренди земельних ділянок у частині збільшення розміру орендної плати до 3% від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки.
При розгляді питання стосовно затвердження звіту про виконання обласного бюджету Миколаївської області та резервного фонду непередбачених видатків за 2009 рік комісія рекомендувала облдержадміністрації під час формування проекту бюджету Миколаївської області на 2010 рік передбачити повернення коштів обласного бюджету за зернозбиральні комбайни ВАТ «Баштанська МТС» та ЗАТ «Миколаївоблагротех»; повернення фінансової підтримки, яка є джерелом формування бюджету розвитку, наданої у минулі роки з обласного бюджету для погашення заборгованості сільгосптоваровиробників за придбані паливно-мастильні матеріали, засоби захисту рослин та зернозбиральні комбайни; повернення коштів до загального фонду обласного бюджету, наданих для формування регіональних ресурсів продовольчого зерна. До того ж ОДА має врахувати видатки на фінансування заходів обласних програм підтримки розвитку сільського господарства, які не фінансувалися у 2009 році, а саме: Програми стабілізації та розвитку тваринництва в господарствах усіх форм власності Миколаївської області на 2005-2010 роки, зокрема в сумі 5000,0 тис. гривень на підтримку виробництва продукції тваринництва — молока та м'яса, та Програми підтримки розвитку зрошуваного землеробства на період до 2010 року. Враховуючи рішення обласної ради від 16 жовтня 2009 року № 16 «Про обласну премію імені Федора Іванова — Героя України», в обласному бюджеті на 2010 рік мають бути передбачені видатки на відзначення премією кращих механізаторів області в сумі 70,0 тис. гривень. Також, враховуючи рішення обласної ради від 16 жовтня 2009 року № 2 «Про продовження терміну дії обласної Цільової соціальної програми «Відновлення зовнішнього освітлення сільських населених пунктів Миколаївської області на 2007-2008 роки» на період 2010-2011 років», ОДА рекомендовано передбачити фінансування заходів по продовженню робіт з відновлення зовнішнього освітлення сільських населених пунктів області у сумі 1800,0 тис. гривень.
Крім сесійних питань, депутати розглянули лист Харківської обласної ради стосовно наявності нових експортних можливостей з реалізації сільськогосподарської продукції на території Російської Федерації та запропонували облдержадміністрації врахувати позитивний досвід Харківської області щодо цього напрямку, а також провести відповідну роботу серед сільгосптоваровиробників Миколаївщини.
***
14 квітня під головуванням голови обласної ради, голови президії Т.В. Демченко відбулося засідання президії обласної ради, на якому був затверджений перелік питань, що виносяться на ХХХVІ сесію обласної ради.
***
Робоча група, створена за дорученням голови обласної ради для розгляду скарги жительки с. Гребеники Новоодеського району Г.І. Буток (яка особисто звернулася до Т.В. Демченко на пряму телефонну лінію у редакції газети «Рідне Прибужжя»), з виїздом на місце ретельно вивчила законодавчий та правовий аспект проблеми та надала пропозиції щодо подальшого її розв'язання.
До речі, ця абсурдна ситуація, у яку потрапила заявниця, добиваючись свого законного права на пай, у нас не поодинока.
Упродовж останніх років у Новоодеському районі ніяк не можуть завершити роботи з розпаюванням колишнього ДП «Гребеники», бо що не збори — то все глибше занурення у безкінечні суперечки за прізвище у списку на виділення паю. Підставою для колізії стала структурна реорганізація господарства, в результаті якої колишні обидва відділення одного господарства набули самостійності, тож, відповідно, і окремих назв.
Г.І. Буток понад сорок років трудилася на одній і тій землі, нікуди не виїжджала, ніколи не звільнялася до виходу на пенсію. Однак після «реорганізації разом з відділенням, у якому працювала, — їй відповідно дісталася нова назва господарства.
Відповідальні особи, які безпосередньо займаються складанням списку, бідкаються, співчувають пенсіонерці, але розводять руками. Мовляв, така буква закону, і ми його не порушили. А про те, що є закон моралі, порядності — зробити професійно доручену справу, по совісті виконати усе, що від тебе залежить, щоб не узаконювати кривду, несправедливість відносно шанованої трудівниці, своєї землячки, — цим мало хто переймається.
***
13 квітня в день особистого прийому голови обласної ради (який через відрядження Т.В. Демченко проводив заступник голови обласної ради В.В. Пащенко) заявниками порушувалися земельні питання.
Оскільки запис на прийом є попереднім, для предметного розгляду двох скарг, що надійшли з однієї сільської ради, та всебічного пояснення порушуваних жителями Миколаївського району питань на момент особистого прийому було запрошено до обласної ради Веснянського сільського голову та землевпорядника Веснянської сільської ради. До розгляду конфліктної ситуації також було залучено юриста обласної ради, спеціалістів.
Громадяни просять допомоги в отриманні земельної ділянки — 2?х гектарів землі для ведення особистого сільського господарства в межах сільської ради. Їм запропоновано наділ із земель інших сільських рад Миколаївського району, по причині її відсутності у найближчій до міста сільській раді — Веснянській. Люди не згодні, наполягаючи, що начальник відділу земельних ресурсів Миколаївської райдержаміністрації вводить їх в оману. Скарга стосовно земельного питання не перша з Миколаївського району, тож вимагає ретельної перевірки, над чим уже працюють відповідні фахівці.
***
12 квітня, з нагоди Міжнародного дня визволення в'язнів фашистських концтаборів, у Миколаєві відбулася низка заходів по вшануванню жертв нацизму.
Заступник голови обласної ради Володимир Пащенко, заступник голови облдержадміністрації Наталя Іванцова, заступники Миколаївського міського голови, представники громадськості, ЗМІ вшанували пам'ять в'язнів фашистських концтаборів покладанням квітів до пам'ятного знаку в'язням концтабору «Шталаг-364» в обласному центрі. Цій сумній сторінці в історії нашого народу присвячувались також обласні збори, учасниками яких були живі свідки воєнних лихоліть — колишні в'язні концтаборів, гетто та інших місць примусового утримання. Того ж дня вшановано пам'ять в'язнів фашистських концтаборів покладанням квітів до меморіальної дошки, встановленої на місці колишнього пересильного пункту з депортації громадян на примусову працю до Німеччини в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.
За роки окупації Миколаївської області до Німеччини фашистами були примусово вивезені 25884 громадянини переважно молодого віку.
Тих, хто дожив до наших днів, нині згуртовує велике почуття обов'язку розказати правду нашим сучасникам про пережиті лихоліття, горе і виснажливу рабську працю, і цією правдою унеможливити будь-яке насилля над людиною.
СНІГУРІВСЬКИЙ район
11 квітня, в Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів снігурівчани низько вклонилися людям, що пройшли крізь фашистське пекло, віддали данину скорботної пам'яті тим мученикам, для яких нацистські концтабори стали дорогою в небуття.
Громадськість міста, молодь та учні разом з районною владою поклали квіти до пам'ятного знаку в'язням фашистських концтаборів.
Саме та тому місту, де зараз стоїть цей пам'ятний знак, у 1941-1942 роках було створено відділення концентраційного табору «Шталаг-364» для радянських військовополонених.
За часи окупації з серпня 1941 року по березень 1944 року на каторжні роботи у фашистську Німеччину було вивезено зі Снігурівщини 1560 юнаків та дівчат. У пеклі концтаборів вижило не багато. По-різному склалася доля колишніх в'язнів концтаборів після війни. З роками залікувалися фізичні рани, та душевні залишилися на все життя. І ми, прийдешні покоління, ніколи не повинні забувати тих, хто пройшов нелюдські випробування, не забувати уроки історії.
Пам'ять безвинно закатованих в'язнів фашистських концтаборів було вшанована хвилиною мовчання.
МИКОЛАЇВСЬКИЙ район
Відбулося засідання робочої групи з розгляду проектів та програм, спрямованих на розвиток місцевого самоврядування.
Начальник відділу з питань депутатської діяльності та зв'язків з органами місцевого самоврядування виконавчого апарату районної ради О.В. Голян ознайомив присутніх з інформаційно-методичними матеріалами, які необхідно підготувати для участі у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |